Suho sadje v medu

Čao, ja, v bistvu lahko v med kombinirate vso suho sadje in oreščke, kakor vam je pač všeč. Pri nas smo recimo dali notri krhlje, fige, suhe marelice, narezane na koščke in lešnike. Super zadeva! Kutine sem že videla v Sadje-zelenjava trgovinah, pa na tržnici se jih gotovo tudi dobi v tem času. Lep pozdravček, S.
Jaz sem lani za Božič sorodnikom podarila kozarec medu s suhim sadjem. Kupila sem majhne kozarčke, vanje narezala suhe slive, marelice, hruške, fige, dodala še orehe, lešnike in rozine. Vse skupaj pa sem zalila z domačim medom (mož je čebelar). Čez pokrovčke sem z rafijo zavezala še rdeče-bele kockaste okrogle prtičke. Bilo je poceni, pa vendar izvirno darilo, dano od srca. stara

Mene pa zanima, kako se to potem je. Se namaže na kruh ali ga jemo kar na žlico, se mogoče uporablja v kakšnem pecivu...?

BibaKuha

Vse od naštetega. Kakor komu paše.

Sonja

En gric sirčka, eno žličko medu, en šluk......

 

                                  

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti