Besedilo tinka tonka pod goro

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

tema odprta - 20. okt 2006 8:36 | ogledi: 7.077 | odgovori: 11

Iščem besedilo pesmi Tinka tonka pod goro, druga kitica. Nikjer je ne najdem, gre za ljudsko izročilo, v sodobnih priredbah pa je samo prva kitica.

Obračam se na Vas, ker ste tu sami znalci in znalke.

Lp

mmbrlan

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. okt 2006 10:48

A ni pika poka pod goro, tisto dekle moje bo, crno gleda, drobno gre, tisto bo za me...? fresh

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

20. okt 2006 10:54

hojla! Kar milo se mi je storilo.To pesmico mi je večkrat pela moja pokojna mati, znam samo prvo kitico: Tinka Tonka pod goro tista dekle moja bo črno gleda drobno gre tista bo za moj srce. Naprej ne znam.Imam vnukinjo Lucijo,to pesmico velikokrat pojeva, ampak samo to kar znava. Spomnim se tudi pesmi; vrana je trkala,povžek odpri pokaži rožičke pokaži oči.A povžek se v hiški sladko smeji in vrani fige moli.Potem je bila tudi pesemo o srni ko je prišla pit vodo-vem samo da je v vodi videla svojo podobo bila ponosna in prevzetna tako močno da je pozabila na nevarnost in lovec jo je..... Spomnim se tudi pesmi stoji učilna zidana,pesmice o vrabčku ki je bil potepuh in je miloščino prosil.Pa nebi več,mogoče me je malo zaneslo in je na dan privrelo moje prelepo otroštvo. To mojo prečudovito dediščino sem prenesla na moje predrage tri sinove,Davida Matevža in Miha.In seveda nadaljevanje sledi Lucija.......... Vsem ki ste na forumu kulinarične Slovenije želim lep dan, še Vi malo postojte in naj Vam misli uidejo daleč, daleč nazaj (mmm kako Vam je pri srcu) Meni je lepo! mijamarija

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

20. okt 2006 11:16

Mijamarija, tudi meni je ob tem toplo pri srcu. Spomnila sem se na eno knjigo, ki jo imam doma, vendar ne vem, če je notri tudi ta pesmica. Bom zvečer pogledala, če ne boste že prej napisali iskane pesmice. jankica

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

20. okt 2006 22:40

Fresh, ja je tudi pika poka..., ampak v bistvu gre naprej za isto besedilo, pri pika poki pa ga na cd-ju ni - le 1. kitica. Hvala vsem, ki ste že, ali pa še boste pobrskali za odgovor. Jaz sploh ne vem več, kje naj iščem. Lp mmbrlan

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

21. okt 2006 16:20

mi smo peli na folklori Pika poka pod goro, tisto dekle moje bo, črno gleda, drobno gre, tista bo zame. ampak to je bla edina kitica, ki smo jo peli -

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

21. okt 2006 18:18

Mi smo dodali tudi 2. kitico, ne vem pa, če je originalna. Takole gre: Pika poka pod goro, tisti fantič pa moj bo, črno gleda, veliko ve, tisti bo zame. Mijamarija, tudi meni je lepo, ko se spomnim svojega otroštva in Bitenčevih pesmic (Naša četica, Stara ura, Siva kučma,..), pa Kuharjevih (Kadar fant nagaja), Pirnikovih .... Nelly

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

21. okt 2006 18:33

Meni se pa tak milo stori, da se spumnim ove: Matjažek je gujdeka kla. tumpika

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

21. okt 2006 21:48

Hvala zupanja in Nelly. Mi smo peli nekako takole: Micka ti zanikrna, zakaj me nis poslušala... potem pa se ne spomnim več. Če se kdo v tej smeri kaj spomne... Lp mmbrlan Sporočilo je spremenil(a) mmbrlan dne 21. okt 2006 21:48:45

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

21. okt 2006 23:30

Na žalost je tudi moja knjiga preveč sodobna in prirejena za majhne otroke. jankica

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

22. okt 2006 22:16

hojla! Tumpika nismo vsi" budale" Najprej se nauči pravilno slovensko pisati potem dobro pomisli s kakšno pravico se smeš norčevati iz ljudi.Nelly najlepša hvala za drugo kitico-prava je. lepo pozdravljeni. mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti