Ticino masa

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. feb 2008 7:49

Krasno, hvala vam za enkrat. Slikce so krasne, tudi prve torte so zame vrhunske, sem dobila kr orng zalet. Jah teh barv v prahu pa nimam, nimam še veliko drugih stvari, ampak za začetek pomoje da bo. Verjetno te res tole čisto zasvoji in kot si rekla potem kat kupuješ in vse skup že iz omare leti.

 

Potem te okraske samo malček z vodo pa se primejo gor?

katti

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. feb 2008 8:10

Barb* saj sliko rišeš s čopičem direktno na tičino (slediš obrisom iz polivinila), uporabiš pa jedilne barve...Stana, saj sem prav napisala, kajne. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

14. feb 2008 8:25

Katka hvala, imam doma marcipan, pa bom poskusila naredit kako rožico A marcipan se isto lahko obarva z barvami? Jaz mam tiste v tubicah od Shwartaua....no bom poskusila, če ne zdaj, rata pa drugič lp saš

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

14. feb 2008 8:32

Katka, ampak le jedilne barve so samo v 4-5 barvah. Kaj pa ta prah? Z vodo ga ne smeš zmešat, ker potem se tičina masa stopi, a ne? barb*

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

14. feb 2008 8:52

Ste me prepričale - nabavila bom to tičino maso in delala poizkuse. Glede na našo veliko familijo, bom imela dovolj dela.

stara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. feb 2008 8:55

Madona barb, a ti kompliciraš, saj ne boš celega ajmarja barve zlila čez maso, da bi se stopila. Barvaš s čopičem ( kot je nekje stana povedala ).Poskusi, ne bo te ubilo, za pojest bo vsekakor, ko boš imela težave boš videla kaj ne gre, pa vprašaj ( sedaj ma bo katka še tukaj vprašala: od kdaj se jaz spoznam....... )

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. feb 2008 9:14

Spagon, seveda lahko obarvaš tudi marcipan, in seveda lahko z barvami v tubicah :) Barb* saj so dosti te osnovne 4 barve, pa tudi zmešaš jih lahko malo med seboj, v tiste s prahom pa kaneš kapljico vode, pa bo tudi v redu. Ežoj, od kdaj se spoznaš toliko na tičino? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. feb 2008 9:23

Jaz sem svojo prvo tortico naredila lani oktobra in sem sliko kar tule objavila: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4616 Ticino maso sem naredila sama po verinem receptu, s tem da sem dodala malo več glukoze in se mi mogoče zato ni masa trgala. Prvo tortico sem naredila takole, bolj za poskus, za moževo sestro, ki ima Downov sindrom in vam ne morem povedat, kako je bila vesela. Ploskala je, vriskala, skakala... Za gobice, rožice in čokoladne listke so se pa otroci skorajda stepli. Zdaj, v soboto bom naredila še eno tortico, takole za valentinovo... Mislim, da bo to kar torta Nutella... v obliki srčka... Ticino bom naredila nocoj in okraske za na torto...

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. feb 2008 9:49

Čao, silva, torta je krasna!!! Mene pa zanima še nekaj o barvah.... Včeraj sem si naredila zalogo barv za pirhe, s katero bom sedaj barvala tičino maso. Samo ne vem, a res ni strupena? Ker porajtam, da so tej okraski na tortah za otroke pravi hit in me malo skrbi, s strupom jih res ne bi rada fotrala. meni je recimo itak vseeno, ker jo olupim, ker mi ni dobra, otročki pa... Dejte me še mal "razsvetlit", no..... Aja, pa še to - tudi jaz sem bila v ponedeljek na Brnčičevi! Prvič. Od vsega lepega in željenega sem bila tako paf, da sem ven odšla prazna ..... ma sploh se nisem mogla odločit, katere modelčke bi vzela, pa to, pa ono..... v glavnem, če bi vzela vse tisto, kar mislim da rabim...katastrofa za denarnico! Lep pozdravček, S.

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

14. feb 2008 11:19

Ja, Ežoj, maš prav. Poskusit moram pa bo. Čakam tičino, da bi jo dostavijo iz Ramsa pol pa v "njo". Anomis, tud jst se spravljam v Črnuče, sam me kr skrbi kaj bom vse hotla imet, tak da še odlašam. :) Barve za pirhe pa po moje niso strupene. Mene se učil, da pokakano jajce ne smeš z vodo prat, ker gre umazanija v njo, tak da potem tud te barve ne smejo bit strupene. barb*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti