Pustni krofi iz baze

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2007 0:04

Veri ja, imaš prav, bom drugič raje nabrizgala, ne prerezala... Tudi mene čaka lep vikend ob peki, se kar veselim. V ponedeljek ima tudi kolegica v službi rd, pa sem zadolžena za torto nutella. Plus seveda krofi in miške po Jernejinem receptu za paljeno...

 

Vsem veliko veselja ob peki in veselega pusta hrustaaaa

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

16. feb 2007 0:48

Veri, takrat še ni bilo mene na tistih vajah:$; sem pa prepričana, da se ti je že zgodilo, da si kakšen pokvarjen izdelek prinesla iz trgovine.

Se komot zgodi, da je eden kvas na nevemkoliko pokvarjen. In v tistem, čisto možno, da ni bilo življenja. Če so kvasovke mrtve se jih ne da k življenju obudit. In to je bil problem tistega kvasa na vajah.

V tvojem kvasu pa imajo kvasovke samo zimsko spanje;)

Lepo cvrite!

Lunca 15

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2007 10:07

Lunca, poznam kvasovke in njihovo razmnoževanje, brez skrbi, hehe, smo morali to kar dobro znat. Se mi je seveda že zgodilo, da sem kupila kaj pokvarjenega, ampak kvasa pa res še ne, z njim imam kot rečeno srečo, jaz pravim, da me majo kvasovke rade  če je živih par kvasovk, se še vedno da vse skup namnožit, to, da so čisto vse mrtve ali pa par živih, je pa težko vedet vnaprej. očitno vaši asistenti pač niso meli te sreče pri izbiri zavojčka...

Sicer meni ni všeč kvas v zlatem ovitku nek novi, nemški, najrajši imam Žitovega, ker je pakiran po manj, ker ga navadno zelo malo rabim, da vse vzhaja in je hitro preveč. Sicer se mi je pa tudi čisto navaden merkatorjev vedno lepo obnesel. 

Komaj čakam jutri, hehe, da se končno lotim krofov! Dobro da ste me spomnile, da še bratca povabim!

 

Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2007 13:25

Ver, meni pa so ravno s tem zlatim kvasom prvič dobro uspeli :)))) Joj, smo hecne....

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2007 14:29

Hihi, ja, saj delal je, ampak malo bolj počasi, pa ni mi všeč papir, hehe:) Delajo pa itak vsi:) Veri

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

16. feb 2007 14:43

Glavno, da ni več težav s kvasom:)

Veri, meni vsi ratajo, mi je pa osebno tudi bolj všeč Žito-v, ker je lepše zapakiran. Pa ko pečem, zmeraj pečem v manjših količinah, in mi je tistih 25g ravno prav.

Lp

Lunca 15

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

16. feb 2007 14:43

Ne vem, kje sem ga pihnila. Moje testo je bilo prepacasto in premehko, čeprav sem dodala moko, vendar imam sedaj cel aparat umazan. Mogoče sem dala preveliko žilco smetane.

Bom jutri še enkrat poizkusila.

JORDI

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2007 15:10

Si delala po Recinem receptu? meni se je namreč isto zgodilo, ampak samo s tem receptom do zdaj... Vsi ostali so pa ratali. Veri

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. feb 2007 15:13

midva sva jih ravno končala, jih je prišlo 16 velikih...tako da bo jutri ali v nedeljo vsaj 20ka:))) je pa tale recept najbolj super, krofi nimajo lukenj, pa niso napiti z oljem, krhki da bi se topilo v ustih...mmm

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2007 17:30

JORDI je napisal/a:

Ne vem, kje sem ga pihnila. Moje testo je bilo prepacasto in premehko, čeprav sem dodala moko, vendar imam sedaj cel aparat umazan. Mogoče sem dala preveliko žilco smetane.

Bom jutri še enkrat poizkusila.[solze]

JORDI

 

Jordi, to je bili tudi pri meni prvič, umazan aparat, testo ni šlo ven, dodajala moko, potem pa je bilo pretrdo...Naslednjič sem dala manj mleka, le 2 deci in pa pest več moke in je uspelo. Količine kisle smetane pa nisem manjšala, ker se mi zdi, da da dober okus in rahlost.

 

le pogum

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti