Mirena- hormonski vložek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jan 2007 8:58

Sicer ni ravno tema, ampak mož moje žlahtnice v ZDA (kje pa drugje) je opravil vazektomijo, 4 otroci so bili več kot dovolj, pa so se potem preselili nekam Bogu za hrbtom, se pravi, da ju je župnik prepričal, da sta naredila smrtni greh. No, tip se je šel v bolnico nazaj sestavit in tako imata danes 9 otrok. Kje je bila pa tu zdrava pamet Loni Makaroni

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

26. jan 2007 9:55

Kar se tiče tabletk bom povedala naslednje: po dveh otrocih sem začela s tabletkami in po 16. mesecih sem dobila in preživela globoko vensko trombozo in plJučno embolijo. Glavni dejavnik za pojav GVT-ja in embolije so bile tabletke. In, vse kar sem preživela ob tem me je dalo v osebo, katera je ne 100 % temveč milijon % proti tabletkam. Pa ne me narobe razumeti, ene pač lahko uporabljajo tabletke celo življenje in se jim izzide, sama sem v kategoriji žensk pri katerih se je pojavila najhujša posledica jemanja tabletk. Zato, punce, lepo prosim, previdno s tabletkami, prvo se pozanimajte pri osebnem ginekologu kakšne posledice pustijo. Če pride do nosečnosti pri jemanju tabletk ni tragedija temveč sreča, še posebej, če ga živega in zdravega rodiš. Kaj bi moja dva imela od tega, da sem umrla (za las je šlo), a zavestno sem šla na to, da ne bi imela še kakšnega bratca ali sestrico. Zato, najdite svoj način zaščite in uživajte v sexu. Lep vikend in čim več na zrak. Zvončica Sporočilo je spremenil(a) Zvončica dne 26. jan 2007 12:46:30

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. jan 2007 12:38

Zvončica, moja mama pa ni imela te sreče in je pri 44. letih umrla za pljučno embolijo ... zdravniki sicer pravijo, da se proti tem ni moglo storiti ničesar in da je stvar dedna, ampak jaz sumim ravno KT, ki pa reagirajo še slabše v kombinaciji s kajenjem, nekaj pa k temu pripomogla tudi dednost. Ravno zaradi tega KT ne prenesem (verjamem, da ima dosti pri tem opraviti psiha), prav tako pa mirena sprošča hormone, čeprav v dosti manjših količinah, ampak vseeno... LP katjushka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

26. jan 2007 20:12

Malo za hec...najboljša zaščita je tabletka med kolena, pa fino tiščat skupaj Teka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. jan 2007 3:58

Ja Teka- se strnjam Lep dan in veliko se smejte

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

27. jan 2007 22:58

Teka LP! fakin712

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

28. jan 2007 0:54

Mireno imam že več kot 5 let. Te dni moram obiskati ginekologa, da jo bom odstranila. Moje izkušnje z mireno so zelo dobre. Prej sem imela 10 dnevne močne menstruacije, tako da sem bila vsak mesec zaradi prevelike izgube krvi nekaj dni po ciklosu omotična in zelo utrujena.Sedaj teh nadlog nimam več. Krvavitev v obliki rjavkastega izcedka se mi včasih pojavi tudi ob ovulaciji. Ni res, da ta zadeva ni dobra, ker se telo ne prečisti. Menstruacija namreč nastane zaradi luščenja sluznice, hormon, ki je v mireni, pa preprečuje odebelitev sluznice in zato je krvavitev tako šibka. Res je, da imam zadnje čase skoraj vsak mesec nekaj dni pred menstruacijo zelo močne migrenske glavobole, ki pa so verjetno hormonsko pogojeni, saj se počasi bližam 50-tim. Ravno danes je ta neznosni glavobol po 5 dneh prenehal. Vsaki priporočam ta način kontracepcije, še posebej pa ženskam v mojih letih, ki imajo pogoste probleme z močnimi krvavitvami. Edino kar me moti je to, da ti kateri mesec krvavitev povsem izostane, potem pa ne veš ali sem že v meni ali ne. Ali katera uporablja kakšen način hormonskega nadomestnega zdravljenja? Kakšne so vaše izkušnje? atic

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

3. jul 2007 16:34

Danes sem zasledila, da je mirena od 26.06.2007 brezblačna: "V veljavo je stopil Sklep o spremembi in dopolnitvi liste zdravil na podlagi Sklepa o merilih za razvrščanje zdravil na liste, ki je bil objavljen v Uradnem listu 12. junija. Med zdravili, ki so prvič uvrščena na pozitivno listo, je tudi ena najsodobnejših oblik kontracepcije, ki združuje prednosti kontracepcijskih tabletk in bakrenega materničnega vložka – intrauterini sistem s hormonom (mirena). Ženske jo od danes dalje lahko z zelenim receptom brezplačno dobijo v kateri koli lekarni v Sloveniji." Po zelo slabih izkušnjah z bakrenim vložkom (močne in dolge krvavitve na 20 dni), sem se odločila da si bom septembra dala mireno. Tudi, če bi bila še vedno plačljiva bi jo na račun vložkov izplačala prej kot v treh letih, mirena pa traja najmanj pet let. Gordana gordip

valeriana  

član od: 22.7.2007

sporočila: 3

22. jul 2007 23:29

Mirena je odslej brezplačna!!!! Jupiiii zame! Za 5 let ljubega miru in po možnosti s čimmanj menstruacije valeriana

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. jul 2007 0:23

tudi jaz sem se že zmenila z ginekologinjo, da grem s septembrsko menstruacijo na mireno... jupiiiiiii..... morm poklicat na prvi dan, proti koncu pa mi jo bodo vstavli. komaj čakam.... nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti