Ticino masa

tamal_endi  

član od: 22.1.2012

sporočila: 22

22. jan 2012 9:21

zdravoooo

mene pa zanima kako narediš iz ticine mase lilije ?

hvala 

tamal_endi

cibula  

član od: 15.6.2010

sporočila: 6

4. apr 2012 16:26

Ne vem če je ta tema sploh še živa, no glede na to kolika je bla v preteklosti.

 

V bistvu me zanimata dve stvari, pa sem prebrala vseh 102 strani pa nekak nisem uspela dobit odgovora.

 

1. ko delam figurice, mislim človeške figurice, se mi sesedejo same vase. No ne vem če je to najboljši izraz. Recimo rdeča kapica mi je iz šlank punčke v enem dnevu ratala kot eno prenažrto dete, ki je babici tjagredoč požrla vso hrano. Resno. Čist taka 'speštana' je zgledala. Pa ne vem zakaj se mi to dogaja.

Mislim, da s tičino ni nič narobe, da bi bila recimo premehka. Ampak figurce kar skupi zlezejo.

 

2. Mama je izrazila željo, da bi tprt ne oblagala več s tičino, ker je itak ne pojedo, pa jo je škoda.

Zanima me ali bi blo okej da obmažem torto s pudingovo kremo, gor pa jo okrasim s tičino (figuricami itd...)

Kremo bi pa naredila po enem receptu ki gre nekak takole:

maslo, sladkor v prahu, punding (skuhan v 1/2 mleka kakor je po receptu za običajen puding) mislim, da se ne bi smela tičina topiti na tej kremi. Ali pač?

 

Hvala za odgovore.

cibula

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

4. apr 2012 20:35

cibula je napisal/a:

Ne vem če je ta tema sploh še živa, no glede na to kolika je bla v preteklosti.

Teme ne umirajo, zato je še kako živa, je pa bila nekativna od 22. januarja letos. Tema je lahko zaklenjena ali izbrisana, umre pa sama od sebe ne.

cibula  

član od: 15.6.2010

sporočila: 6

4. apr 2012 20:45

moderator2 je napisal/a:

cibula je napisal/a:

Ne vem če je ta tema sploh še živa, no glede na to kolika je bla v preteklosti.

Teme ne umirajo, zato je še kako živa, je pa bila nekativna od 22. januarja letos. Tema je lahko zaklenjena ali izbrisana, umre pa sama od sebe ne.



Ojej....

No se bom popravila:

Ne vem če je tema še tako aktivna kakor je bila včasih....

A je zdaj bolj pravilno ubesedeno?

cibula

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

4. apr 2012 22:27

Okraski iz tičine se na pudingovi masleni kremi dobro obnesejo. Tudi pri nas nismo ljubitelji tičine, tako da sem že večkrat tako naredila.

Nena

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

5. apr 2012 11:28

Jaz sem vedno imela dilemo, kako okraske dat na torto, če jedci niso hoteli oblečene s tičino. Najprej sem delala tako, da sem zgornjo plast torte namazala z masleno kremo, okrog pa smetano in ob robu nabrizgala smetano. Je šlo ok. Ker se mi pa ne da komplicirat, sem enkrat probala na smetani (za obmazovanje uporabljam samo rastlinsko smetano), pa se je dobro obneslo. Okraske sem po spodnji ploskvi namazaja z masleno kremo. Res je, da so bili okraski gor samo nekaj ur, malo so se res spodaj začeli pacati, ampak nič opaznega. Nikoli pa se niso stopili ali da bi bilo karkoli drugega narobe z njimi. Za pudingovo kremo ne vem, ker jo uporabim samo kdaj za nadevat kako pecivo, samo če mene vprašaš, bi čisto ok izpadlo, sploh če okrasiš nekaj ur pred serviranjem.

*Alisha*

cibula  

član od: 15.6.2010

sporočila: 6

15. apr 2012 21:33

Poročam, da se je pudingova krema obnesla.

 

Kako oblikovati figurce da se mi ne bi posedale mi je pa še vedno misterij. Naslednjič bom poskusila z ventilatorjem v pečici (samo ventilator, brez gretja).

cibula

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

15. apr 2012 22:35

Kakšno tičino pa uporabljaš?

 Če jo delaš sama, verjetno res narediš premehko.

Sicer pa okraske naredi kak dan prej, jih postavi v položaj v kakršnem bi jih rada imela na torti (meni recimo večkrat pride pri tem prav škatla za jajca). Okraski se bodo posušili in ne bodo več spreminjali oblike. Ventilatorja pri tem nič ne rabiš. 

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti