Speculaas piškoti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. nov 2008 22:28

Nena, a letos jih boš pa kar brez mene pakirala? Začimbe mislim......

rimljanka - zasebno mnenje

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

13. nov 2008 6:24

To se bo moral pa kr sam odlocit ali bi bil raje delezen sladke pregrehe ala piskot ali ala za vogalom :).Sicer pa se zaveda,da je pri meni lahko delezen obojega, tako da mislim, da ni strahu. Se dobro da je sladkosned, vsaj kar se hrane tice :). Po ostale stvari, sem pa imela v mislih se kake modelcke za kekse.....nic drugega.Khm khm, :). Lep pozdrav Tarja83

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. nov 2008 7:13

Tarja, modelčov za speculaase  tam sigurno ne bo našel (bo moral v mlin!), kar se pa ostalih modelčkov tiče ... teh  je pa kar nekaj ... za vogalom :))

lp Nena

Nena-morje

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

13. nov 2008 14:52

Danes dopoldne sem dobila tele začimbe. Nena-morje me je prijazno sprejela, malo sva še poklepetali, doma pa sem se takoj lotila piškotkov. Po njenem nasvetu sem jih pekla po receptu z druge strani te teme. Kaj naj rečem, odlični so, kaj pa drugega! Nisem še imela kosila in jih kar zobam in zobam.... Nena-morje, hvala še enkrat! habibti

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

1. dec 2008 8:55

Habibti, se pridružujem tvojemu mnenju! Včeraj sem jih pekla po receptu na 2. strani tega foruma in je ostalo samo še nekaj piškotkov! Res so odlični! Moycaa

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

1. dec 2008 16:44

Nisem prebrala vseh strani, zato se v naprej opravičujem, če je bilo slučajno na tole moje vprašanje že odgovorjeno,!  Ker nimam začimb, ki so potrebni za te piškote, me zanima ali bi bilo zelo mimo, če bi dala kar začimbe za medenjake, oziroma katere začimbe bi šle take, ki se dobijo pri nas v klasičnih trgovinah.

Pa hvala za odgovor.!

lp

mizarka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. dec 2008 16:47

mizarka, Nena v prvem zapisu (s katerim je temo odprla) pove, kakšna je sestava začimne mešanice za spekulase. Toliko pa le preberi, no.

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. dec 2008 18:20

Mizarka, raje sama naredi mešanico, saj vse lahko kupiš pri nas. Naredi se jo iz cimeta, kardamoma, klinčkov, muškatnega oreščka in ingverja (lahko tudi kaj izpustiš, variant je ogromno, na prvi strani te teme je kar nekaj različic). RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti