Mirena- hormonski vložek

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

13. sep 2007 9:17

Gordip,tudi jaz sem imela bolečine ob vstavitvi mirene-hujše kot ob vstavitvi materničnega vložka,ampak minejo,verjemi. Ginekolog mi je rekel,da imam lahko prve tri mesece težave;že po enem mesecu me je grozno bolelo,ko bi morala dobiti menstruacijo-trajalo je 6 dni,potem pa ena kratka krvavitev in konec-bolečin in menstruacije. Zdaj je pa vse ok.Jaz sem zadovoljna,priporočam jo kljub mojim začetnim težavam. tejka77

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

13. sep 2007 10:48

Lep pozdrav! Zanimam se za mireno, vendar imam alergijo na nikelj. Ima mogoce katera izkusnje s tem? slepakura

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

13. sep 2007 11:27

Kristina, tudi jaz sem zasledila že tole zadevco in enako kot pri tebi, je bil moj odziv najprej FUJ in NAGRAVŽNO, zdaj pa bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi zanimivo. Res sem začela razmišljati, koliko plastike in umetnih materialov ter vate za tampone gre proč zaradi menstruacije. Sicer si še vedno ne predstavljam najboljše, kak to deluje (ok, vem kak deluje, ampak če res funkcionira! - brez puščanja in razlivanja), meni se zdi, da bi mi s tem uspelo narediti eno veliko packarijo v kopalnici! Jaz si bom vzela še nekaj časa za razmislek, mislim, da se pri nas to še ni najbolj prijelo, v tujini pa se verjetno je (jaz sem Mooncup zasledila na tujih forumih o potovanju...) lp, piščanec

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

13. sep 2007 11:55

Prijateljica uporablja to posodico in je zelo, zelo zadovoljna. Priporočila jo je tudi meni, a zaenkrat sem še te sreče, da mesečnega perila še nimam. Menim pa, da bom šla tudi sama v nakup skodelice. veverica

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. sep 2007 13:14

Tudi sama sem si dala vstaviti mireno. Imam ga od meseca maja. In tudi sama sem imela začeten odpor. Enostavno čez čas to sprejmeš in ne razmišljaš več o tem. Pozabiš, da ga imaš. Mi je pa zdravnica na kontroli rekla, da če bi ga dala vstaviti en mesec kasneje, ne bi več plačala. Se ga dobi na recept. Mireno vstavljajo tudi starejšim ženskam in ne samo zaradi kontracepcije, ampak ker nekatere preveč krvavijo. Ker potem ne krvaviš več ali pa zelo malo (jaz sem imela ta mesec dva dni menstruacijo in še to sem prišla skozi z dnevnimi vložki. Čisto malo. ), nekatere potem niso več slabokrvne. Moram priznati, da se tudi sama bolje počutim. Očitno tele mesečne krvavitve niso mačji kašelj in vplivajo na naše počutje. LP! mijam

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

13. sep 2007 14:22

In kako prepričate svoje ginekologinje, da vam sploh predpišejo kontracepcijo? Moja mi je pri sedemintridesetih zagotovila, da sem prestara za kakršnokoli kontracepcijo in od takrat sem brez. Sicer tudi kakšnih težav nimam, pa vendar. Ali obstaja kakšen link o tej zadevi? Žal ne utegnem prebrati vsega za nazaj. Pozdravček, Vrana

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

14. sep 2007 8:29

Tudi meni je mireno predlagala moja ginekologinja. Pa sem rekla, da bom počakala tako dolgo, da bo na recept. Torej je zdaj brezplačna? Drugo leto imam pregled, pa se bom verjetno res odločila zanjo. lp

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

14. sep 2007 12:09

Naj vam povem, da moje bolečine po vstavitvi mirene niso bile zaradi mirene ampak zaradi nekega hudega vnetja, ki ni povezan z mireno. Pač je bilo eno z drugim in sem mislila, da je zaradi mirene. Upam, da nisem povzročila preveč straha! Se opravičujem. gordip

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

26. sep 2007 19:35

tako a ti povem da nic ne boli in tud brez bolecin pri men ni nobenih bolecin kako pa bo pri prvi menstruaciji pa se ne vem mi je ginekolog reku ,da sest mesec se bo menstruacija potem pa sam mal vmes pa male krvavitve . lp vesna kovačič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti