Eggnog

neznan uporabnik

tema odprta - 13. dec 2001 13:57 | ogledi: 2.468 | odgovori: 4

ali kdo pozna recept za eggnog?

maja kovačič

neznan uporabnik

13. dec 2001 14:42

Pred leti, na eni od obletnic mature smo se ga nametali, da je kar od plafona teklo. Zjutraj sem imel glavo kot brento. Prijatelji (sošolci) so me klicali EGGNOG. Ni mi bilo jasno, kaj naj bi to pomenilo. Šele nato se mi je posvetilo, da je to jajčni liker, drugače tudi egg-flip, ki sem ga popil baj v enormnih količinah. Drugače ga pa ne znam sam narediti. Enostavno ga kupim v trgovini. Za šalo pa naj povem, da je albanski jajčni liker tak, da se držiš za jajca medtem ko piješ vodo. Milan Perlič

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. dec 2001 12:16

BRANDY EGGNOG v shaker damo: 1 žličko sladkorja v prahu, 1 rumenjak, 1 kozarček konjaka, dodamo mleko in dobro pretresemo. Precedimo v kozarec in potresemo z naribanim muškatnim oreščkom. Anča

neznan uporabnik

14. dec 2001 12:47

najlepsa hvala, zlati ste. lepo praaznujte in cimvec kulinaričnih in hmhm ostalih užitkov. maja kovačič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti