Zeleni paradižniki

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

10. sep 2012 10:37

VLOŽENI ZELENI PARADIŽNIKI

1 l kisa za vlaganje

2 l vode

6 dag soli

6 dag sladkorja

 

Vse to zavri in pusti,da se ohladi.

Oprane in osušene paradižnike daj v kozarce,(brez nobenega kuhanja) zalij z ohlajeno mešanico,zapri in shrani v temen prostor.Včasih sem jih narezala,včasih sem dala kar cele.

Na tak način vlagam tudi srbsko solato in sladke feferone.

Ta isto mešanico uporabim tudi za kumare,s tem,da jih pasteriziram.



andreja m

 

P.s.Dam pa obvezno mrežico,da zelenjavo drži pod kisom.

Sporočilo je spremenil(a) andreja m dne 10. 2012 10:43

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

20. sep 2012 9:47

Včeraj pripravila namaz: 3 kg zelenega paradižnika, 5 kg rdeče paprike, 4 čebule, 1 cel česen, poper v zrnju zdrobljen v terilniku, 2,5 domačega vinskega kisa, 1 dcl olja, 2 mali žlički soli , 4 žlice sladkorja in 1/2 kg gorčice. Zelenjavo zmlela v mesoreznici na srednji debelini, kuhala, da nastane gosto in na koncu dodala gorčico. Odlično.

hvala za idejo.

marjanaj

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

21. sep 2012 9:24

marjanaj, hvala za ta recept, mopram probat; domači vinski kis - a je mišljeno 2,5 dl ?



 

Sporočilo je spremenil(a) Lakica dne 21. 2012 09:25

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

21. sep 2012 10:23

Da 2,5 dcl domačega vinskega kisa.

 

veliko uspeha

marjanaj

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

4. okt 2012 11:25

Ker nisem nikoli vedela, kaj naj z zelenim paradižnikom, sem ga nesla v temen in hladen prostor, npr klet in je tam dozorel. Nisem mogla verjet, na na hladnem in temnem dozori, ampak ja, dejansko postane lepo rdeč. Ni sicer tako izrazit okus, kot če dozori na rastlini, ampak dober, odličen, bolje to, kot da mi gre proč, ali pa da ga kupujem namesto porabim tega.

Tukaj pa vidim tudi nekaj idej zdaj, kako g aporabit, mogoče poizkusim kdaj tudi to, ampak trenutno nimam težav s tem, da bi imela na zalogi nedozorel paradižnik.

anka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2012 11:59

Konzervans izpurti, rdkapica, je pa to natrijev benzoat, ki se prodaja v enako velikih vrečkah kot pecilni prašek, mislim, da so ali modre ali zelene. Če poskrbiš za primerno čistočo in zadosti dolgo kuhanje, brez bojazni ostane shranek neoporočen.

rimljanka

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

5. okt 2012 8:44

rdkapica, saj je že gorčica konzervans, drugega ne poterbuješ kot Rimljankin nasvet, pa na delo.

Kot kaže, bo te dni potrebno paradižnik pospraviti, ker v hladnem in mokrem vremenu hitro propade.V shrambi res nima več tako polnega okusa, še vedno pa je boljši od umetno zorjenega.

jovita

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

1. dec 2014 10:38

Danes sem se po mesecu dni spomnila, da sem v gajbico, kjer imam sranjene čebulice rož dala zelene paradižnike zavite v časopisni papir. In zelo presenečena ugotovim, da so vsi rdeči, prav nič gnili. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti