Čokoladna potica !

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

27. dec 2007 13:49

katjushka je napisal/a:
val je napisal/a:
Tudi jaz sem gledala go.Oselija ko je delal to potico,in mislim da je celo povdaril da naj čez noč počiva.(nisem pa čisto sigurna) val
val, če mene spomin ne vara, je mojster rekel, da naj počiva nadev................... katjushka
Zgleda da smo enako poslušale val

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

27. dec 2007 14:19

Naredila sem jo po tem receptu - nadev čez noč v hladilnik - potica odlična - sem jo pa samo zvila - nič rezala in prepletala, kot je mojster pokazal. Kristalka

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

27. dec 2007 15:03

Nelly, osnovno testo je:

1 kg moke 

4 jajca

10 dkg masla

8 dkg kvasa 

10 dkg sladkorja

vanilij sladkor, limonina lupinica, sol

cca 3 dcl tekočine (mleko, voda)

 

Jaz sem sicer naredila solno-kvasno emulzijo, vendar to na količino sestavin ne vpliva.

Moke je kar dosti, ne? Pride za eno veliko potico ali dve manjši.

Če se je boš lotila, ti želim dober tek.

LP  

 

 

Mic

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

27. dec 2007 19:03

Mic, naredila sem  dve  čokoladni potički  iz smetanovega testa . Čokoladni nadev Andreja Goljata je zadostoval za obe, čeprav sem se pred peko malo bala, da ne bo.  Namesto naribane čokolade sem dala v nadev kar čokolado v prahu. Potički sta lepega izgleda, predvsem pa zelo dobri. Nadev je bil prijetno mazav, ne tekoč, zato z mandlji nisem posipala. Naslednjič bom pekla še po osnovnem receptu za testo Andreja Goljata, ki si ga  napisala.

Tudi recept za smetanovo testo je izvrsten, zato ga bom kar prepisala:

Smetanovo testo (Kuhajmo skupaj - Kolinska)

500 g bele moke

4 dag kvasa

1,25 dl sladke smetane,

0,5 dl kisle smetane

6 dag sladkorja,

1 jajce,

1 rumenjak

rum

vanilijev sladkor ali aroma

limonina ali pomarančna lupina

sol

Nelly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti