Ticino masa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. avg 2013 23:12

sunny, peki obstaja kar dosti dlje kot njihova spletna prodajalna. s tem da so bolj oskrbovali velike tortopeke in peke :D

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

25. avg 2013 16:11

bannanna je napisal/a:

sunny, peki obstaja kar dosti dlje kot njihova spletna prodajalna. s tem da so bolj oskrbovali velike tortopeke in peke :D


 

Vem, vem, zato sem pa napisala "odprl spletno trgovino" :) Za njih vem, da so (in še danes) oskrbovali  tavelike...pred leti tam nisem mogla nič kupiti, zato sem šopingirala v Celovcu :) zdaj pa tudi to ni več potrebno, saj je tudi pri nas veliko trgovin, z dobro/široko ponudbo :) dovolj o tem, da ne bo admin hud, ker smetimo temo :)

 

Me pa zanima, tiste, ki delate figurice, jih delate samo iz tičine, iz gum paste, mešanice obojega?

 

Sunny09

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

26. avg 2013 10:56

Mojstri in mojstrice, prosim vas za nasvet.

Narediti moram torto, ki bo obmazana s smetano in okrašena s pentljo iz tičine mase. Pentljo bom naredila v naprej in jo posušila na zraku. Preden pa jo bom dala na torto, bom tam kjer bo stala pentljica, torto namazala z masleno kremo in ne smetano. Zanima kaj mislite, ali bo pentlja na torti ostala "3D" tudi po dnevu in pol? Bojim se namreč da jo bo vlaga (smetana okoli torte, hladilnik) zmehčala in stopila. 

Naredila bom pentljo po tem postopku http://pekis.si/video/pentlja-iz-modelirne-ma

barbii

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

15. apr 2015 11:42

Pozdravljeni!

 

mene pa zanima kako shraniti ostanke t. mase, da so uporabni tudi za kdaj v prihodnje.

 

verjetno je to že napisno nekje v teh 112 straneh, sam je malo dosti za prebrat čisto vse

 

hvala in lp

bučmanka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

15. apr 2015 12:38

Zaviješ jo v prozorno folijo ali pa v te majhne vrečke za vlaganje ter zapreš v neprodušno plastično posodo. S časom bo vseeno postala malo bolj čvrsta, vendar ko jo pregneteš se spet zmehča.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti