Naša ema

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

6. feb 2007 9:20

Jade mojemu možu tudi, to le pa danes piše v financah: Avtor skladbe, ki bo zastopala Slovenijo na Eurosongu, je Andrej Babić z Reke. To so mediji na Hrvaškem še posebej poudarili Slovenijo bo na Eurosongu zastopala hrvaška pesem, pišejo tamkajšnji mediji. Zmagovalka letošnje Eme je operna pevka Alenka Gotar. Avtor skladbe Cvet z juga pa je Andrej Babić z Reke. Temu skladatelju je uspelo s svojo pesmijo priti na že tretji Eurosong v zadnjih štirih letih. Leta 2003 je Hrvaško z njegovo pesmijo Više nisam tvoja zastopala Claudia Beni, dve leti kasneje so predstavniki BiH skupina Femminem zapeli pesem Call me, sedaj pa bo glasba izpod Babićevega peresa predstavljala še Slovenijo, se hvalijo hrvaški mediji. Predstavnikom Slovenije poznavalci ne predvidevajo opaznejše uvrstitve Čeprav na evropski ravni ta skladatelj ni požel uspeha, je z zmagami v teh državah pokazal, da zna pisati za ljudi. Tudi tokrat poznavalci ne napovedujejo opaznejše uvrstitve njegovi skladbi, ker naj bi bila preveč klasična in preveč monotona. V takšnem večeru, kot je tekmovanje za najboljšo popevko Evrope, je namreč postalo bolj pomembno šokirati in zgroziti javnost, kot pa predstaviti kvaliteto. A res nismo sposobni sami skomponirat enga komoda ? Pa lep pozdrav tamara1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2007 9:45

Zdaj, če kdo uporablja prvo osebo množine: "sami skomponirat"....ni problema, kdor ima ustrezna znanja, je več kot dobrodošel, pa se lahko prijavi na anonimne natečaje, ki jih javni zavod RTVSLO veselo objavlja na svoji spletni strani (ne na Kulinariki, so, believe it or not, še druge spletne strani), pa tudi na svojih programih. Velja za Emo, Slovensko popevko itd. Skratka, če zna kdo od amaterskih kuharjev komponirati šlagerje in pisati tekste, kaj za vraga potem počne tu, zakaj ne dela šlagerjev? Če je pa dikcija "sami skomponirat" šla v razmislek, zakaj so pri omenjenem komadu sodelovali ljudje, ki niso 100% genetski in državljanski Slovenci, bog ne daj, celo iz sosednje države prihajajo, s sosednjo državo imamo pa itak ves čas ene "zadeve" - potem, draga tamara1, daj svoj mali pritlehni nacionalizem kje drugje furaj, OK? Ker, če je kaj vrednega v glasbi, potem je to, da ne pozna meja. Tudi ideja Eurosonga - in zato se je tudi obdržal - je, da se različni izdelki iz vseh vetrov prikažejo in da imajo te razlike povezovalni značaj. Pa kaj za vraga te moti: to, da je komponist hrvaški državljan - a če bi bil iz Nemčije ali Velike Britanije bi bil pa OK? Plus, hrvaški komadi so se praviloma bolje uvrščali na Eurosongu kot echt slovenski izdelki. Mislim, da smo jih edinokrat premagali takrat, ko je komad zložil Saša Lošić (ki je pred tem dobil slo-državljanstvo, da so se puristi malo oddahnili) Ali te moti to, da ni vse echt slovensko - veliko je že bilo, celo zmagovalnih kombinacij, ko so se združili ljudje iz vseh vetrov - celo Tereza Kesovija je nekoč zastopala Monako - ko smo še v SFRJ živeli - pa so vsi to preživeli brez hujših obremenitev.... Vendelina jr.

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

6. feb 2007 10:24

Draga Vendelina Jr., še zdaleč nisem nacionalist, na koncu koncev tudi moje narodnosti ne poznaš, zato mislim da si šla to pot malo predaleč .... "Skratka, če zna kdo od amaterskih kuharjev komponirati šlagerje in pisati tekste, kaj za vraga potem počne tu, zakaj ne dela šlagerjev" Moje vprašanje je bilo postavljeno samo zato, ker si namreč ne predstavljam nasprotnega. pa lep pozdrav tamara1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2007 10:35

Estoncem, Rusom ipd... so že kakšen evrovizijski komad napisali Američani, pa je kar šlo. Tudi "nasprotno" funkcionira v praksi. Pa Arsen Dedić je pel pesem od Jureta Robežnika (Pegasto dekle), pa poje tudi Predina. Pa Lola Novaković je pela Ne pali svetla u mrak, ki jo je napisal Jože Privšek. A hočeš, še kaj? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 06. feb 2007 10:38:02

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. feb 2007 10:46

oooo, Lola Novaković in ta lepa pesmica..."na zidu stari sat kuca tik tak..." Ognjič

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

6. feb 2007 10:48

... učinek EME pri meni je še danes viden; namreč obraz mi še kar nateguje face lifting, ki ga je povzročila Saškina obleka. In potem sem samo strmela, strmela, strmela... Anja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. feb 2007 10:52

No, no kakšno razburjanje pa saj se ni to tamara izmislila, saj je lepo zgoraj napisala, da je ta članek bil v financah. jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. feb 2007 11:17

No, če vas zanimajo mnenja naših sosedov o Alenki, si preberite tole: http://forum.hrt.hr/viewtopic.php?t=8784&postdays Jaz ji pa želim veliko sreče! Aha, pa še to: pri Žanini pesmi je tudi imel prste vmes Hrvat. Zakaj pa ne? Tudi kak Slovenec se najde, ki "pomaga" hrvaški glasbi. Atina

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

6. feb 2007 11:51

Jade hvala za podporo. Vsi tisti, ki napadate, ne vem zakaj. Tudi jaz sem napisala da smo izbrali najboljšo, med vsemi. Draga Vendelina Jr. nočem pa nič, napisala sem le svoje mnenje kot ti. Vse to kar pišete je bilo res v času Beti Jurkovič, Arsena Dediča, Miše Kovača, naših velikih Marjane Deržaj, Majde Sepe ……. tamara1

Udav  

član od: 29.9.2005

sporočila: 17

6. feb 2007 13:54

http://www.ric-nm.si/dejan/jokes/Flash/konji Ko ti odpre zgornji link, klikni vsakemu k... v glavo, mislim, da bodo to bodoči zmagovalci EME, pa še internacionalni jezik uporabljajo..... Udav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti