Priprava mlečnega kefirja

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

7. mar 2010 15:51

Danes sem dobila zrnca kefirja (mlečnega) in komaj čakam da ga poizkusim. Me pa nekaj zanima: Kako zrnca shranim če jih 14 dni ne bom mogla menjat (dopust) Ali jih dam v vodo v steklen lonček in nato v hladilnik? Ali namesto vode v mleko? Ali jih pustim na suhem? Čez 14 dni bi jih rada še uporabljala in upam da jih ne uničim do takrat. Hvala lp hema

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

7. mar 2010 16:26

Hm, no saj zdaj sem šla prebrat vse nazaj in zdaj vem. Je Rimljanka lepo povedala vse tam na 3 ali 4 strani. Sem malo prehitro hotela vse vedet in sem brala samo prvo in zadnjo stran.

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

9. mar 2010 16:49

če ima kera kaj mlečnih zrnc viška bi se priporočila , se mi je po dolgem času zopet zaluštalo domačega kefirja http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

11. mar 2010 12:19

Mene pa zanima, zakaj so kefirjeve gobice ratale tako sluzaste? Ko so bile manjše niso bile take, zdaj se pa kar vleče od njih. A kdo ve? Drugače pa je kefir zakon! tigris

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. mar 2010 17:01

zdj oddajajo veliko snovi zaradi katere se dela kefir , dobro jih operi pod vodo vsakič ko daješ v novo mleko http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

mojcane  

član od: 15.11.2008

sporočila: 28

11. mar 2010 23:43

pozdravljene vse, ki sledite tej temi... sama ji sledim že kako leto in pol in nekako sem zbirala pogum, da se lotim izdelave kefirja (pa sicer nisem tako boječa). Zato se obračam na vas - ali mi lahko katera podari gobico? Lepo prosim... Mojca mojcane

irenat  

član od: 8.7.2004

sporočila: 5

11. jun 2010 12:14

Tudi jaz se pridružumem mnogim in prosim za kefirjevo gobico. Mlečni kefir, ker kristalčke imam. Sem iz obale. Lep in sončen pozdrav vsem kulinarikom! Irena

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. jun 2010 23:44

Pozdrav! Sedaj je bolj vroče in danes po dolgem času pripravljem kefir. Moram povedati, da je moja gobica ždela v mleku v hladilniku vsaj dva meseca, vsake toliko časa sem jo želela pogledati, pa kar nisem upala, sem bila prepričana, da je preč. No in danes vidim, da se je razmnožila za 5x! Super, tako, da če katera potrebuje ji jo lahko pošljem;napravim en improvizoriš bazenček z mlekom iz vrečke in en dan bo že zdržala. Jaz sem jo tudi tako dobila... Imam pa kar kupljene Kefir 0,5l flaške, take lične za to in še plastične so. V njo preprosto nalijem toplo mleko, dam notri gobico zavezano v mrežico in čez dan in pol je kefir nared, gobico pa samo iz flaške in v drugo...simpl, pa še dobro je p.s. še vedno pa ne vem ali hraniti v mleku ali v vodi, jaz v mleku, na kovino je padla že nevemolikokrat (pomivalno korito) in je vse ok. So trpežne, da je kaj, samo da je malo pogojev pa že 'brstijo')) mateja terakota

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2010 9:43

Terakota, jaz se prva postavim v vrsto! Lepo lepo prosim! Zadnje čase je tudi pri nas zelo priljubljen kefir (lubi ga je itak od zmeraj oboževal, tamalidve sta pa tudi obe nori nanj - čudna deca;), zato se tudi jaz priporočam za kak košček gobice, ki ga lahko pogreša. Nekoč sem jo že imela in je lepo delala, vendar enkrat ni prenesla najine daljše odsotnosti, ko je vmes elektrike zmanjkalo;) Zdaj smo pa tako in tako bolj ali manj doma in ji ne bo hudega;)

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

12. jun 2010 10:03

Veri je napisal/a:
Terakota, jaz se prva postavim v vrsto! Lepo lepo prosim! Zadnje čase je tudi pri nas zelo priljubljen kefir (lubi ga je itak od zmeraj oboževal, tamalidve sta pa tudi obe nori nanj - čudna deca;), zato se tudi jaz priporočam za kak košček gobice, ki ga lahko pogreša. Nekoč sem jo že imela in je lepo delala, vendar enkrat ni prenesla najine daljše odsotnosti, ko je vmes elektrike zmanjkalo;) Zdaj smo pa tako in tako bolj ali manj doma in ji ne bo hudega;)
Veri seveda, imate ZS! Mateja terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti