Ticino masa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

1. feb 2008 22:31

Čao, barb*, seveda bom poročala. Smetana s čokolado se že hladi, biskvit, ki nikoli ne pade dol, je pa tudi že v pečici. Sestavine pripravljene, barve in modeli tudi, idejo mam tud (valda da bom kopirala iz miljon albumov, ki sem jih pregledala zadnje dni)... no, če ne rata, bo pa z masleno kremo namazana. A niso težki tejle prvi koraki? Jst sem dooooolg časa pripravljala. Bi se res rada naučila s tole maso delat. Četud jo bom mogla kupovat..... Lep pozdravček, S.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. feb 2008 23:49

Barb, naj ti drugič ne bo nerodno. Tukaj si velikokrat pomagamo

 

Priznam pa, da si me spodbudila, da sem naredila tole domačo tičino maso. Saj sem jo že nekaj časa nameravala narest, firbec pač... Pa sem si malo prej mislila, zakaj ne bi kar zdaj, itak se hitro naredi. Torej, da poročam: sladkorja sem dala skoraj 500 g, ker se mi je zdela mehka. Da se oblikovat in barvat, vendar se tudi rada trga. Naj vam to ne vzame poguma, kajti vsako luknjo se da prav lepo zaflikat s kakšnimi rožicami, srčki ali kako drugače, skratka, dajo se narest unikatne reči z malo domišljije. Okraske lahko naredite prej, ker se dokaj hitro strdijo in jih je potem lažje dat na torto ali pa jih shranite za naslednič, ko jih boste potrebovale. Torej, da se delat s to maso, vendar priznam, da je s kupljeno tičino maso veliko lažje in tudi lepše se dela.

 

Aja, seveda sem potem morala še poslikat....

 

 

stana

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 6:46

Uau, super. Ampak te rože niso narete kar brez pripomočkov, al kako? Jst se bom zdle začela lotevat torte, biskvit je že pečen. A praviš, da se rada trga? Ojoj, me že skrbi. Te okraske se potem nalepi v vodo, kajne? Anomis, tud jst bi se ful rada naučila delat s to maso, sploh ker sta otroka majhna in bo treba vsako leto vsaj po ve torti spečit. :) barb*

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. feb 2008 6:49

stana r., ti si " carica "

kobra 1

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 9:00

Katka, najlepša ti hvala. Tolk albumov sem že pogledala, tega sem pa spregledala. Super ste! barb*

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

2. feb 2008 10:16

Tičino maso sem naredila po Tamarinem1 receptu.Masa se rada lomi,valjala sem jo med dvema peki papirjema pa je šlo lažje.Nevem,naj bolj izkušene povejo,če bi bilo kaj bolje z vač maščobe.Sicer pa sem spolh prvič dalala s tičino maso tako,da sem kar zadovoljna.Torta je itak somo za družino in se bom tako naučila,da bo kdaj še za kam drugam. chappy

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. feb 2008 10:53

Čao, no, še jaz poročam o mojem prvem izdelku s tičino maso, narejeno doma - groza. Rožice so mi še nekako ratale, čeprav so zelo lomljive, obleči pa torte nisem mogla, ker je vse skupaj preveč krhko, se lomi, vsepovsod prijema. Zadevo sem nekako rešila z ogromno količino maslene kreme, kar meni sicer ni dobro, ampak jo bomo pač na krožniku pustili. Polomljeno in strgano tičino sem pa nekako "nadrobila" na torto. No, ja, naj bo za prvič. Naslenjič poskusim še kak drug recept, pa tudi s kupljeno bom poskusila, ker so mi take torte res lepe. Ja, stana.r nam res vzbuja manjvrednostni kompleks.... ampak nas pa tudi navdušuje s svojimi mojstrovinami! Lep pozdravček, S.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. feb 2008 11:38

Anomis, kljub vsem zapletom ti čestitam Res ni lahko delat s to domačo tičino maso. Mogoče bi šlo lažje, če bi torto premazano z masleno kremo dala ta čas, dokler si valjala tičino v hladilnik, da se malo strdi. Na strjeno masleno kremo se ne prime tako hitro in še vedno lahko malo premakneš in popraviš tičino. Po tej izkušnji se ti bo zdelo delo s kupljeno tičino maso prav enostavno

Moje rožice so se od sinoči do danes prav lepo strdile tako, da res priporočam, da okraske naredite prej in s tem zaplnite kakšne morebitne lepotne napake.

Za spodbudo: pred dobre pol leta še vedela nisem, kaj je tičino masa in niti v sanjah si nisem mislila, da bi jaz lahko naredila kakšno tako lepo torto. Torej, kar pogumno, saj tudi meni ne rata vse tako, kot si zamislim. Pravzaprav si zamislim eno varianto, na koncu pa rata povsem nekaj drugega Pa kaj zato, saj drugi itak tega ne vejo

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti