Cvrenje

polde  

član od: 8.9.2006

sporočila: 9

8. sep 2006 20:00

Ste pa tle res nastrojene ena proti drugi! Zavedajte se tega: 100 ljudi, 100 čudi! Vsak ima svoje mnenje in tudi pravico, da ga izrazi. Ne pa drug drugemu pameti soliti! Če kdo hoče "umret" zaradi masti, pač bo, kdor je pa ne uporablja, bo pa za nečim drugim. Verjemite, da slej ko prej pride čas..

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

8. sep 2006 20:39

Polde ursa40

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. sep 2006 21:34

polde led je prebit, dobrodošel v loncu Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 08. sep 2006 21:34:35

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

8. sep 2006 21:51

Pa naj še jaz piskrček pristavim , pred leti nam je znani profesor s področja prehrane rekel o uporabi maščob tole : uporabljajte vsakovrstno - sv. mast, maslo, olivno olje, bučno...vendar naj bo tega količinsko čim manj. Meni je to vodilo pri uporabi maščob. Kako stran nazaj je mislim da Atina navajala + in - različnih maščob, kar v bistvu potrjuje to mnenje. Pa lep pozdrav, Robida

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. sep 2006 22:00

Jaz rada dodam kakšno žličko masti v enolončnice, se mi zdi da dobi tako poln okus. Ali je mogoče to zato, ker je kuhana v Zepterju? Ne vem, če je svinjska mast res tako zelo škodljiva, vsaj kot začimba ne. No, mogoče danes, kdo ve, kaj bo jutri? Prehrambena moda se spreminja, in jaz sem mnenja, da če jemo vsega po malem, še najmanj kiksnemo. Lep pozdrav in prijeten vikend! jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. sep 2006 7:25

Ah daj no petra zdaj pa že pretiravaš v tistem stilu ko svizec zavije čokolado v folijo. Ravno zato nam moraš 10x povedati, kako so maščobe škodljive, ker te skrbi za naše zdravje in zdravje naših otrok? Mogoče katero lahko prepričaš s tem, mene ne moreš. Naimam nič proti tebi ampak ni pa mi všeč, da ne znaš odnehati. OK si povedala, mast je škodljiva, dobro smo prebrali, vsak si misli svoje, zdaj pa mislim, da je dovolj. Mene osebno tale tema o uporabi masti zanima, ker je imamo veliko doma in namesto, da bi prebrala kakšen pameten nasvet so gor same bedarije. Ali res tako uživaš, da izzivaš? Lepo te prosim daj povej kaj imaš od tega? Se pa čisto strinjam z mamamio tudi jaz sem takoj ob prvem posto na to temo takoj pomislila, da bi nam rada povedala kako se pa v tvojih posodah fino peče brez maščobe. Hvala bogu, čestitam, ti privoščim samo daj za božjo voljo nam pusti malo užitka no. Pa če me pobere zaradi tistih par žlic masti pa bog pomagaj no. Pa saj ne moremo živeti 130 let. Na klepetalnici te še nisem zasledila, komot prido rečemo kakšno pametno ampak ne o masti prosim . Če pa hodiš samo brat kaj smo napisale ali še slabše, če ti katera raportira, p ase mi zdi tako otročje kot v vrtcu. Da pa opisuješ čredni nagon, da nimamo strpnosti, tolerance, da naj mislimo s svojo glavo, smo kot na volitvah....? Ne vem kdo je zdaj tu nesramen? No zdaj pa se že enkrat lepo vas prosim dragi folk vrnimo na temo masti, ker mi jo imamo še veliko doma, bo treba porabit. Ravno včeraj sem jedla meni najljubšo jed stročji fižol s krompirjem zabeljen z mastjo in ocvirki, pa še kislo smetano gor. ooooohhhhh kako je bilo dobro. Lep pozdrav vsem, pa kaj lepega napišite, pa dobre volje bodite kot sem jaz. za vse dobrovoljčke. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 09. sep 2006 07:28:47

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. sep 2006 7:29

Polde točno tako. Nikogar ne bodo živega vleki pod rušo. jade

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

9. sep 2006 9:11

Žal mi je, vendar pametnih nasvetov pri uporabi masti ni. So samo uporabni. Zadnja študija 10-letnikov je že pokazala povišan holesterol in pritisk. In potem je tu bulimija....le zakaj jo je tako veliko ? Zato ker otroci jejo to kar jim kuhajo starši. Vsakoletno hodimo na predavanja CINDI. Vsi zdravstveni domovi, če so le aktivni v tej smeri pripravljajo ta predavanja. CINDI je začela mag. Berislava Belovič v Prekmurju....le zakaj tam? Ker je tam smrtnost zaradi ožilja največja. Verjetno ne zaradi zelenjave . Otroci so v vrtcih že prešli na zdravo prehrano..z zakonom, tudi kaše jejo in proso, veliko zelenjave...pa kaj jim to pomaga, če je ne pojejo, ker nanjo enostavno niso navajeni. V kratkem bodo začeli s tako prehrano tudi v šolah. Oddahnite si, je prelep dan za taka brezvezna trenja za računalnikom, tudi stres je odločilen dejavnik. Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 09. sep 2006 09:15:45

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

9. sep 2006 9:45

OK, zdaj imam pa tudi jaz dovolj. Vprašanje je bilo čisto enostavno, pa ni treba sedaj še bulimije zraven vpletat. Mislim, da je treba biti pri vsaki stvari zmeren, ni se treba vsem škodljivim,a dobrim stvarem odrekat na račun zdravja, kdaj pa kdaj se lahko tudi pregrešimo. Saj kam pa pridemo, če bomo vsak dan pred spanjem delali dnevni obračun, kje vse smo ga polomili pri prehrani. Če za pusta pojem nekaj krofov, ocvrtih na svinjski masti, mi to še ne bo pretirano škodilo. Saj čez vse leto kuham na olivnem olju, pa tudi ne pretiravam z njegovo količino. Pohane zrezke si privoščimo mogoče 6-krat na leto, obilno nezdravo, a slastno pa jemo ob tradicionalnih praznikih - velika noč in božič, pa na martinovo kakšna goska. Če seštejemo vse te dneve gostij, ki se zvrstijo skozi leto, to znese maksimalno 14 dni. To pa se mi ne zdi takoooo grozno veliko v primerjavi s preostankom leta, še sploh poleti, ko je toliko zelenjave na vrtu in meso pride na vrsto mogoče 2-krat tedensko. Pred dobrim letom dni je na našem koncu za rakom umrl še ne 40-letni pater minorit. Živel je asketsko življenje, alkohola ni užival, ogromno je kolesaril in delal za dobro drugih ljudi. Verjamem, da se je on s takim življenjem dobro počutil. Ampak, kaj mu je to pomagalo, ni ga več med nami. Tako da jaz raje pri mojih 28-ih letih pojem kako čokolado preveč in se ob tem počutim super, tudi dunajca na masti si bom še privoščila, 9-mesečno hčerko pa tudi navajam na raznovrstno prehrano. Zelo rada ima zelenjavo, tudi pusto meso ji je všeč, ko pa si bo zaželela košček sladkega, ji tega ne bom odrekla. In menim, da če bom skrbna mama, bulimije ne bo spoznala. Naj dodam še to - pa upam, da s tem ne bom sprožila nove debate - menim, da je tisti litrski kozarec svinjske masti, ki jo mi pojemo čez leto, veliko manj škodljiv kot razne Jogobelle, Fruchtzwergi, penasti in gumijasti bonboni, ki jih nekateri otroci konzumirajo v velikih količinah. V današnjem času se žal težko izognemo količinam aditivov, ki nas čakajo v večini hrane, kupljene v trgovini. Tako da, prosim, ne zatrjujte, da se prehranjeujete tako svetniško, kot se to včasih tukaj gor sliši. Malo sem se razpisala, ampak nisem si mogla kaj, ko pa ste naredili tako debato iz preprostega vprašanja. Živite zmerno in radi se imejte. Lep pozdrav in čudovit vikend vam želim nenika14

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. sep 2006 10:10

Petra upam, da boš tudi sam upoštevala svoj nasvet v zadnji vrstici. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti