Božično novoletni čas - čas za pripravljanje raznih dobrot

neznan uporabnik

21. dec 2001 12:54

Veverica, hvala. Mislim, da bom še ta vikend poskusila to spackat skupaj, brez gobic najbrž. Zanima pa me še to: imam domačo (doma pripravljeno) skuto, ki pa ni tako grudasta in suha kot kupljena, ampak je kar precej mokra in je kot en mehak namaz (lahko bi rekla bolj tekoča kot tista iz trgovine). Ker se mi je že marsikateri recept malce izjalovil - menim da zaradi skute, sem sklenila, da jo bom dajala v manjših količinah. Sem pa nekako preštudirala, da bi vanjo (za pripravo loparnice) vmešala pest drobtin, da ne bi bilo prečisto za nadev. Kaj meniš, veverica?? larisa

neznan uporabnik

21. dec 2001 12:59

Še to: trenutno imam špinačo le iz skrinje in sicer zblanširano in zmleto na multipraktiku in zamrznjeno. Verjetno bom uporabila kar to, saj je imam ogromno, in je ne mislim kupavat. Namreč pri vsaki jedi najprej razmislim, katere sestavine imamo doma in šele nato dokupimo potrebo (življenje je drago). Torej - poskusila bom s to špinačo, potem bomo pa videli. Ker pa imam tudi polno skrinjo zblanširanih gob-štorovk, vprašam, ali bi te bile dobra sestavina za loparnico?? Ali je boljše kupit jurčke ali šampinjone. larisa

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. dec 2001 13:38

Živjo! Sem se na hitro posvetovala z mamo... Baje je loparnica iz palačink veliko boljša kot tista it testa. Kar pa se skute tiče, je rekla, da jo poskušaj odcedit na cedilu ali preko krpe (če je mokra), če pa je le bolj mastna, potem toliko bolje!!!! Ne sicer zdravje... Glede špinače se popolnoma strinjam. Mogoče okus ni najboljši, ampak ne moremo metat hrane stran... kar je za porabit, je za porabit! Glede štorovk pa ne vem ne jaz, ne mama. Meni so sicer štorovke enkratne gobe, še posebej v kisu (najboljše vložene gobe), vendar pa so štorovke same po sebi pogojno užitne in niso primerne za vse vrste hrane oziroma priprave. Poskusite pogledat v kakšno gobarsko knjigo - zdravje je vseeno na prvem mestu! Upam, da vam bo uspelo. Pri nas doma mamino loparnico naravnost obožujemo!!! Ana Ledinek

neznan uporabnik

21. dec 2001 13:59

Super, veverica, hvala. Ja, bom poskusila to skuto odcedit, pa bomo probali. Glede štorovk, ja, jaz sem jih letos vložila kar veliko (približno 20 kozarcev - upam da me ne bodo lovili inšpektorji, ker je dovoljeno na osebo le 1 kg gob ali kako že) in to samo male skoraj miniaturne neodprte gobice - rastejo mi skoraj okoli hiše, in v kisu so res enkratne (sploh ne kupujem pozimi ničesar, ker zraven narezkov ponudim kar doma vložene štorovke in doma vložene kumarice in ostalo). Preostale štorovke (malo večje9 in štore pa zblanširam in zamrznem, nato pa jih naredim v kozici na žlici olja, česniku in peteršilju. Odločne so tudi te. Sem jih pa probala dati na pico, pa ni bilo ravno ok. Pogojno užitno pri štorovkah menda pomeni, da jih moraš pred uporabo toplotno obdelati. Komaj čakam, da naredim loparnico, upam da bo dovolj časa. larisa

neznan uporabnik

22. dec 2001 23:32

Prosim ce bi mi lahko kdorkoli pove kasen recept kako speči pecenko na standarden nacin...kako se pripravi na koliko stopin se pece in koliko casa.. Nekje sem prebral nek recept koliko casa se pece in je pisalo da se pecico segreje na 225 stopinj on ko se segreje damo na 160 stopinj in takoj za tem damo noter pecenko in jo na 160 stopinj pecem uro do uro in pol ,na koncu ko je pecena pa pecico spet segrejem na 225 stopinj in pecem pecenko se 10 do 15 minut zaradi skorje in se mi je to zdelo kar vredu,prosim komentarje.. seveda pa se kaksen recept bi prosu kako zaciniti ali kaj se se daje kot prilogo zraven HVALA. ivan

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

23. dec 2001 10:04

Danee pa Microsoft spet ne laufa! Se enkrat (tretjic) za Ivana: V bazi receptov bos nasel pet raznih pecenk. Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

24. dec 2001 15:15

Prosim ce mi kdo pove kje se da dobiti mrezo za pecenko hvala!!! PS henri jest sem nov in mi nisi nic tri krat reku glede receptov pa jest iscem resept za svinjsko pecenko tam je pa samo eden recept in se ta je povrsen ž hvala ivan

neznan uporabnik

26. dec 2001 12:17

Upam, da nisem prepozna! Svinjsko pečenko solite, popoprate, natrete s česnom. Lahko uporabite tudi mešanico začimb za pečenko (v majhnih vrečicah), ki se dobijo po trgovinah. Pečete na dokaj visoki temperaturi približno uro in pol, včasih še več - odvisno od teže mesa. Pa na malo kumine ne pozabite! Iščete mrežo za pečenko? Kupite jo v vsaki mesnici. Lahko pa kupite že pripravljeno mrežno pečenko. Če jo boste pripravili sami, pečenko obložite z limoninimi kolesci, korenčkom in poljubno zelenjavo. Lp! Beti

neznan uporabnik

27. dec 2001 12:21

Torej: med minulimi praznik isem naredila Loparnico. Bila je ok. Nadevi od spodaj navzgor z vmesnimi plastmi palačink: skuta, špinača, zelje, korenček, por, kisla smetana zmešana z jajci. Bilo je zelo okusno, sploh pa zanimivo za pogled. Res je, da se zelo lepo reže šele, ko je mrzla oz. skoraj mrzla. Jaz sem imela komplet kosilo že pripravljeno, zato sem hitela z razrezom tople-vroče loparnice in se je kar nekako razsulo in ni imelo lepega izgleda. Nakar smo preostanek narezali nekaj ur pozneje in je bilo vredu. Kot sem že rekla, bom prihodnjič sestavine malo zamenjala (torej malo graha, koruze, ...) Lep pozdrav vsem in hvala za pomoč. larisa

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. dec 2004 15:45

zanima me, kaj ponudite poleg loparnice? kakšno meso in v kakšni obliki bi pasalo? Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti