Ideja za torto - recept?

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 17. jan 2007 14:44 | ogledi: 4.842 | odgovori: 10

Živjo,

babici bi za 80. rojstni dan spekla torta - čokoladno, ker jo obožuje. Pregeledala sem par res dobrih receptov na kulinariki, ampak rad bi naredila nekaj malo drugačnega....zelo rada bi naredila nekaj z višnjami in čokolado, ( vendar ne schwarzwaldske torte)....tu na KulSlo nisem našla kakšnega recepta za višnjevo-čokoladno torto....

In v Zvezdi sem zadnjič videla torto, premazano v temno čokoladno kremo, čez pa je bilo posuto jagodičje...izgledala je res zelooo fino, rahlo in kremasto, bila je bolj nizka. A ima katera idejo ali pa kakšen recept za take torte, kjer vmešamo jagodičje ali pa višnje kar v samo čokoladno kremo ali pa na npr. višnje nadevaš po biskvitu in preliješ s čoko-kremo?

Še to: kremo bi rada imela bolj penasto, kot nek čokoladen mousse. Naj vmešam v kremop jajca?? Samo beljakov sneg ali kar cela in ali naj dodam smetano ali sploh ni treba? Zelo bi bila vesela tudi kakšenga doberega recepta za mousse, ki bi bil primeren in dovolj kompakten za torto, in da se da lepo rezati? In tudi ne bi rada uporabljala preveč smetane, a če bo nujno, jo pač bom :)

Joj, upam da nisem preveč zakomplicirala in da mi bo kdo znal pomagati... :)

Zala

Temo je spremenil(a) _ZALA_ dne 17. jan 2007 14:46:01

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jan 2007 15:53

Jaz bi na tvojem mestu zamešala čokoladno maso in že v surovo dala nekaj višenj. Pečen biskvit v tem primeru prereži z ostrim nožem in ne s sukancem kar je za moje pojme lažje. Bojim se namreč, da bi se pri prvi višnji sukanec strgal. Kar se tiče kreme bi naredila lahko čokoladno francosko kremo. To se pravi, da bi v razgreti sladki smetani raztopila jedilno čokolado. Čez noč postavi čokoladno smetano v hladilnik da se pošteno ohladi, naslednji dan pa stepi kot se stepa sladko smetano. S tem nadevaj torto, lahko pa jo tudi premažeš, okrasiš s čokoladnimi ostružki in višnjami. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. jan 2007 17:12

Zala, a ti pošljem recept za rahlo čokoladno torto, krema je pa prav čokoladni mousse, rahla torej, penasta in polna "čokoalde"? Pa sadje zraven. Originalni recept so sicer jagode, a smo jo delali že tudi z bananami in višnjami, in pride prav krasno. MAmamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. jan 2007 18:11

Mamamia, ti imaš pa vedno kakšno rešitev na zalogi! Mene bi tudi zanimal recept za čokoladni mousse. Prosim, če napišeš kar sem, drugače pa seveda zs. Tako torto bi pa tudi jaz naredila. Njamsi... Hvala, lp matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. jan 2007 20:16

Kaj pa torta Nutella in višnje? Atina

nasty girl  

član od: 25.9.2005

sporočila: 6

17. jan 2007 20:46

Lep pozdrav vsem skupaj! Prvič se oglašam na KulSlo, sicer pa redno prebiram vse vaše nasvete. Ženske: kapo dol! :) _Zala_ tebi lahko povem pa svojo izkušnjo - za Silvestrovo sem pripravila čokoladno torto Noa (iz baze) in biskvit namazala z domačo višnjevo marmelado s celimi višnjami, zraven se da lahko pa kakšen liker, da je bolj sočen biskvit. Torte je zmanjkalo v nekaj minutah, tako da se mi zdi, da je bila dobra... :) Držim pesti za dobro tortico. LP nastygirl

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

17. jan 2007 21:07

jaz mislim, da je recept, ki ga je posredovala fakin super, jaz dam višnje zrezane v kremo ( potem ko jo že stepem) biskvit pa navlažim z višnjevim kompotom. pat

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. jan 2007 9:58

Za čokoladni mousse: 450 g jedilne čokolade dve jajci dva rumenjaka 600 ml sladke smetane V vodni kopeli raztopimo čokolado. Posebej v vodni kopeli segrejemo jajca in rumenjake, mešamo z metlico za sneg, potem posodo odstavimo z ognja in z mešalcem tako dolgo stepamo, da se masa povsem ohladi. Stepemo še sladko smetano in jo vmešamo med rumenjake oziroma jajca. V to maso najprej damo samo žlico ali dve staljene čokolade, ko je to lepo razmešano pa šele dodamo preostanek zmehčane čokolade. To je ta krema. Sem pa v bazi našla še en recept s čokoladno kremo, pod Torta za čokoholike. Če kremi dodamo še žlico kave (instant zamešamo kar v smetano, ko jo segrevamo), je krema še toliko boljša. Pozdrav, Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jan 2007 23:21

No, še poročilo z moje strani: TORTA JE BILA TAKŠEN HIT, DA SI TEGA NISEM NITI SLUČAJNO PREDSTAVLJALA, priznam pa, da se rada izkažem s tortami - z izgledom in okusom :)) Torej, torta z ful temnim čoko-biskvitom, čez amarena iz višenj, nato plast čokoladnega moussa, čez še ena plast čokoladnega biskvita, spet čokoladni mousse, tanka plast stepene smetane, okras na sredini je bila čokoladna roža iz trikotnih lističev (naredila vse sama). Obod sem izdatno posula z grobo mletimi in prepraženimi mandlji in lešniki. Izgled in oksu veliko nad pričakovanji - ta torta se lahko res postavi ob bok slaščicam iz Zvezde v LJ! Čokoladni mousse sem delala po francoskem receptu. Ker je torta nastala po lastnem navdihu oz. mešanici navdihov, si moram recept hitro zapisat, da ga ne pozabim :) Potem ga bom objavila še tu, najperej kar na forumu če ga bo kdo želel, potem ga bom dala še v bazo, skupaj s sliko seveda :) Sedaj se učim za en izpit, ki ga imam konec meseca, tako da bom po izpitu vse skupaj spravila v red na papirju in napisala sem gor..... Hvala vsem za nasvete in ideje, izpadlo je ODLIČNO in to bom seveda delila z vami :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti