Ocenjevanje lokalov

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 26. sep 2006 15:40 | ogledi: 2.179 | odgovori: 9

Čeprav na tem forumu najdem precej uporabnih informacij, sem že davno prišla do spoznanja, da ocen lokalov ne smem jemati resno, ampak zadnja ocena Gostinstva Trojane me je spravila k pisanju tega prispevka.

Mislim prosim vas lepo, čeprav sem nora na trojanske krofe, restavracija resnično ne more dobit 50 od 50 možnih točk oz. vseh najboljših ocen! Hrana je povsem povprečna, ven pa prideš prekajen z vonjem po hrani in cigaretih, da lahko cunje letijo naravnost v stroj. In kako naj potem ocenim restavracijo, ki je zares vrhunska, če nekdo podeli same petice takemu ostanku socializma?

Mislim, da bi pri ocenah lokalov lahko dodali možnost, da še drugi povedo svoje mnenje oz. zakaj se (ne)strinjajo s posamezno oceno. Konec koncev nima smisla, da ima vsak lokal v bazi 10 ali več svojih ocen. Pa še slika posameznega lokala bi bila tako bolj realna.

Kaj pravite?

strelka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. sep 2006 15:45

Strelka, mislim, da smo to že predlagali Jerneju, pa je mogoče malce pozabil na to, ker ima preveč ostalih obveznosti. Se pa več obiskovalcev strinja s tem, tako da imaš tudi moj glas, da se lahko dodajajo mnenja pri ocenah. lp, Marija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. sep 2006 15:47

Se strinjam, z "ostanki socializma" si zadela v polno. jasna

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. sep 2006 16:01

Potrebno je narediti seznam VSEH lokalov v Sloveniji, ki jih je nekaj več kot 5000, če me spomin ne vara. Dokler tega ni, se bodo ponavljali lokali. Ker vic je, da je ocenjen en lokal in je skupaj več ocen ena pod drugo. Vse ostalo je verjetno le polovičarsko. Potem bo lokal xy ocenjen 4x, pod vsako oceno bo pa 10 komentarjev na oceno. Kdo bo dajal potem ocene in kdo mnenja na ocene? Zmešnjava Imena nekaterih lokalov so jasna, nekatera se pa da napisati na majčkeno drugačne načine. Isto ime se pojavlja tudi v več krajih. Samo pojasnjujem, zakaj tega še ni. Ker je zelo velika sprememba, ni tako preprosto, da bi samo mnenja dajali, kot pod recepte. Recepti so ukikatni, ocene lokalov pa ne. V tem je velika razlika. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. sep 2006 16:09

Kaj pa če bi namesto mnenj podajali izkušnje? Bi potem kaj manj bolelo? Ker izkušnje so vedno unikatne... strelka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. sep 2006 16:23

Mislim da je vseeno kako formulirate, vedno bo nekoga bolelo Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. sep 2006 18:11

Mogoče bi pa res zbral ta seznam lokalov in bi bila to nekakšna baza. In potem bi šlo naprej tako kot pri receptih. Napišeš mnenje, nato lahko daš oceno. Seveda bi bila ta ocena opisna, izraženo mnenje pač. In ko iščeš dobro gostilno, hop - na lestvico najboljših, pa smo tam... Bi šlo ali je preveč komplicirano? Saj ni treba jutri... jasna

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. sep 2006 18:22

Ja baza vseh lokalov (samo kaj ko se dnevno spreminja), obiskovalci pa podajajo mnenja. Takoj ko želiš lestvico pa rabiš številčne ocene. Številčne ocene pa niso priljubljene. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

26. sep 2006 18:37

ej men pa se zdi, da bi se menda kar pobili med sabo, če je že na formui zadnje čase tako morilsko vzdušje - sicer je pa meni vseeno, saj po gostilnah ravno ne hodim - ne da ne bi hotela, ampak znese mi ne v - no je pa včasih kar dobrodošla kakšna informacija. Lep pozdrav rrr

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. sep 2006 18:43

Sem iskala recept zadomačo vegeto in sem našla eno temo s tem naslovom. Če se vam ljubi, jo preberite, mogoče se boste spomnili, kako je bilo luštno! Dajmo se no malo potrudit! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti