Ticino masa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. okt 2007 19:01

Kaj pa delate s to biserko kremo? jade

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. okt 2007 21:57

No mislim da bo treba naredit en "prisilni" ukrep v Pekarni Vrhnika, kupec= kralj in kupec hoče ticino maso pakirano po 1 kg!!!

Sej v Slo vse po nekih referendumih skozi shaja, ga pa še mi podpišimo

Zakaj bi pa nas male porabnice tako diskriminirali (spet ena aktualna tema)

ANJA

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

2. okt 2007 23:26

Tudi mene zanima ta masa. Koliko časa pa jo lahko hranim, če jo res kupim tisti škaf v pekarni Vrhnika. A se jo hrani v hladilniku? Ali so zraven tudi kaka navadila? Če prav razumem, maso zmehčam - med rokami? Potem jo razvaljam - kako na debelo? S čim in kako jo lahko barvam? S čim naj premažem torto, preden jo oblečem v maso? Menda smetana ne velja. Kako se naredi maslena krema? Upam, da se bo kateri ljubilo odgovarjat na moja vprašanja, a sem za to maso slišala prvič danes, za nedeljo pa rabim eno lepo torto in to je ravno to, kar sem iskala.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. okt 2007 7:34

TadejaL, da ti ne bo treba brati vseh linkov, navadno ima rok trajanja eno leto, samo v Pekarni Vrhnika imajo trenutno tako, ki je uporabna do aprila 2008. Hraniš jo pa v prozorni foliji ali polivinil vrečki zaprto v kantici, da se ne izsuši. Ni je treba imeti v hladilniku.

Zmehčaš jo pa z dodajanjem sladkorja v prahu ali škroba. 

 

Cremeperle pa se uporablja kot maslena krema, sestvljena je pa iz sladkorja, rastlinskega olja, deloma strjenih rastlinskih maščob, mleka v prahu in arome. Zmešaš jo z margarino in dodajaš barve. Z njo tudi obmažeš torto, preden jo oblečes s ticino maso  ali obliješ s čokoladno glazuro(samo ena izmed možnosti) .

Loni Makaroni

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

3. okt 2007 9:55

Hvala obema. Katka, ko bom imela čas, bom seveda vse te linke tudi pregledala. Samno ne vem, če se bo do nedelje našel. Zato hvala tudi Loni za skrajšano verzijo.

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

3. okt 2007 10:54

Mene pa zanima, če z marcipanom tudi lahko oblečeš tortoin koliko ga potrebuješ? Ker je tko drag in upam da ga ne rabiš 1kg tako kot tičine mase. vida u.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

3. okt 2007 11:27

Vida,če boš uspela marcipan razteniti na debelino alufolije ga bo 100 g dovolj,drugače pa kar na kilo računaj. ati zlati

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

3. okt 2007 12:21

Še eno vprašanje - če bi želela na torto pritrditi okraske tudi ob strani, bi morali biti kar dobro zalepljeni. Preletela sem že zgornje linke, pa nisem nikjer naletela na odgovor. Kako bi se tega lotila? S čim naj jih "zalepim"? Pa pomislila sem tudi - 1 kg??? To je ja zelo težko. A ne bo potlačilo torte?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. okt 2007 13:01

poglej v nedavno temo - slikovna navodila za izdelavo tort od unicorn, tam je super torta in tudi prikazano, kako so nalepljeni okraski od strani (uporabljene so skodelice, kar se mi zdi dobra ideja) katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti