
Kitajski kruh
Vedno namočim torto s tekočino,da se dopolnuje okus s kremo.
ena mš
jaz pa delam tako kot dragička le, da kadar delam čokoladno,lešnikovo...... navlažim biskvit s pravim
čajem ( star recept Vandeline )
patČe je krema čokoladna, namočim s sokom stisnjene pomaranče. Okusa gresta zelo dobro skupaj. Za skutino torto uporabim mleko, za sadne torte pa kar se nateče soka pri rezanju ali kompot.
Vedno pa mora torta eno noč počivati v hladilniku, da je taprava.
Natassa
Tehnična priprava: če hočeš imeti enakomerno navlažen biskvit, potem ga vedno premaži s čopičem, ker tako najbolj vidiš, kako testo vpija tekočino. V nasprotnem primeru se ti utegne zgoditi, da je testo bodisi na eni strani suho, na drugi pa pocasto. Ali pa čez nekaj časa tekočina začne odtekati in je okoli torte luža.
Zelo odvisno od tega, kakšna je celotna torta, da se okusi lepo harmonizirajo.
Nekaj primerov:
Za torte, kjer je veliko čokolade, nugata, in takih rjavih mastnosladkih stvari se biskvit premaže z vanilijevim jogurtom (tako je vse skupaj manj nasitno) - če ti je vanilijev preveč sladek, lahko to isto narediš z bananinm.
Zanimiva je tudi naslednja kombinacija: mlečni produkt za ledeno kavo+malo ruma+malo cimeta - gre lepo na vse rjave torte.
Za torte, kjer se kombinira s sadjem, se biskvit premaže s istovrstnim sadnim jogurtom. Pa ne v sadno torto namešati vsega sadja na planetu (dasiravno je kar nekaj receptov v to smer) - preveč vrst=preveč informacije.
Sacher se vlaži s tekočo in ogreto marelično marmelado (jaz dam v marmelado še malo ruma)
Če je v receptu bolj kompakten biskvit (v smislu, da dodajša kakšne lešnike, čokolado itd...) in se bojiš, da bo vse skupaj prevče sladko izpadlo, je zelo v redu, če biskvit vlažiš s tekočo in ogreto marmelado iz rdečih grenivk. Jo imajo v sosedovi trgovinski verigi.
Za začetek bo dovolj
Vendelina jr.
Ker delam v zadnjem času bolj al manj torto nutella, le-to navlažim po naslednjem postopku: v hladno mleko zamešam veliko žlico ali pa dve kakava in tako dobim kao čokoladno mleko in nam je to super kombinacija. Za sadne torte pa skorajda vedno sok od kompota.
lp
KajicaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Kitajski kruh

Pohorska gibanica