Mesni namaz

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

tema odprta - 13. sep 2006 16:42 | ogledi: 9.843 | odgovori: 19

se še spomnite šolskih dni??

No jaz se jih , čeprav je tega že kar dolgo....ampak najbolj se pa spomnem, mesnega namaza, ki so nam ga v šoli dajali za malico....njami, takšen dober rdečkast namaz ( po moje je notri bil tudi topljeni sir - nisem pa čisto siguren)

je tukaj na forumu kakšna šolska kuharica, ki bi mi / nam izdala skrivnost priprave - zavedam se da je mnogo receptov in različic, toda iščem prav to šolsko dobroto, servirano na črnem kruhu ( sploh nevem zakaj so mu včasih rekli socialni)

Hvala vsem!!

escada

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

13. sep 2006 17:04

jaz pa se spomnim iz solskih dni...ribji namaz in jajcni namaza...in sem ravno oba namaz nasla na eni hrvaški kulinaricni strani l.p. vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 13. sep 2006 17:04:56

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

13. sep 2006 18:32

sej je tud tuki v bazi en tak namaz, samo se ne spomnim imena, ker pa nimam pluska, težko najdem. mislim, da je opisano, da zmiksaš posebno salamo, za ostale sestavine se pa ne spomnim več točno.. Scorpy

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

13. sep 2006 18:56

Bljak!! To je bila pa edina stvar v šoli, ki jo nisem marala, pa če bi mi plačal ne bi pojedla. No ja sicer okusi so različni. Vsem ostalim pa dober tek. Levinjav

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

13. sep 2006 20:37

Tudi sam že zelo dolgo ne hodim več v šolo a se spomnim tega namaza. Iimam pa nekje knjigo z navodili za hrano predšolskih otrok. Za jajčni namaz sem prepričan, da je noter, za ostalo pa se javim, ko knjigo najdem. LP Sporočilo je spremenil(a) mandelj dne 13. sep 2006 20:38:11

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

13. sep 2006 22:14

Vsem ki ste mi pomagali na takšen ali drugačen način hvala lepa! Ostalim "bljakovcem " pa." a se vam zdi, da sem prosil za takšno vrsto pomoči?" Bi šli svoje frustracije zganjat raje kam drugam? Npr sem: http://www.gorenje.si/imagelib/source/kopalnice/200 In še enkrat citiram svoj post...mogoče vam potegne....in ja, užaljen sem ker tega na kulinariki res ne potrebujemo. Vsi smo si različni z več ali manj različnimi okusi in če jaz nemaram vampov, jih nebom obmetaval z raznimi "nevemkajže" CITAT: se še spomnite šolskih dni?? No jaz se jih , čeprav je tega že kar dolgo....ampak najbolj se pa spomnem, mesnega namaza, ki so nam ga v šoli dajali za malico....njami, takšen dober rdečkast namaz ( po moje je notri bil tudi topljeni sir - nisem pa čisto siguren) je tukaj na forumu kakšna šolska kuharica, ki bi mi / nam izdala skrivnost priprave - zavedam se da je mnogo receptov in različic, toda iščem prav to šolsko dobroto, servirano na črnem kruhu ( sploh nevem zakaj so mu včasih rekli socialni) Hvala vsem!! escada P.S - pa še to: "Res je, danes sem tečen!!!!!" escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 14. sep 2006 09:22:50

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

13. sep 2006 23:24

dober večer probaj ce bos nasla tukaj ta namaz .... http://www.coolinarika.com/recepti/grupe_jela/recipe_cat jaz sem za jajcni namaz, ki smo ga jedli v šoli nasla ravno tukaj........tako da poglej .....drugace ti na zalost ne morem pomagati, ker druga sola in mi takega namaza nikoli nismo dobili.....tako da ti lahko samo posredujem zgornji link lahko noc vegeterianka

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

14. sep 2006 7:28

Mi ni dalo miru in sem poiskal knjigo jedilnikov za predšolske otroke v vzgojnovarstvenih organizacijah. Izdal jo je centralni zavod za napredek gospodinjstva v Lj. in sicer leta 1986. Mesno-zelenjavni namaz: posebna salama 100 g, korenje 100 g, kisle kumarice 20 g, zelen peteršilj, jajce, maslo 15 g, majoneza 10 g, gorčica in sol. Salamo, oprano in očiščeno korenje, kisle kumarice, zelen peteršilj in trdo kuhano jajce zmeljemo in dodamo penasto umešanemu maslu. Pridamo še majonezo in gorčico, namaz solimo in ga dobro premešamo. Upam da je to to, ni pa recept preverjen z moje strani. LP

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. sep 2006 8:13

Escada, upam, da si danes boljše volje?! Jaz sem enkrat delala tak namaz in sem uporabila smo posebno salamo,jajce, kisle kumarice in majonezo. Prve tri sestavine sem zmiksala v multipraktiku in potem dodala majonezo in dobro premešala. LP alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti