Ticino masa

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 12:47

Pa saj je čist luštna torta! Glede na to, kar si napisala, sm si jst čist nekaj drugega predstavljala. Tud jst sm zaključila s torto. Masa z glukozo se ni tolk trgala, moj problem je bil ta, da sem je naredila premalo in kje pa kje manjka kakšen rob. Okrasila sm pa kar z obarvanim marcipanom iz katerega sem izrezala zvezde. Niti ni izgledalo tako slabo, čeprav je pacanja res ful. Kuhinja je bila... Mislim, da bom drugič vseeno delala kar s kupljeno maso, sam mal me skrbi kaj naj s 6 kg?! Torto delam kakšnih 5x na leto, predvsem zaradi kalorij. :) Pa saj ima daljši rok uporabe, kaj? barb*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. feb 2008 13:09

Čao, barb*, super, da ti je uspelo. Jaz bom definitivno še poskusila naredit, le tisto valjanje bom malo spremenila. morda že naslednji vikend. Lep pozdravček, S.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. feb 2008 13:13

Anomis, meni je pa lepa, pa tudi slavljenec/ka bo tako mislil!!!! Barb* saj teh 6 kg je ravno za petkrat na leto , pa tudi toliko časa ostane, samo ne v hladilniku. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 13:29

Za 5x? Aja, saj ste mele s Stano neke debate kolk jo katera porabi. :)Danes sem spekla torto v 28 cm pekaču in imela sem okoli 450 g mase in mi je zmanjkalo dobrih 100g. Se pravi, lahko jo imam v kleti al kako? Shrambe nimam. Pa Anomis, ni mi ne vem kak uspelo, mi je tvoja lepša. Rožice so luštne, moje so ble tak pacaste, da sem jih potem kar zmečkala in jih porabila za obrobo. Pa saj sem jo itak še rabla. barb*

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. feb 2008 15:10

Anomis, bravo! Prav lepo torto si naredila! Res mi je zelo všeč!

Barb, tudi tebi čestitke za tvojo prvo torto z domačo tičino maso. Verjamem, da je tudi lepa.

Kupljeno tičino maso lahko shraniš v stanovanju v kakšno omaro ali kakšen kot, kjer ti ne bo v napoto, ni potrebno, da je na hladnem.

Hehe Barb, samo potem se ti lahko zgodi to, kar se je meni.... da te čisto zasvoji tičino masa in boš še prehitro porabila 7 kg. Saj veš, rd-ji, pa kakšna tortica za darilo, potem so tu še sorodniki in prijatelji....

 

stana

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

2. feb 2008 17:07

Tudi mene čez 14 dni čaka priprava torte za cca 50 povabljencev. In glede na to, da mora torta tudi dobro izgledati (ideje še nimam, to bo še nekaj skrbi...) sem se odločila, da uporabim ticino maso, za katero sem že domenjena da jo nasledni teden (cca 2 do 2,5 kg) nabavim pri Goljatu. Mojster je glede tega očitno še vedno prijazno na razpolago. Čeprav imate prav in bi se 7 kg sigurno dalo brez problema porabiti tudi doma. Simona

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. feb 2008 17:16

drugače je pa vedno kdo na kulinariki, ki je pripravljen odkupiti nekaj mase. Brez skrbi. Atina

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

3. feb 2008 10:14

Katka, s ticino maso (kupljeno seveda) sem že delala in je bilo čisto OK, zadeva je zelo enostavna! S tem, ko bom nabavila ticino maso, mi še ostaja problem IDEJE okraševanja. S tem se bom pozabavala v tem tednu, konec tedna delala okraske, naslednjo soboto pa mora biti torta tipi-topi. Se mi zdi, da od sredine decembra samo še pečem: novoletna peka, možev rojsti dan, peka za slovo v stari službi, rojstni dan mlajšega sina, zdaj pa še ta obletnica za cca 50 ljudi, kjer sem k sreči zadolžena "samo" za torto Katka, da ne pozabim: za sinovo torto sem uporabila tvojo idejo od torte konjiček in je bilo SUPER: sin in njegovi nogometni prijateljčki pa navdušeni: Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 03. feb 2008 10:17:11 Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 03. feb 2008 10:19:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti