Plezajoči maček

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

18. nov 2006 12:48

Hvala za odgovore, vendar je moj maček res en mali vrag. dela podobne stvari kot pri vegetarjanki. Noben časopis ne zaleže, tudi če ga kregam nič. Seda jem v Zootiku kupila en sprej, ki naj bi na senzor piskal in odganjal mačka. Vendar ta sprej deluje tudi na nas. če ima še kdo kakšno koristno, bom zelo vesela.

Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 23. nov 2007 22:41:03

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

18. nov 2006 16:42

šjorca je napisal/a:
Moja draga Puma (5 let stara angora) pa se mi iz čistega ljubosumja do mojega fanta....vsakič ko je sama doma pokaka pred vhodna vrata.....ko pridem domov in jih odprem, se vse razmaže........tako moram čistit, luftat in poslušat mojega da naj se mačke rešim.....če hočem koga povabit domov, moram priti vsaj pol ure prej da prekontroliram, če je kakšen "dišeč suvenir" pred vrati.....naj povdarim da ima gopodična škatlo s peskom, kamor hodi ko smo doma....ko pa nas ni,.... ima kdo kakšen pameten predlog kaj naj naredim, da ne bo spet "nutella" pred vrati.... Drugače pa je Puma zelo pridna, ljubeča in prijazna muca.
Muce kakajo po stanovanju, če imajo umazan wc ali če so užaljene, ker imajo umazano posodo za hrano. PACKA

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

18. nov 2006 19:10

vegetarijanka hahahhahahhahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahhahah ahahhahahahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahahahhahahahah ahahhahahahahah do solz si nas nasmejala.
vegeterianka je napisal/a:
joj ko bi vi vedeli kakšno babnico imam jaz doma, to ni nič kar vam delajo vaše mačke. Moja je stara 1 leto in je trmasta po značaju kar pomeni, da noben vzgojni ukrep ni koristil za njene vragolije. Sem jo počila z časopisom pa se je obrnila napadla časopis in skočila v mene. No pa dam vam naštejem vragolije: skače na omare, divja okoli tako da včasih niti bremzat ne more in dobesedno do sredini vrat skoči, da se vrate odbijeo v steno tako močno, da sigurno sosedi mislijo da kaj mečemo v vrata od jeze in tako naredi 3 hitre kroge okoli kuhinje na okensko polico v kopalnico in tako krožno dela z tako hitrostjo da se moraš odmakniti,če ne te podere; potem mi skače na drsna vrata gor ali na splošno na vrata gor in se gunga nekako, potem spušča vodo na wc po 3 zapored, če ji zvok ni všeč to dela vsak dan ne glede na uro in potem se usede na pralni stroj in svojo malo glavo pomoli iz kopalnice da jo dobesedno vidiš in kuka, če smo šlišali njeno spuščanje vode. Vsako jutro, če jaz prej ne vstanem kot ona leti iz polic ali mize vse stvari kar želi, da pade dol. tako da moram včsaih vsak večer vse stvari dati iz police in mize dol, če nočem potresnega razbijanja. Je trmasta, pametna in premetena, če kaj hoče to tudi doseže, pa se jaz lahko na glavo postavim ali zaderem. Alergična je če se kdo čoha po glavi in ti skoči na hrbet. Sedaj ko pa se goni pa sploh moraš čuvati hrbet, ker se rada nosi po hrbtu in jo lahko 3 ure nosiš pa bo smrklja dobesedno uživala ti pa trpel. Najhujše je če sedim za PC in sem zamišljena in iz mize dobesedno prileti v tvoj hrbet. Pa nos in obraz rada ugrizne, če jo ne primeš prav, če pa narediš kaj po njeni volji pa piha, in se oglaša ko pes. Tako da imam pravega hudiča doma, ki noben vzgojini ukrep ni pomagal. vegeterianka
laurapazzini

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

18. nov 2006 20:15

mogoče res smešno , samo meni ni ker mi vsak dan gre toliko živcev, ko da imam tri otroke ne pa eno malo mačko. Včasih je dobesedno za znoret. Sploh tisto spuščanje vode na WC školjki mi gre dobesedno na živce, zvečer dam WC njen na hodnik in zaprem kopalnico, če ne lahko vsake toliko časa ponoči poslušam spuščanje vode, da ne govorim o njenih dirkah po stanovanju ko vse ropota ko skače. Sedaj ko kdo pride sedaj k meni na obisk opozorim, da se mačka goni naj ji ne kažejo hrbta, če jo slučajno ne mislijo nosit na hrbtu. Jaz pa sem tako navajena, ko sedim na stolu pri PC da je moj vrat atletska steza za njo...tako da dobila sem mačko iz divjine ne pa .....saj vem sedaj me boste spraševali zakaj jo ne oddam, ko mi toliko vragolij naredi?? samo kako je lepa ko spi, takrat pa lahko svojo glavo dam na njeno telo in jo nič ne moti ali pa svojo glavo dam čisto zraven njenega gobčka in tako lahko zaspima nekaj ur...tako, ko spi je pravi sladkorček. Ima pa še eno čudno navado, včasih zjutri moram dvigniti oddejo se uleže notri se raztegne, glavo porine ven in cuza mojo brado seveda takoj v brzini dam svoj prst. sem brala da to počne kar nekaj mačk, vendar moja se na srečo že počasi odvaja te zadeve, prej pa je počela to vsak dan. vegeterianka

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

18. nov 2006 20:47

Packa. Moja Pumika ima vedno čist pesek....(imam lopatko ko za zlato iskat, in tudi sama ne maram da bi mi umazan pesek smradil stanovanje ).....kar se tiče posodice pa ji vsakič ko ji zamenjam hrano dam svež krožniček - fina mačja dama. .....glih v tem je fora......NE RAZUMEM MAČJE PSIHOLOGIJE.

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

18. nov 2006 23:24

Šjorca! Pri nas je bilo kakanje problem, ko smo mačka kastrirali. 14 dni je opravljal potrebo poleg mačjega stranišča. Ugotovila sem, da mu pesek ni všeč. Zamenjala sem pesek za najbolj drobnega in sedaj je o.k. Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 23. nov 2007 22:41:19

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

19. nov 2006 7:00

jordi, mogoče bo bolje ko bo maček malo odrastel. pri meni je bilo čisto isto. Tako divjega mačka še nisem v življenju videla. Ušesa nazaj in gremo dirkat.Katastrofa. moj pa me je kregal kako smotanega mačka sm dobla... in zdaj po par mesecih? Popolnoma drugačena maček. cartljiv in len. celo vrata zna odpreti. drugače pa leeeen. zelooo len. in zelooo cartast. zelooo lucijana

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. nov 2006 8:21

Vegeterianka, ali je tvoja muca sterilizirana? Moj muc je odkar je kastriran bistveno bolj crkljiv, miren in kot en otroček. Če grem na vrt on teč za mano kot pes. Ko je ura tri, on točno ve, da bom prišla iz službe in je že na štartu in me čaka. Potem pa seveda sledi 5 minut ljubezni- pestovanja, ker drugače nimam miru, ker se mi motovili pod nogami. alexis Še nekaj. Ko sem bila enkrat pri veterinarju je prišla ena gospa vsa prestrašena, ker je njena muca dobesedno tulila v stanovanju. Sploh ni bilo mira. Non stop je tekala, prevračala stvari. Gospa je bila resnično zaskrbljena. Potem pa ji je veterinar priporočil sterilizacijo, ker je muca norela takrat ko so se gonili. Grem, ker je že moj mačkon prišel pred okno in mijavka, da ga bom vzela noter. Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 19. nov 2006 09:28:13

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

19. nov 2006 10:42

kje za vraga ste dobile te hiper aktivne mačke?? Jaz se priporočam za mladičke, ker mi niso vseč tisti mački ki samo spijo!!!

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

19. nov 2006 16:33

pinka kako hiper aktivnega mačka želiš??? Mojega dam ti na posojo za nekaj dni, da se jaz spočijem...samo ne potem reči da je preveč hiper aktiven vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti