Mirena- hormonski vložek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. jul 2007 9:14

"Res je, da imam zadnje čase skoraj vsak mesec nekaj dni pred menstruacijo zelo močne migrenske glavobole, ki pa so verjetno hormonsko pogojeni, saj se počasi bližam 50-tim. Ravno danes je ta neznosni glavobol po 5 dneh prenehal." Oh, kako sem žalostna - jaz (40let) sem namreč tik pred odločitvijo, da grem po mireno, ker imam neznosne migrene, ko imam menst.. Sedaj pa tole:(:(:( Diane jemljem že kar nekaj let - po tri mesece skupaj, ravno zato, da ker imam ob menst. izredno hude migrenske napade - sem mislila, da, ker ti mirena baje čisto ustavi oz. zminimizira menst., da potem tudi migren ne bo. Ojoj, ne vem kaj naj sedaj?! vanjatajnsek

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

12. sep 2007 12:52

Zanima me, če je katera imela bolečine po vstavitvi mirene? Pri ginekologu so mi rekli, da so bolečine nekaj dni po vstavitvi normalne. v ponedeljek sem dala mireno in včeraj zvečer sem imela neznosne bolečine podobne popadkom, danes je malo boljše. Ali je katera tudi imela takšno izkušnjo. gordip

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

12. sep 2007 12:57

Več kot en teden prav zoprne bolečine vsaj pri meni je bilo tako, če se da še malo počakaj! lp M mperhaj

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

12. sep 2007 13:05

In potem je bilo dobro? Moje bolečine so namreč bile podobne popadkom. gordip

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

12. sep 2007 15:24

Moram povedat, da me je mirena zamikala že takrat ko je bila tema že prvič odprta, glavni razlog pa je bil med drugim tudi ta, da zmanjša menstruacijo oz.jo prekine. Pa me glede na to temo zanima nekaj drugega: a mogoče uporablja katera med menstruacijo mooncup skodelico? Moja prva reakcija, ko sem za to zadevico zvedela, je bila "bljak", ampak sedaj ko pa sem malo več o tem prebrala in izkušnje žensk ki jo uporabljajo so zelo pozitivne, razmišljam drugače.Pa vaše mnenje? Gordip kako dolgo pa so trajale bolečine?Ali te še kar boli?To me pri tem vstavku malo moti-zakaj take bolečine?Ali je pri vseh vstavkih tako? Kristina

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

12. sep 2007 15:58

Kristina, o kakšni skodelici govoriš?

Mene je bolelo samo ob vstavitvi Mirene, pa malo še naslednji dan, kasneje je bilo dobro. Sedaj po devetih mesecih pa je ginekologinja ugotovila, da so mi odrezalo preveč vrvice, ki gleda iz materničnega vratu. Temu sledi odstranitev Mirene in takoj ponovna vstavitev. Drugače sem kar zadovoljna. Šele sedaj se je menstruacija zelo zmanjšala. Imam pa vmesne krvavitve, ki so nemoteče in minimalne.Tudi bolečin, ki sem jih prej imela ob menstruaciji, pa sedaj ni.

Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 24. nov 2007 14:02:28

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

12. sep 2007 18:31

Kristina, v ponedeljek sem dobila mireno in včeraj sem imela neznosne bolečine, danes je malo boljše.vendar vseeno so prisotne. Pravijo, da je odvisno od ženske. Sem pa pred tem imela 4 leta bakren maternični vložek. Ni bilo nobene bolečine med vstavljanjem in še manj kasneje. Odstranit sem jo dala, zato ker sem imela premočne in prepogoste menstruacije. Glede na izkušnjo z prvim bakrenim vložkom sem sedaj zelo presenečena nad takimi bolečinami. V ambulanti pravijo,da nekatere ženske so prve dni na protibolečinskih tabletah. gordip Sporočilo je spremenil(a) gordip dne 12. sep 2007 18:32:09

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

12. sep 2007 18:51

no pvo lep pozdrav sem zasledila temo mirena ravno danes sem bila pri mojem ginekologu ,ki je cudovit dragemoje a je zascita sam zaradi preprecitev nosecnosti ne je zud prav ta mirena preprecuje raka na maternici tako , da mi je ga tud priporocal sla v lekarno in ga dobila zastonj vcasih je stal a danes ne no mogoce odvisno od ginekologa a mislim,da bi moralo bit za vse povedal mi je da je odvisnoi kdaj ga vstavlja no me zanima kako je bilo pri vas men je ga priporocal zaradi zdravja ne zaradi zanositve ,ker sem ze dvakrat prebolela raka lp vesna vesna kovačič

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

12. sep 2007 18:57

Ali katera ve, če jo priporočajo tudi ženskam po 40-em letu in če ni nikoli rodila? Saj najbrž je kje napisano ampak se mi ne da iskat... Lp moja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti