Da bo torta sočna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

12. feb 2007 16:50

Sadno torto vedno namočim z gostim sokom. Ponavadi kar bananinim (tudi breskvin ali jagodni nista slaba) od fructala. Vedno se prepričam, da je sok res gost, ker meni tudi ne paše, da bi močila s sokom od kompota ali bognedaj z vodo. Urša

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. feb 2007 17:31

Po nasvetu Mamemie sem torto z anansom (po njenem receptu) namočila s kokosovim mlekom. Najbolj me je pri mleku presenetilo, da to mleko sploh  nima okusa po kokosu, zato je vredno poskusiti. Frina

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. feb 2007 18:43

Vedno namočim torto s tekočino,da se dopolnuje okus s kremo.

ena mš

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

12. feb 2007 18:54

Torte, kjer prevladujejo kreme vedno premažem z mlekom in malo ruma, sadne torte pa vedno s sokom, ki je enakega okusa, kot sadje, ki ga torta vsebuje.  Mijan

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

12. feb 2007 19:46

 

 jaz pa delam tako kot dragička le, da kadar delam čokoladno,lešnikovo...... navlažim biskvit s pravim

 čajem ( star recept Vandeline )

pat

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. feb 2007 19:57

Jaz delam prav tako kot dragicka, ob naslednji priliki bom pa poskusila se kokosovo mleko po nasvetu mamamie (ga imam vedno kaki dve piksni na zalogi za pripravo kake udomacene eksotike) - torej hvala za idejo! :)) lp, proxima

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

14. feb 2007 10:14

Če je krema čokoladna, namočim s sokom stisnjene pomaranče. Okusa gresta zelo dobro skupaj. Za skutino torto uporabim mleko, za sadne torte pa kar se nateče soka pri rezanju ali kompot.

 

Vedno pa mora torta eno noč počivati v hladilniku, da je taprava.

 

Natassa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2007 10:55

 

Tehnična priprava: če hočeš imeti enakomerno navlažen biskvit, potem ga vedno premaži s čopičem, ker tako najbolj vidiš, kako testo vpija tekočino. V nasprotnem primeru se ti utegne zgoditi, da je testo bodisi na eni strani suho, na drugi pa pocasto. Ali pa čez nekaj časa tekočina začne odtekati in je okoli torte luža.

Zelo odvisno od tega, kakšna je celotna torta, da se okusi lepo harmonizirajo.

Nekaj primerov:

Za torte, kjer je veliko čokolade, nugata, in takih rjavih mastnosladkih stvari se biskvit premaže z vanilijevim jogurtom (tako je vse skupaj manj nasitno) - če ti je vanilijev preveč sladek, lahko to isto narediš z bananinm.

Zanimiva je tudi naslednja kombinacija: mlečni produkt za ledeno kavo+malo ruma+malo cimeta - gre lepo na vse rjave torte.

Za torte, kjer se kombinira s sadjem, se biskvit premaže s istovrstnim sadnim jogurtom. Pa ne v sadno torto namešati vsega sadja na planetu (dasiravno je kar nekaj receptov v to smer) - preveč vrst=preveč informacije.

Sacher se vlaži s tekočo in ogreto marelično marmelado (jaz dam v marmelado še malo ruma)

Če je v receptu bolj kompakten biskvit (v smislu, da dodajša kakšne lešnike, čokolado itd...) in se bojiš, da bo vse skupaj prevče sladko izpadlo, je zelo v redu, če biskvit vlažiš s tekočo in ogreto marmelado iz rdečih grenivk. Jo imajo v sosedovi trgovinski verigi.

Za začetek bo dovolj 

 

Vendelina jr.

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

14. feb 2007 12:00

Ker delam v zadnjem času bolj al manj torto nutella, le-to navlažim po naslednjem postopku: v hladno mleko zamešam veliko žlico ali pa dve kakava in tako dobim kao čokoladno mleko in nam je to super kombinacija. Za sadne torte pa skorajda vedno sok od kompota.

lp

Kajica

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

14. feb 2007 13:24

jaz torto namočim , če je fila sadna s sadmin sokom.čokoladno torto z mlekom z dodatkom ruma, če pa je za otroke pa brez ruma.  božanski okus vsega peciva pa naredi rum iz rumovega lonca.samo sem zadnje čase lena, da ga naredim. upam da mi bo letos uspelo. m.schafe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti