Koliko tort letno spečete?

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

28. jan 2007 20:46

Naredim okoli pet tort na leto,da o raznih piškotih in sladicah raje ne govorim.Vsak tedem naredim dve do tri različni vrsti peciva,to delam za svojo dušo,samo za nas doma nekaj , tudi dobi tašča ali pa pojemo v službi. rdeča kapica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

28. jan 2007 20:55

Kakih 10-12 tort na leto. Za vse rojstne dneve seveda, pa tudi za dušo. Hvala Bogu imam odjemalce. Zadnja leta opažam, da ljudje vedno raje jedo torte, sploh pečene doma. Ko sem bila še v službi na Živilski šoli, sem jemala torte tam. Malo smo se jih prenajedli, pa tudi potem sem šla drugam v službo, od takrat vedno pečem torte doma. In te imajo najraje. Veri, čestitam, če bosta zibala!!!! Mislim vsaj, da sem prav razumela? Anja

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

28. jan 2007 21:53

tam nekje do 15 na leto, zadnje čase menjavam te tri okuse: skutino, sadno ali ledeno.Jaz bi kar pekla, pa se vsi zdravo prehranjujejo. lp pat

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jan 2007 22:47

Joj, ste pridne! Jaz jih več kot 5 na leto nikakor ne spečem. Moja "sezona" je konec leta (otroka imata roj. dneva), lani sem jima spekla tri, drugače pa sebi, možu, pa mogoče še kakšno za povrh. Tortni model je pa sicer veliko v uporabi za kakšne pite ipd. Prav TORT z okraševanjem in vsem, kar paše zraven, pa ne spečem ravno veliko - sploh, če primerjam z vami. Atina

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

28. jan 2007 23:19

Tudi jaz ti čestitam, Veri, za pričakovano detece. Jaz imam 6 mesečno punčko, pa me še ful ganejo vse take stvari, saj je spomin na porod, občutke, itd... še zelo živ. Je pa najčudovitejša stvar na svetu, imeti otroka. Sploh s partnerjem, s katerim se res ljubiš. Ni lepšega. Tako da SREČNO!!!! Pa zdravo detece ti želim... nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jan 2007 4:27

Opa, to pa je odziv! hihi, hvala vsem za čestitke (prav razumele vse:), no, zdaj bo še ena torta več - čeprav v bistvu sem za malega/o že spekla 2 torti takoj, ko sem izvedela, da sem noseča - tako sem povedala fantu, da bo oči:) Sicer je pa že sumil:) Jutri, oz. bolje rečeno danes čez par ur, pečem dve torti, eno za fantovo mami, ker gre v penzijo, eno pa za naju, ker moram porabit beljake, ki so mi ostali od sladoledov in ker moram porabit višnje, da naredim prostor v zmrzovalniku za še kak sladoled:) Vse je nekaj povezano, potem pa sploh ne moreš nehat:) No, moji sicer tudi v principu pazijo, kaj jejo in da je bolj zdravo itd... ampak nikoli ko so pri meni na obisku, hehe:) ko bom pa na porodniški, se bojo pa vsi zredili, hehe:) Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jan 2007 6:11

Pri meni pa je dosti odvisno od časa, ker pač imam tako službo, da vedno, ko hočem torto spečt, je ne morem, ker delam na petek in svetek. Drugače pa nekje v povprečju spečem kakih 8-10 tort na leto, včasih še veš, včasih manj. Kyara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. jan 2007 6:37

Tort 5 - 6 letno, za osebne praznike, veliko več pa raznih preprostih skutinih in sadnih peciv, zlasti zavitkov, s čim manj maščobe in sladkorja. Lp Cila

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

29. jan 2007 7:55

Pridem do številke čez 20. Nekako nam je prišlo v navado, da naša družina prinese za rojstnodnevno darilo torto. Mi pa počasi zmanjkuje okusov, se mi zdi, da se že ponavljam. Oblike se pa prilagajajo obdarovancu : želve ninđe, ženska oprsja, formula 1, jadrnica... Lp, Klavdija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

29. jan 2007 7:58

Tudi jaz jih spečem okrg 5 na leto. Pečem jih za posebne priložnosti. Se je pa že zgodilo, da si je babi namesto torte za rojstni dan zaželela kaj drugega. Enkrat sem spekla julijine rezine, enkrat pa šampito. Ko smo ravno pri tortah, tale je odlična http://med.over.net/recepti/recept.php?idRecepta= marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti