Podloga za valjanje

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. jan 2007 14:38

Tudi jaz imam podlogo od TW, že drugo in si ne znam predstavljati dela brez nje. Tudi ta je sedaj že rahlo zdelana, to pa zato ker jo zvijam, ko jo pospravljam. Sem enkrat zvedela, da to ne bi smela delat, ker so mi začele odstopati plasti. Menda bi jo morala obešati . Ko jo bom menjala, bom spet nabavila enako.. zvezdica55

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

19. jan 2007 15:00

Enkrat je ena napisala,da hrani silik. podlago zvito okrog valjarja.Od takrat je tudi moja navita okrog.Je ne rabim iskati,ko jo rabim. Če pa tega radi, začnejo plasti odstopati,kot je napisala zvezdica55,se dobro spomnim ,katera je bila.Bo že dala za novo. siba

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. jan 2007 17:42

Tudi jaz imam podlogo od TW že enih šest let, prinesel pa mi jo je en dobri mož. Zelo sem zadovoljna z njo in je ne bi dala proč. Ima pa znanka silikonsko in je z njo tudi zelo zadovoljna. Za peko potice pa uporabljam kuhinjsko mizo in en velik prt za valjanje testa. LP! fakin712 Sporočilo je spremenil(a) fakin712 dne 19. jan 2007 17:43:39

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

19. jan 2007 18:43

Ima še katera take izkušnje z odstopanjem "plasti" na foliji, če je zvita? Ker jaz tega še nisem slišala in zato druge učim "krive vere", ko pravim, da naj jo shranjujejo zvito. Samo enkrat mi je ena gospodinja rekla, da je naredila na vseh štirih koncih podlage luknjice in jo hrani tako "napeto na žeblje". Ampak podlaga se ob snetju kljub temu zvije po svoje. Do zdaj sem bila prepričana, da je shranjevanje v zvitem stanju normalno in pravilno in za odstopanje plasti še nisem slišala. SIBA, koliko let pa jo že imaš? Ker ta, ki je trenutno na tržišču, se mi zdi, da je iz tako močnega material, da ne verjamem, da bi se luščila. Mogoče si jo kdaj uporabljala na čem vročem. Jo pereš v pomivalnem stroju (mogoče je to krivo). V glavnem, zelo zanimivo. Me res zanimajo še izkušnje ostalih. LP, Monika JAMONI

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

19. jan 2007 20:06

Jamoni, to o odstopanju, sem prepisal od Zvezdice55 (glej zgoraj).Imam jo kakšno poldrugo leto,je silikonska in ni blema.Že nekaj časa nazaj je bilo govora na forumu o silikonskih podlagah.Takrat je mamamia omenila,da ima ovito okrog valjara,mi je bila zanimiva rešitev in tako je še danes siba

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

19. jan 2007 21:13

Moja podlaga od TW, ki jo imam že cca. 20 let, morda še kako več, ves čas visi (seveda kadar ni v uporabi) obešena na vratih in so res začele že pred časom odstopati plasti. Kot nekakšni mehurčki se delajo spodaj in plasti odstopajo. Najbrž bo že čas za novo. LP, rdecapesa

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. jan 2007 21:14

Tudi jaz imam podlogo od TW zvito odkar jo imam, pa ni še nobena plast odstopila. Res sem zelo zadovoljna z njo. LP! fakin712

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jan 2007 3:54

Prvič slišim, da se na podlogi od TW delajo mehurčki? Moja je že precej stara, mamina pa še starejša, obe hranive zvite, pa še do sedaj nobeni ni nič odstopilo. Mogoče ste jo preveč ribale in čistile s prevročo vodo? Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2007 6:41

Kyara je napisal/a:
Prvič slišim, da se na podlogi od TW delajo mehurčki? ............... .................................................................................................................... Kyara
Jaz tudi, še več: jaz prvič slišim, da podlage sploh ostajajo! Temu se ( menda ) reče permanentno izobraževanje. Saj sploh ni čudno, da rabite podlage za valjanje, če hodite spat tako pozno. ežoj

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

20. jan 2007 9:38

Jaz imam silikonsko, sem jo jeseni kupila v Avstriji v trgovini Tschibo. Sem ful zadovoljna z njo, sploh ker jo uporabim lahko tudi v pečici. Ima pa ravno tako narisane gor kroge po premerih, centimeter, inčmeter, kvadrate, itd. Super zadeva. V navodilih, ki so bili zraven, so celo "svetovali", naj si kupimo več podlog in jih razrežemo tako, da bodo namesto peki papirja pasale v naše pekače. Pred tem pa - ko sem živela še doma - sva z mamo uporabljali TW podlago, pa moram reči, da nobena od naju z njo ni bila zadovoljna, ker ni bila silikonska in je drsela po lesen podlagi gor in dol, lahko si ne vem kaj vse počel z njo (vlažil, podlagal, itd). Tako da večino časa preždi v omari. Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti