Naš novi logo

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

15. nov 2006 11:41

Tudi nas je znak spominjal na krvodajalsko akcijo, vendar mene osebno najbolj moti njegov žalosten izgled, v tem znaku ni življenja. Kar se pa tiče prepoznavnosti po znakih: čokolado milko prepoznamo po vijoličasti kravi (večina ), Kanado takoj prepoznamo po javorjevem listu, Švico po rdečem križu, vsi oz. večina ve čigavi so špageti ......Je pa res da se prepoznavnost gradi leta in leta, kar se pri nas skoraj zagotovo nikoli ne bo zgodilo, ker menjamo stvari, ko se menjajo ljudje.... Tudi mene ne moti če nas ne poznajo, moti pa me ker nas kar naprej zamenjujejo z Slovaško tamara1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2006 12:42

Jaz sem po službeni dolžnosti večkrat na Slovaškem. Lepa dežela, ljudi prijazni, hrana je bolj mastna in močnata in ocvrta (not my cup of tea - ampak najdeš tudi zelenjavni krožnik, ko zelenjave ne ocvrejo). Slovakov nič ne moti, da se jih zamenjuje s Slovenci (ker v bistvu so Slovenci, mi so pa Slovinci), njihovo državo pa s Slovenijo. Imajo celo vrsto zabavnih besednih iger na ta račun. Slovake bolj frustrira to, da se za mnogo znanih Slovakov v svetu misli, da so Čehi. Ampak, Slovaki imajo svoj hokej, kjer so carji, Slovaška postaja središče avtomobilske industrije v Evropi in se sedaj bo dolgem času kaže, da bodo tudi tisti predeli na severu, kjer je precej nerazvito (pred leti je bil sever Slovaške takšen kot centralna BiH, samo brez vojne, če razumete, kaj mislim) dobili en ekonomski push in odpirajo se nova delovna mesta. In Slovaki se koncentrirajo na to - oni vedo, da imajo vse možnosti, da se se osebnostno, ekonomsko in sploh razvijajo (ker z zategnjenim pasom itak znajo živeti) in da če izkoristijo vse možnosti, se bo slejkoprej že vedelo, kaj je slovaško. Imajo v sebi eno samozavest, ki bo sooner or later prinesla pričakovane rezultate. Tega zadnjega - samozavesti - v Sloveniji vobče primanjkuje. In brez samozavesti it nobena grafika ne pomaga. Tudi lipov list in Slovenija-moja-dežela se sama od sebe nikoli ne bi prijela, če ne bi nastala v osemdesetih letih, ko je SFRJ postajala pretesna in dušeča in je Slovenija hotela ven in smo oblikovali neko samozavest na temelju, da smo posebni, da imamo svoj jezik in da nas jugounitarziem duši. To je bilo tisto, kar je skupaj vezalo narodno telo in tako smo si oblikovali samozavest. Takrat smo si oblikovali samozavest na temelju, ki je bil negacijski (SFRJ nam ne ustreza), nekega pozitvnega temelja pa po tistem nismo več oblikovali in če te duhovne substance ni, se nobena grafika ne prime. In tale znak: všeč ali ne - dajmo mu malo časa, da se sploh malo zaživi. Nekdo je nekaj narisal, ena komisija je to akceptirala, pa ne takoj s krepelom nad vse skupaj. To je tako negativno, tako slovenceljsko (hvala, Svetlana). Saj ni nobenega znaka na tem svetu, ki ne bi tako ali drugače spominjal na nekaj, kar je nekdo naredil že prej. Pa I feel love tudi ni posebej izvirna zamisel, ampak tako strašno butasta pa tudi ni. Malo ljubzeni spustiti v srce nobenemu ne škoduje. Nasprotno. In čutiti Slovenijo - to tudi ni nič narobe. Jaz jo najbolj ob prihodu na Brnik (glej nekaj postov nazaj) in je lep občutek. Ja, rada imam to deželo in to državo in to ni v nobenem nasprotju s tem, da imam akrivno državljansko kritično držo do dogajanj v njej. Sta pa logo in slogan zelo usklajena z našo himno - ki je definitivno najbolj genialen državni simbol, ki ga imamo. Mi živimo v državi, kjer je prijateljska napitnica himna. Druge države imajo himne, kjer se ubijajo in teče kri (v marsejezi teče v potokih) ali pa govori o naravi (lijepa naša), mi imamo himno, kjer nagovarjamo ljudi k prijateljstvu, sodelovanju, ljubezni. In to v izvrstnih verzih. In ja, preberite enkrat Zdravljico - vse kitice. In dolgo razmišljajte o tem, kaj nam je hotel Pesnik povedati. In prosim vas, državni simbol je eno, čokolada je pa drugo, če se oboje tudi grafično prikazuje, se ju še vedno ne da primerjati. Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. nov 2006 12:55

Hm, Vendelina, človek bi rekel, da zanimivo razmišljaš. LP cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. nov 2006 13:02

Jaz bi samo pripomnila, da ima vendelina jr. eno tako sposobnost, da zna na svojstven način izrazit tisto, kar tudi nekateri drugi mislijo, pa to še dobro obrazložit in utemeljit. In tudi, če se kdo ne strinja z njo (no, jaz se, ampak saj to ni pomembno) ji je treba priznati, da ima stil. Mamamia mamamia

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

15. nov 2006 13:30

Vendelina jr. je napisal/a:
Slovakov nič ne moti, da se jih zamenjuje s Slovenci (ker v bistvu so Slovenci, mi so pa Slovinci), njihovo državo pa s Slovenijo. Imajo celo vrsto zabavnih besednih iger na ta račun.
http://jankica.moj-album.com/album/5768847/?os=5 Potem se pa čudimo, da nas zamenjujejo... jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2006 13:37

Oh, ladies, I feel so much love after last two posts....:) Čutim jo!!!!! Ali mislite, da bi se dalo obroč za tortne oblike iz rostfraja tako skriviti, da bi ven prišlo troedino srce? Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. nov 2006 13:47

Vendi, kjer je volja je tudi pot...Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

15. nov 2006 14:15

ne da se mi brat vseh postov, ker jih je preveč, tako da se opravičujem če bom kaj ponavljal... men osebno je tale nov znak smotan in totalno brez veze, niti si ne predstavljam kaj naj bi bil... skratka, kot rečeno, bz zame je še vedno naj slovenski simbol Mat"kurja; [slika]http://www.matkurja.com/img_04/logo/kura-02.gif[/slika] ko sem jo pred leti kazal tujcem, so si jo definitivno zapomnili, pa po moje ravno zaradi tega ker je res originalna LP Drejček Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 15. nov 2006 14:17:11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. nov 2006 15:08

In zakaj se nisi javil na natečaj? Joj, joj, zato pa je, kot je, ker se ljudje z idejami skrivajo...Mamamia mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. nov 2006 15:20

Hm, kdo je ze avtor Matkurje? Pokojni Štandeker? Nekaj v zvezi z Mladinino Diarejo vsekakor, ampak se ne morem spomnit, dejte me razsvetlit, ce koga kaj manj rozika jaha :)))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti