Tičina masa

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

tema odprta - 2. mar 2007 21:35 | ogledi: 16.991 | odgovori: 6

V naslednjih 14 dneh načrtujem naredit vsaj tri torte - vse so za posebne priložnosti, pa bi rada uporabila tudi tičino maso. Namen jo imam it kupit h g. Goljatu, pa me zanima nekaj malenkosti.

- če prav razumem je narejena iz sladkorja in beljaka? Kako dolgo je potem užitna - četudi je v hladilniku? Kakšne izkušnje imate z njeno hrambo ( ne na torti - mislim na zalogo)?

- če se ne motim, sem enkrat prebrala, da mora biti med testom torte in tičino maso maslena krema. Ali to drži in kakšno priporočate, da bo čimbolj lahka (če je sploh lahko ja) in da se bo vsaj nekako ujemalo s nadevom za Čokoladno torto od Noe? Ali je kakšna alternativa za tako kremo?

- po koliko je ta masa in v kako velikih količinah jo g. Goljat ima?

Hvala lepa....in lep večer še naprej...

Barb31

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. mar 2007 23:17

Da postavim to temo spet malo višje ... Mene tudi zanimajo odgovori na ta vprašanja. Atina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. mar 2007 21:45

Barb31 je napisal/a:
- če prav razumem je narejena iz sladkorja in beljaka? Kako dolgo je potem užitna - četudi je v hladilniku? Kakšne izkušnje imate z njeno hrambo ( ne na torti - mislim na zalogo)? - če se ne motim, sem enkrat prebrala, da mora biti med testom torte in tičino maso maslena krema. Ali to drži in kakšno priporočate, da bo čimbolj lahka (če je sploh lahko ja) in da se bo vsaj nekako ujemalo s nadevom za Čokoladno torto od Noe? Ali je kakšna alternativa za tako kremo? - po koliko je ta masa in v kako velikih količinah jo g. Goljat ima? Barb31
- Industrijska ticino masa ne vem, ali sploh vsebuje beljak, če ga pa, je pa to bil najprej beljak v prahu, torej sigurno 100x pasteriziran itd... pa še konservanse dajo not, tako da stvar je obstojna, pa še sladkor... Mislim, da je rok trajanja okoli 9 mesecev... Nisem še kupila, delam sama svojo, vsakič sproti, pa vsakič po kakem drugem receptu, da jih sporbam in najdem enega, ki mi bo super;) - Spodaj NE SME bit smetana, mora bit nekaj, kar NI MOKRO, torej lahko je MARMELADA, MASLENA KREMA, TUDI NUTELA BI BILA OK. Samo da ni vlaga, ker potem ratajo mehurčki. Na tvojem mestu bi torto premazala z marelično ali višnjevo marmelado, ti dve gresta lepo k čokoladni torti... Težka pa torta bo v vsakem primeru, če boste ticino maso pojedli, ker to ni neka lahka stvar... Pač zelo sladko, tu nimaš kaj, ali češ, da izgleda za dol past, ali pa da je lahko in dobro za dol past, ostalo so pač kompromisi, kaj češ... Lahko pa gostje tudi olupijo to plast dol in pojejo samo torto... - v pekarni Vrhnika jo prodajajo samo po 7 kil, Goljat pa tudi po kilo in baje ne zaračuna nič več. Veri

angel 1  

član od: 11.12.2006

sporočila: 24

9. mar 2007 13:00

zanima me kje je ta Goljat,da se pri njemu kupi tičino masa in koliko stane kilo? pod tičino maso je lahko vse s smetano vred,nič se bati.meni so rekli v trgovini da masa zdrži tudi po dve leti,samo s čisto žlico jemlji ven. angel 1

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. mar 2007 13:07

http://www.kulinarikagoljat.si Mojster Goljat je v Šk. Loki. Lahko ga pokličeš po telefonu, je zelo prijazen človek. No to, da je pod tičino maso lahko smetana ne bo držalo, ker se ti bo potem obloga iz tičine mase raztopila in zlezla s torte dol. Če ne verjameš, probaj. Torto čisto na tanko obmaži z masleno kremo in šele potem jo obloži s tičino maso. lp Vesna

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

9. mar 2007 22:22

Ticino maso lahko naneseš na smetano pod pogojem,da boš to torto še tisti dan pokazala.Mislim ,da jo celo oblečeš.Meni se obnese.Prodaja jo tudi Vrhnika v Črnučah.Torta mora biti na hladnem.To ne pomeni v hladnem prostoru ,ampakm v hladilniku.Ticina masa v dobro zavezani vrečki(ali v kakšni dobri plastični posodi-Taperver)v hladilniku, bo dolgo uporabna.Pa tudi ko jo položite na torto brez strahu tiste zračne mehurčke z roko potisnite ven.Samo pogladite.Jaz osebno delam z njo veliko in to tako, da jo devam na smetano,katera morabiti namazana natanko.Pa nepozabite torta mora biti v hladilniku in ne v hladni špajzi. Če imate še kakšno vprašanje samo vprašite.Na te stvari se kar dobro spoznam,sem sicer na porodniški in priznam da včasih kar pogrešam slaščičarno. balonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti