Slano pecivo

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

tema odprta - 13. sep 2006 18:16 | ogledi: 3.226 | odgovori: 5

Lep pozdrav! Včeraj sem obiskala celjski obrtni sejem in v eni izmed hal (A1) sem na enem štantu videla in tudi probala zelo dobro nekakšno slano pecivo v katerem je bila narezana na koščke šunka, sir pa verjetno je bilo še kaj dobrega vmes in nisem videla. To pecivo je bilo in dveh plasti; prva ja bila samo testo, na to plast pa je bila namazana ali polita še druga plast s šunko, sirom,...to vse skupaj pečeno so kuharice potem narezale na koščke in meni zdaj sploh noče to iz glave , ker je bilo tako dobro.Ker nisem bila sama, mi ni uspelo priti nazaj do kuharic da bi jih vprašala. Zanima me če imam kdo kak recept za to dobroto in se če mi ga lahko pove?! Že v naprej se vam zahvaljujem! :) lp

dasi

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

13. sep 2006 18:26

Hm,nekaj podobnega jaz pripravljam pod imenom lorenska pita.Gre pa takole:najprej spečem listnato testo skoraj do konca,nato nanj naložim na kocke narezano šunko,narezan sir,ter prelijem z legirjem(na moj pekač od pečice 3 jajca ter 1 mileram smetana,muškatni orešček po okusu)ter dam ponovno v peč za cca 15 min. Upam da sem ti kaj pomagala! Bernarda

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

13. sep 2006 18:35

ce gre za take male zepke polnjene z pizza nadevom...in še z enim okusom ga lahko probas na sejmu .......to pecivo vsako leto dajejo in prodajajo na celjskem sejmu....prej je bil v sklopu češke države....drugace pa to malo drobno pecivo dobiš tudi sedaj pri nas imajo od firme PEČJAK cena za 1 kg 1.099 l.p vegeterianka

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

13. sep 2006 19:49

o super! hvala obema! dasi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. sep 2006 11:35

Delam nekaj podobnega kot terlikar, le da uporabim testo kot za pito, brez sladkorja seveda. Zares odličen prigrizek k pivu, vinu pa tudi k jabolčnemu soku za tiste, ki ne pijemo alkohola. Julija

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

14. sep 2006 12:06

Mislim da je to "Španska pita", poglej na Kulinariki. Pozdrav, a. Sporočilo je spremenil(a) antonija8 dne 14. sep 2006 12:06:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti