Slepo tipkanje

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 30. okt 2006 11:06 | ogledi: 5.441 | odgovori: 20

Mi lahko kdo med vami pomaga? Naučiti se moram slepega tipkanja, pa me zanima, če za to obstaja kakšna knjiga. Program imam v računalniku, sedaj pa bi potrebovala še knjigo kjer bi si prebrala pravila in vse kar spada k strojepisju. Pomagalo bi že če mi napišete katere knjige uporabljajo v ekonomski šoli-vsaj včasih so imeli tudi v teh šolag strojepisje, slepo tipkanje, urejanje dokumentov. Prosim, knjie si bom šla že potem iskat v knjižnico-potrebujem naslove knjig in avtorje. Zanima me še , če se je kdo sam že naučil slepega tipkanja, saj se mi zdi kar precej težko. Potrebujem malo vzpodbude. Lepe praznike vam želim

ariella

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. okt 2006 11:56

V italijanskem jeziku taka knjiga obstaja. Greš v knjigarno ali DZS pa vprašaš, verjetno jo dobiš tudi v slovenskem jeziku. lp Anamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2006 12:03

Jaz sem pred leti imela CD, se je zelo obneslo, smao je bil izposojen. Verjatno bi se dalo kaj z neta sneti. Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

30. okt 2006 12:29

Tole sem našla v bazi podatkov v sistemu COBISS.SI Rakuša Rudolf: Strojepis : tehnika tipkanja, metodika strojepisnega pouka, strojeslovje Degen Božena: Strojepisje 1 Degen Božena: Strojepis : II. del : izpopolnjevanje v tehniki tipkanja, besedila za trening v pravilnosti in spretnosti tipkanja, osnove v oblikovanju, navodila za oblikovanje v dopisovanju in primeri (ta izvod v NAŠI knjižnici ni dostopen) jankica

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

30. okt 2006 13:02

Jaz sem se slepega tipkanja naučila v šoli, pri tem nismo uporabljal nobene knjige. Vse kar rabiš je ogromno vaje. Ne vem kak program imaš, mi smo v šoli uporabljal asdf. Tam gre lepo postopoma najprej po dve črki in potem napreduješ. Rabiš pa veliko vaje pa ne takoj odnehat. vanya

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

30. okt 2006 13:59

Ali mi lahko kdo pošlje program asdf na ZP? Lepo, lepo prosim. Iz interneta sem si potegnila Typing master, pa je samo za nekaj črk vaj, drugo je pa zaklenjeno. ariella

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

30. okt 2006 20:41

Ariella, jaz sem se sama naučila slepega tipkanja. Vsekakor je mogoče, je pa res potrebno precej vaje. Uporabljala sem literaturo z nekega tečaja strojepisja. Ker pa je bilo to že pred mnogo, mnogo leti (še na pisalnem stroju!), žal, ne vem več, katera je bila. Kar pogumno! Če imaš voljo, bo šlo. Nena

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

30. okt 2006 20:58

Ariella imam neke vaje iz strojepisja fotokopirane. Sicer je zadeva zelo stara in je za pisalni stroj ampak v principu je zadeva ista. Če želiš, da ti pošljem mi napiši naslov na zs. Lp stana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

30. okt 2006 22:45

asdfg hjklčć ert zuiopšđ cvb nm,.- Ej, mladosti mojaaa... (Še se čuva v škatlah, iz leta 1971.) Pozdravček!

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

30. okt 2006 23:12

ariella, najbolj pomembno je, da držiš prste (razen palcev) na tipkovnici tako: ASDF, g in h ne in potem desna roka JKLČ. IZ TEGA POLOŽAJA S KAZALCI TIPKAŠ NA G z levo roko in na H z desno roko. za ostale črke IZ TEGA POLOŽAJA ROK steguješ prste na zgornjo ali na spodnjo vrstico. palca sta vedno rezervirana za preslednico. res pa je, da vaja dela mojstra. naj ti bo v uteho, da sedaj tipkaš, gledaš na ekran in sproti brišeš. stari stroji - Olympie, katere smo imeli pri strojepisju, no te so nam dale vetra. tako smo tolkli gor po njih kot bi žeblje zabijali. Kakorkoli, čim več piši, bom poskušala napisati, kateri prst na katero črko paše, med tem časom pa sprobaj - logično je , da če je pot predolga za en prst do katere tipke - potem to pač ni prav. V glavnem je pa tako: dobro bi bilo, da si daš na levo ali desno stran (kje pač lažje čitaš) eno besedilo; poskušaj se skoncentrirat na besedilo in ne na to, kje so črke. V kri ti mora priti tipkovnica. To je kot pri tujem jeziku : ne si prevajat, razmišljaj in govori nemško ali karkoli že. poskušaj , da ti prsti letijo in samo čitaš tekst. v začetku bo seveda zelo nerodno, to kar boš napisala, sčasoma bo pa napak manj. tako sem jaz začela in zmagala na tekmovanju za pisanje teksta v hitrosti in pravilnosti. pa kaj javi, kak ti gre!!!!!!!!! titta

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

31. okt 2006 9:38

jaz sem imela v srednji šoli strojepisje (Srednja Upravno-Administrativna šola) in smo imeli neko skripto (vsaj prvo leto ali dve), ob straneh je bila špirala, naslov je bil pa kar "Strojepisje". Konec koncev lahko tudi pokličeš na šolo in vprašaš, zakaj pa ne. V glavnem - take knjige sigurno obstajajo. Moraš imet pa veliko discipline:) LP Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti