Ticino masa

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

3. okt 2007 13:25

katka hvala, to je za dol past. torto sem že videla prej, na enem od linkov, pa sem kar hitro zaprla, da ne bi vse volje izgubila. ker take mojstrovine niti v sanjah ne bi spravila skupaj. jaz razmišljam bolj v smeri, da bi samo napis dala ob strani. če torej prav razumem, se prime samo, samo malo podložiš. :) Bom v ponedeljek kako sličico gor nalepila, če mi bo uspelo. pa v soboto bodite prosim vse na kulinariki, da bom lahko v živo spraševala po navodilih in nasvetih. :)

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

3. okt 2007 15:53

Tadeja, tičino masa se med seboj "lepi" tako, da jo čisto malo pomažeš z vodo in pritrdiš na mesto, kjer bi rada, da stoji, nato pa po potrebi podložiš, da ne pade dol. Pazi pa, da ne boš tičino mase nanašala na smetano, saj se ti bo masa v tem primeru stopila. Taia

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

3. okt 2007 16:06

Včeraj sem preizkusila prekmurkin recept. Masa pride precej trda - jo moraš kar "fajn" premesit, da se zmehča. Oblikuje se zelo dobro. Okus pa ni preveč dober; pa tudi okraski se ne "svetijo" tako lepo, kot pri npr. unicorn (slikovna navodila za izdelavo torte). Naredila sem tudi maso iz margarine in mletega sladkorja (sem mislila, da bi s to maso prekrila torto, iz zgoraj napisane mase, pa naredila okraske). Verjetno sem dala malo premalo sladkorja (se mi je mudilo nazaj v službo) in mi je bil okus kar malo preveč "margarinast", je pa bila masa bolj mehka - lepše se je razvaljala in se ni drobila, kot zgornji recept. Bom videla koliko se bo strdila druga masa...

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. okt 2007 16:59

Loni je napisal/a:

Ksenijao, biserno kremo mešaš z margarino, najboljše Becelovo, ker vsebuje veliko vode, v razmerju pol pol. Hraniš jo pa hermetično zaprto. Koliko si pa dala za kilogram?

Loni Makaroni [rozica]
kilogram mase perla je bil 4€ tičine mase pa 7,5€. Jaz tičino maso dam kar v mikrovalovko na hitro da se malo zmehča. Potem je super za delat. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. okt 2007 18:39

Hvala za informacije, da bom vedela, koliko keša nesti s sabo. No, sicer pa je bankomat zelo blizu mojstrove delavnice, sem ga zadnjič že uporabila. Loni Makaroni

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. okt 2007 20:56

Za eno normalno torto sigurno ne rabiš 1 kilo tičino mase, mogoče 500 g z okraski vred 1 kilo pa sigurno ne. jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. okt 2007 22:07

Tale masa perla: pravite, da se jo da lahko pod tičino. Jo prodajajo tudi v pekarni Vrhnika? (samo menda ne v enormnih količinah???) Kaj čmo, linija najmanjšega napora :) Atina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. okt 2007 22:51

Jade, jaz sem porabila 1 kg tičine za eno torto plus okraske Baje je tudi mojster goljat nekako tako rekel. Ga bom po prav to vprašala na oktorbrskem tečaju tort, če ne bo sam kaj rekel. katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti