Molekularna kuhinja

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

8. feb 2007 17:58

hm, tu so vsi take-vrste pripomočki: http://www.cookingconcepts.com/ENG/index.html očitno je tale sifon podobno, če ne celo enako, kot tist aparatek za smetano stepat. potrebuješ neke zračne bombice, stresaš, v sifonu pa se verjetno ustvari visok tlak, kar spremeni strukturo jedi...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. feb 2007 18:00

Saj, mogoče pa bi šlo kar z ono napravo za smetano delat. Če ne uspe, pač ni kake hude škode, uničena ena bombica, vsebina aparata pa niti ne. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 08. feb 2007 18:01:16

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. feb 2007 18:17

v resnici uporabljajo napravico za stepeno smetano - v prispevku je ženska lepo povedala da da vanjo krompirjevo vodo (se pravi z vodo razredčen zmiksan krompir) in nekaj želatine. Potem pa dobiš krompirjevo peno brez maščob in to zelo rahlo. Saj vse skupaj lahko imenuješ afnanje in ljudi ki jih to zanima "gurmani" - ampak brez novosti in brez ljudi ki so pripravljeni poskusiti tudi kaj novega, bi tudi KULINARIČNE SLOVENIJE ne rabili. Prav veliko nasvetov za dunajca in pomfit, pa za žgance...in kar je od nekdaj popularnega, se ne bi dalo napisat. Lisa

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

8. feb 2007 19:36

Ko sem gledala ta prispevek se mi je po glavi podila samo ena misel: ne hvala. No, un sladoled narejen s tekočim dušikom se mi zdi zelo zanimiv in bi ga probala, ampak hrenov zrak in ne vem kaj še pa res ne bi. Tako kot je rekel nekdo prej: čez pražen krompir in dunajca ga ni :) Urša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. feb 2007 21:21

Nekaj sem prebrala o tem in se mi zdi, da gre za zelo drugačno pojmovanje kulinarike. Ravno dovolj sem prebrala, da si grem kupit knjigo tega mojstra in si natančno preberem njegovo filozofijo...Tele povezave s fiziko in kemijo, nekateri poskusi in dognanja, povezani z drugačnim pojmovanjem....mene je začelo zanimati. Mamamia mamamia

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

11. feb 2007 21:43

tudi jaz sem si nagledala literaturo, je pa v knjižnicah precej redka, ampak naslednji teden, ko bom mela čas, grem v akcijo  

bom potem poročala... če bom preživela. haha.

-

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. feb 2007 23:29

 

Nisem čisto prepričana, da mi je ta kuhinja kaj posebno všeč posebej tista čudna rdeča pesa je bila kr`neki, mi je pa zelo všeč ta posodobitev - B R A V O   JERNEJ IN EKIPA rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. feb 2007 6:40

Pri vsakršnih novotarijah glede obdelave živil sem kar bolj previdna. Ne poznamo še vplivov na organizem, ki se je tisočletja privajal od surove le na pečeno in klasično  kuhano hrano. Morda gre del krivde za čedalje pogostejše alergije tudi na račun zamrzovanja in obdelave v mikrovalovkah.  (Znanec mi je na primer povedal, da mu je po odstranitvi poškodovane vranice vedno slabo, če je kakršnokoli odmrznjeno pecivo ali kruh, ali juho iz zamrznjenga mesa, če prva voda ni bila odlita). Zato vse novosti uporabljam le do tiste mere, ko mi znatno olajšajo življenje, eksperimentiram pa raje ne. Cila

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

12. feb 2007 9:45

Moji in jaz se bomo kmalu odpravili v e no takšno restavracijo. Me res zanima, če so okusi "nebeški." Res pa je, da moraš biti vsaj malo gurmana. swarovski

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. feb 2007 9:54

Tale "molekularna kuhinja" mi pa zveni na "že videno" pod drugim imenom. Kuhanje na soli ni nič novega, smetano s plinom sem delal že kot otrok (v Avstriji so so dobile bombice), hkrati smo delali doma tudi sifon na to foro. Tudi sladoled na tak način ni nič novega...

Je pa ime vsega tega bolj znanstveno, kar je da danes nuja.

 

Morda sem pa kaj spregledal  

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti