Kajenje - zaprosilo za nasvet

ELMA  

član od: 19.4.2008

sporočila: 93

21. jun 2008 13:39

dragička je napisal/a:
Septembra je bilo 2 leti odkar ne kadim /iz zdravstvenih razlogov/. Vam povem, da sem se zredila več kot 10 kil. Kaj naj povem, saj sem vesela, da sem nehala... seveda, po 30-ih letih kajenja. Vrnil se mi je vonj. Kavo še vedno pijem. Ampak, dostikrat me prime, da bi cigaret pojedla. Ne-ne-ne... ne smem, če bom začela, bom vse nadoknadila, pa še več bi kadila kot prej. Bojim se - zarečenega kruha se največ poje, a ne?!? Pozdravček!
kot da bi jaz tole napisala , ampak pri meni bo Novembra 5 let odkar ne kadim ,Večkrat me prime da bi jo pojedla , ampak sama sebi govorim da ne smem , nehala sem pa tko da sem leta in leta planirala in nisem začela , enkrat sem pač kadila in si rekla ,,če že tko močno želim da njeham kadit, in če je lahko moj mož ki je kadil 2,5 škatle na dan si rekel ne bom več , si bom tudi jaz zdej rečem , ti si mi pa zadnja ki jo bom skadila ....In evo me ful mi je bilo tažko in zdej me včasi prime da bi prižgala , ampak moja beseda tudi nekaj velja ....Zdej mi smrdijo kot hudić...Sem se pa tudi zredila okrog 12kg , v petih leti ... ELMA

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

21. jun 2008 14:12

Mene tudi zanima hipnotiziranje, da prenehaš kaditi. Kje ste zdaj tisti, ki ste to poskusili? Rada bi vedela malo več o tem. Malo sem hudobna, ampak to bi nekomu poklonila (hipnoziranje namreč). Hvala za vse nasvete. špelči

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

21. jun 2008 14:22

Moram se pohvaliti ,da sem  pred petimi leti po sedemnajstih letih kajenja zaradi zdravstvenih razlogov popolnoma prenehala!Zdaj ne kadim,niti ne pomislim na cigareto,mogoče je zato kriva bolezen in zato me ne mika,niti me ne moti če kdo kadi !Vem pa, da je kar tako pa problem nehati ,sem že prej poskušala ,pa ni šlo,no ,zdaj pa gre!

lp

marjeta10

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. jun 2008 15:57

Pri nas iz službe sta dve osebi šli na hipnozo v Poreč, ampak obe kadita še naprej Podrobnosti žal ne vem, ker ju ne poznam dobro. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

21. jun 2008 16:07

Pozravček, 15 let sem kadila, pokadila sem cca 40- 45 cigaret na dan.Odločila sem se čez noč da nebom več prižgala, in od tega je 6 let, zredila se nisem nič. Mene nemorete prepričat da se zredite ko nehate kaditi. Zakaj posegate po hladilniku? Nasprotno ko pomislite na cigareto hiter čegumi v usta. Obroki morajo biti normalni ne da se nažirate.Samo dobra volja in karakter morata biti pa je rezultat dosežen. Verjemite yoli

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. jun 2008 17:09

Terezija43, ne bos povedala,ce ti je uspelo? Sama se bila tudi kadilka, pa vec kot 11 let ne kadim.Nehala sem kar tako,cez noc, brez vsakega razloga.Mislim, da sem se navelicala vecnih pripomb mojega moza,nekadilca.Imela sem sreco in nisem imela ne problemov,ne skusnjav-zadnja skatlica je bila vec kot eno let napol prazna na kuhinjski polici. Seveda sem se tudi zredila za kako kilo,ampak najbrz ne samo zaradi cigaret, tudi leta naredijo svoje. Mraz me strese,ko slisim,da nekdo kadi, da se bi zredil...zase lahko recem da imam raje kako kilo vec,v zamenjavo pa svez dah, pa svobodo,pa okus..zdaj vsaj vem,kaj jem, prej je cisto vse imelo okus po tobaku. Veliko srece vsem,ki se trudite-pa naj vam uspe! Lp lucka

neznan uporabnik

21. jun 2008 18:21

NAREDI TAKO KOT JAZ: IZRAČUNALA SEM DA POKADIM 2,5EVRA NA DAN KAR JE 936 EVROV NA LETO...ENE FAJN POČITNICE...ZATO SEM NAMESTO ZA CIGARETE V PUJSKA DAJALA DNEVNO 2,5 EVRA...AVGUSTA GREM BREZ PROBLEMOV NA POČITNICE, ČEPRAV SEM OPREMLJALA STANOVANJE IN PORABILA VSE KAR SEM IMELA :) meli79

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

21. jun 2008 22:53

Jaz sem prenehala s kajenjem pred štirmi leti. Čez noč in brez posebnega razloga.. Nekaj časa mi je dim smrdel kot sam hudič. aPred parimi meseci je začela kaditi hči, seveda sem ji težila pa ni pomagalo kot ni pomagalo meni, ko so me starši prepričevali. In sedaj..........kdaj pa kdaj grem z njo na balkon na čik.Sama nase sem huda. ursa40

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. jun 2008 7:32

Jaz kadim že kar dolgo. Ko sem želela prenehati, pa je na balkon prišel moj sin in prižgal. Tako imam sedaj družbo, prepričevanje pa tako kot pri Ursi...no brez veze. Saj sem vedela da na skrivaj kadi....ampak to je bilo tu in tam...no star je zadosti, prepričevanje pa tako ne zaleže, tudi pri meni ni. Kyara

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. jun 2008 8:13

V srednji šoli sem vsem težila, ker so kadili (dim in vonj me je blazno motil, ker sta doma kadila ati in mami), letala s škarjami okrog in jim cigarete, ki so jih držali v roki strigla na pol... večina je potem nehala kaditi, jaz pa sem začela In to je edini () greh, ki ga imam. Jezna sem sama nase... vsak dan bolj... 

Doma mi pa tako ali tako niso prepovedali, ker mami je kadilka, ati je bil tudi, sestra je pa pomoje kadila že, ko je iz plenic zlezla- in tako smo raje skupaj sedli dol in enega prižgali. "Čist zakajena familija"

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti