Kajenje - zaprosilo za nasvet

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. nov 2006 11:38

Moja sestra zdaj že dve leti ne kadi več, se je odločila kar tako, da neha in je zadevo izpeljala. Se pa ni prav nič zredila. Loni Makaroni

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

25. nov 2006 12:23

Moj svak je prenehal kadit in se je zredil za kakih...., ma za veliko kilogramov, prijateljica prav tako, le pri sestri ne opazim da bi se ji kaj bistveno spremenila teža, sama le stoka, da se ji je upočasnila presnova. Poznam kar nekaj ljudi v bližini, ki so prenehali in se posledično zredili.... in ko to izvem, takoj še enega pokadim Tega se res bojim, enkrat sem že bila obilna - takrat še gospodična - in ne, tega ne želim več. Da prenehaš, moraš pomest po glavi, vsaj jaz tako mislim, moraš biti odločen in potem stvar lahko izpelješ. Jaz pa nimam še niti pomedeno in niti odločena še nisem, torej je morda tale teža le izgovor. Ne vem... ostaja dejstvo, da bi bilo potrebno nehat! moja

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

25. nov 2006 13:38

jaz tudi kadim. Sem kadila, nehala za dva meseca, spet kadila, spet nehala... joj, prav smešna sem že. Kadim iz živčnosti, dolgčasa, zaradi družbe... Mi gre pa na bolje - ko hočem na cigaret se začnem gibat- plešem, skačem, delam sklece....- smešno, a pomaga, pomirim se za več časa kot pa če bi skadila pol škatlice Niso pa cigareti edina slaba razvada - vsak ima nekaj, tudi alkohol škodi, sladkarije,... Jaz se ne obremenjujem toliko s tem, da bi nehala - kar ti paše ti ne škodi (v nekih mejah seveda). lep pozdrav

sarlotka  

član od: 5.8.2005

sporočila: 64

25. nov 2006 13:48

Juhej! Sem še ena, ki ji je uspelo nehat kadit brez pomoči. Kadila sem 6 let in na koncu je bilo tako, da sem skadila 2 škatlici na dan, mela sem vsakoletne hude bronhitise, kašljala kot stari čičo,... Ampak mi je uspelo, zdaj ne kadim 4 leta. Na začetku sem se zradila za 10 kg, ker se nisem znala kontrolirat pri hrani (sem vedno neki), vendar, če imaš voljo za prenehat kadit, imaš tudi voljo za spremembo življenja. Začela sem se ukvarjati s športom, rekreativno: hoja, tek,..in spremenila prehranske navade. Že dve leti je moja telesna teža konstantna, počutim se odlično, sem samozavestnejša, cigareti mi zdaj smrdijo,... Zaključek tega je: se splača, če ne drugače, zaradi zdravja Želim ti uspešno odvajanje od kajenja! Lp, Loti

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

25. nov 2006 13:59

Septembra je bilo 2 leti odkar ne kadim /iz zdravstvenih razlogov/. Vam povem, da sem se zredila več kot 10 kil. Kaj naj povem, saj sem vesela, da sem nehala... seveda, po 30-ih letih kajenja. Vrnil se mi je vonj. Kavo še vedno pijem. Ampak, dostikrat me prime, da bi cigaret pojedla. Ne-ne-ne... ne smem, če bom začela, bom vse nadoknadila, pa še več bi kadila kot prej. Bojim se - zarečenega kruha se največ poje, a ne?!? Pozdravček!

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

25. nov 2006 14:37

Tudi jaz sem kadila veliko let, sedaj že ne kadim približno 1o let. šlo je za stavo, da nehamo in sem zdržala, je bilo kar hudo, vendar moraš vstrajati. Dobila pa sem tudi nekaj kilogramov gor, vendar se jih, da tudi izgubiti, če imaš potrpljenje. Lep pozdrav stani stani

poka  

član od: 6.10.2005

sporočila: 29

25. nov 2006 15:13

Meni je pomagala knjiga Končno nekadilci-brez truda in za vedno. To je bila pika na i, že prej sem zelo dolgo razmišljala in si želela nehati.Gledala sem svojega očeta umirati za pljučnim rakom in vedela da moram nehati, nisem pa vedela kako. Ta knjiga mi je odprla oči in mi pomagala, da mi je uspelo. Zdaj ne kadim že dve in pol leti in vem, da je bila to ena najboljših odločitev v življenju. Srečno! poka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. nov 2006 16:15

Brez truda ne verjamem, saj je na tem portalu tudi reklama za knjgo "Zbogom, cigareta". Jo priporočam. lp Anamarija

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

25. nov 2006 18:04

Iz mojega kraja jih je ogromno šlo k omanjenemu gospodu in večina je prenehala, so pa tudi primeri, ki so ponovno začeli kaditi. Kar sm pa nazadnje slišala o njem je pa to da ne dela več! Tudi sama sm kadila, res da ˝samo˝ 4 leta in je prišlo neko obdobje, ko mi cigareti niso več dišali in sm brez problemov nehala! dasi

terezija43  

član od: 27.1.2004

sporočila: 23

25. nov 2006 18:15

Tudi moj oče je imel raka na pljučih, sicer je še nekaj let živel. Imel je pa tudi silikozo, ker je bil rudar. Moram povedati, da v času zdravljenja ni kadil in še potem nekaj časa ne, potem pa je spet začel. Grozno hudo mi je bilo, da ni zmogel in je tako pri 60-letih umrl. Vsaka zasvojenost je zelo huda, vendar kadilec ne povzroča gorja - razen sebi. To sem napisala zato, ker sem bila nedavno tega na predstavi - V krempljih hudiča, napisal jo je moški, ki se je neštetokrat zdravil za alkohol. Pred štirimi leti pa mu je uspelo. In v tej predstavi je bilo tudi rečeno, da kadilec ne povzroči gorja kot napr. alkoholik. Jaz samo to vem, da je vsaka odvisnost težka stvar. In marsikdo ti pri tem soli pamet in te sprašuje kako, da tega ne zmoreš. Zanimivo pa je tudi to, da najhujši pri dajanju nasvetov so prav "bivši kadilci". Ne glede na povedano - grem in se javim. Lp tereza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti