Darilo

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

7. feb 2007 12:04

No nekaj sem pozabila, ni pomembno koliko stane darilo, ki smo ga dali, pomembno je namen. Meni je hčera s svojimi prihranki kupila lani za dan mamic eno vrtnico in sama narisala sliko pa sme se skoraj razjokala od sreče. ADRIJANAM

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

7. feb 2007 12:18

Tukaj se popolnoma strinjam s tabo ADRIJANAM. Osebi, kateri daješ darilo ne sme biti važna vrednost darila, ampak njen namen. Z dobri dve leti starejšo sestro, ki je takrat hodila v 1. razred, sva pred 25 leti kupili mami za 8. marec z svojimi prihranki (tata ni vedel seveda nič, kaj medve naklapava) navadno milo, ki je bilo zavito v kartonski embalaži, katerega vrednost je bila mogoče današnji 1 EUR. Prijazna prodajalka nama ga je lepo darilno aranžirala in ko sva ga izročili mami in ko je videla kaj sva ji kupili, je jokala od sreče kot dež. Po vseh teh letih letih se še vedno vsi štirje spomnimo tistega darila. Ni stalo veliko, za najino mamo pa je bila "vrednost" tistega mila neprecenljiva... Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 07. feb 2007 16:29:14 Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 07. feb 2007 16:29:42

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

7. feb 2007 12:59

No, da se oglasim še jaz. Najprej bi rekla, da mi2 imava solno lučko tudi že precej dolgo in je meni osebno res prekrasna. Mehka svetloba, ki jo oddaja je super za "background" ob gledanju TVja, za rože je fajn, pa sama po sebi mi je všeč. Pri nama gori u bistvu vsak večer. Še na temo daril - mene osebno najbolj moti dejstvo, da se velikokrat kupuje drugemu nekaj, kar je nam všeč. Če je človek ljubitelj računalnikov, vam se pa to ne zdi "primerno", je to vaš problem. Obdarovancu boste podarili nekaj sebi všečnega, njemu bo pa to mogoče le kič, razočaranje, v napoto ... Jaz osebno imam popolnoma diametralen okus z mojo mami. Ona ljubi rdečo barvo, jaz j ene prenašam. Pa sem nekajkrat že dobila od nje rdeča oblačila?! Jaz ji z veslejem kupim rdeč svilen šal, pa rdeče usnjene rokavice, pa torbico je dobila tako (jaz nobene od teh stvari ne bi dala nasa), ona pa žal se še kar ne da :) No ja, jaz vedno pravim, še dobro, da smo si različni!! Le tako je za vse vsega dovolj :) LP Neži If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going!

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

7. feb 2007 13:23

Ok:) Najprej glede solne lučke - mislim, da Vendelina jr. ni mislila prav dobesedno kar je napisala. Seveda je nekomu lahko lučka čisto všeč in je celo lahko lepo darilo. Meni se je zdelo bolj tako "cinično-humorno" napisano in mislim, da smo pri Vendelini takega izražanja že vajeni in meni se zdi prav u redu in zabavno. Skratka - ni se treba obešat na vsako besedo, ki jo kdo napiše. Darila... odvisno od tvojega proračuna, Pitončica. Če imaš malo več, je res fajn darilo kakšen jacuzzi, savna itd. za dve osebi. Meni se zdi lepo darilo tudi teleskop (da bosta skupaj lahko gledala zvezde) - že kar u redu teleskop stane od 15 - 18 tisočakov (ok, preračunaj v evre;), ali pa lepa usnjena denarnica, pa kakšna dobra čokolada zraven, mogoče kakšna majica, pas..... Scorpy

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

7. feb 2007 16:04

Glede predlogov za darila: mogoče karte za kakšno predstavo npr. dramo, opero,... Odvisno ali je človek bolj nagnjen k materialnim vrednotam ali ne. Pri nas smo dobili tudi že vrtno luč tisto veliko (od nekega priznanega Nemškega oblikovalca) in je siper paala pred vrata, ker smo glih obremljali novo hišo. Mogoče kakšna karikatura, brivski aparat, tečaj za tuj jezik to je vse kar se sedaj spomnem lp tamara

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. feb 2007 20:43

No me veseli da se vas je toliko oglasilo. Denarja bi porabila tudi do 200€ tako, da to niti ni problem, samo še odločit se bo treba :) Kar pa zadeva solno lučko, je v RD (Reader`s Digest) februar 2007, na strani 76, kar ene par stavkov ..... tako da....... ne govort če ne veste :) lp Pitončica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. apr 2008 15:50

Da ne odpiram nove teme... zmešalo se mi bo, dobesedno Mami ima abrahama in še vedno nimam pojma, kaj bi ji s sestro kupili. Ima prav vse- nakita še pa še, redno hodi na masažo, frizerju, h kozmetičarki, v toplice, 2X letno na potovanje... res, ni je stvari, ki bi jo potrebovala. Zato bi vas res lepo prosila, da mi svetujete, kaj bi vi naredili v takšnem primeru. Četudi ji dava kakšno trapasto darilo, samo da bi imelo nek smisel. Vsakršna ideja mi bo prišla prav in že vnaprej se vam zahvaljujem za nasvete. Ker sem res že čisto obupana

 

SUPER STE, ker vem, da me boste pomagali

Lep dan in veliko se smejte

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. apr 2008 16:05

Znanki so prijateljice (pevski zbor) podarile njen portret, v velikosti 100x50 cm, ki ji ga je narisala naša znana slikarka, se ne morem spomniti imena, je pa Španzlova žena.

kača

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. apr 2008 16:37

Jaz sem svoji poleg drugih daril, ki pri tebi ne pridejo v poštev, ker si že napisala, da ne , skenirala slike iz njenih albumov od otroštva do danes, vpletla tudi slike ostalih družinskih članov in napisala zraven lepe verze in misli v povezavi s slikami ter zaokrožila lepo življenjsko zgodbico. Naredila sem powerpoint, ki smo ga potem predvajali na abrahamu, seveda pa sem ji tudi vse lepo sprintala in zvezala, da ima še dandanes za spomin. To ji je ostalo najbolj v spominu in je bila povsem ganjena. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

12. apr 2008 17:05

Simona84 - pred kratkim je tudi moja mami praznovala Abrahama in sem imela isti problem kot ti, vendar sem se odločila drugače. Najbrž boste imeli kakšno zabavo - za mamino zabavo (imela je 3 zabave - za sorodnike in prijatelje, za sodelavce in še eno) sem napekla peciva (ni bilo tako malo), poskrbela za naročilo in dostavo torte na kraj zabave, za 2 zabavi sem ji spekla torte + pecivo, naredila škatlice za pecivo in jih napolnila ter dekorirala, poskrbela za raznorazne malenkosti okrog zabave (sadje, transport peciva, jo naročila pri frizerju in kozmetičarki), poskrbela za zabavne igrice na zabavi in nenazadnje na zabavi prebrala govor svoji mami - namenjen njej osebno - in verjemi, da so te besede odtehtale vsa darila, bisere, rože in čokolade. Upam, da je kakšen namig. Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti