Bučke

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 4. sep 2006 15:02 | ogledi: 4.920 | odgovori: 8

Ker je sezona bučk v polnem razmahu, me zanima, če katera pozna kak recept za vložene pečene bučke. Pa po možnosti samo v olju, ker imam ostalih kislih vloženih stvari dovolj.

Pa veliko veselja pri pripravi ozimnice.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. sep 2006 15:16

Bom val opozorila na ta forum. Je velika ljubiteljica buč in mi je enkrat prinesla vložene v olivnem olju, pa še "nekšnega dračja" je bilo vmes videti....ampak, za prste polizat. Ognjič

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

4. sep 2006 20:52

Rumene buče sem narezala na kocke in jih obarila v mešanici vode,kisa ,soli in sladkorja(8-2-1-1), obarjene dcedila,ter jih še vroče zdevala v kozarče vmes nadvala "dračje" :sesekljan česen in petršilj,ter zalila z olivnim oljem ter kozarčke zaprla! Upam ,da sem ti kaj pomagala! lep dan val Sporočilo je spremenil(a) val dne 04. sep 2006 23:17:15

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. sep 2006 21:11

Kaj je to dračje? Iz česa? val, a so bile to hokaidu buče? Kako dolgo so pa obstojne? LP Anja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

4. sep 2006 21:58

Ha-ha-ha... Ognjič, Val... sedaj pa že "dračje" dajate v ozimnico. Če bi rekle "travo", bi že bilo malo bolj sumljivo. Sem se pa nasmejala. Pozdravček in brez zamere!

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

4. sep 2006 22:00

Dračje: sesekljan česen in petršilj! Nisem vlagala hokaido bučk ,čeprav se mi zdi da bi bile tudi primirne,ampak muškatne buče! Jaz imam še lanske pa so še vedno čisto ok! lep dan! val

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. sep 2006 22:21

Hokaido bi morale biti mlade, še ne čisto dozorele. Dozorele so malo kašaste in se mi zdi, da ne bi bile tako dobre kot so bile tiste, ki jih je naredila val (muškatne). Sem dobila en kozarček za darilo. Kar se pa "dračja" tiče - to je samo simpatičen izraz, s katerim ognjič poimenuje rastlinstvo. rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. sep 2006 22:47

Kar se pa "dračja" tiče - to je samo simpatičen izraz, s katerim ognjič poimenuje rastlinstvo. - rimljankim citat Seveda, po kakšni kristusovi kroni ali pa božjem drevcu si pa res ne bi prstov polizala . Ognjič

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

5. sep 2006 7:57

Jaz buče narežem na cm debele rezine, jih posolim, da spustijo vodo in spečem na žaru. Sesekljam - bolj grobo, česen in peteršilj, dodam bučkam, vse skupaj izdatno polijem z dobrim domačim olivnim oljem in dodam še malo vinskega ali jabolčnega kisa, zmešam in vložim v sterilne kozarce. če je potrebno, na vrhu dodam še malo olivnega olja - toliko, da so bučke lepo pokrite in hermetično zaprem. Odlično se prilegajo k hladnim narezkom, pečenemu mesu ipd. Poizkusite in dober tek ! LEP DAN ŽELIM VSEM ! saniteta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti