Liker prunelle

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 4. sep 2006 10:58 | ogledi: 7.961 | odgovori: 18

Mamine sodelavke so čisto nore na liker Prunelle (iz jagod črnega trna), ki ga kupijo v Italiji. In ker gre mama spomladi v penzijo in bo treba naredit kakšno fešto, me zanima, če ima katera recept za ta liker, da ženske malo pocrkljamo. Pa še kakšen nasvet za obiranje jagod mogoče... debele rokavice so že pripravljene...

LP

Staša

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

4. sep 2006 11:48

OJEJ! Loni najlepša hvala, ampka.. a mi lahko katera prevede? Nekaj malega že razumem npr. vemkaj je gin... Sem skopirala kar sem: Pour préparer la prunelline, il vous faut : 750 g de prunelles 1 bouteille de gin et une d"eau de vie à 45° (soit 1 litre et demi) 3 cuil. à soupe d"amandes mondées 200 g de sucre de canne 5 clous de girofle et 5 grains de coriandre 1 : lavez les prunelles, égouttez-les, retirer les queues et piquez les fruits à l"aide d"un ustensile que vous fabriquerez avec six épingles 2 : Mettez les prunelles dans un grand bocal en grès ou en verre ; ajoutez le sucre, les amandes et l"alcool. Fermez hermétiquement et agitez vigoureusement. Laissez macérer pendant 3 mois dans un endroit frais et à l"abri de la lumière ; remuez le bocal toutes les semaines. 3 : Filtrez alors la liqueur, ôtez les amandes. Verser le liquide et les prunelles dans des carafons Vous pouvez remplacer les prunelles par des framboises, des groseilles ou du cassis, mais vous ne piquerez pas ces fruits Staša

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

4. sep 2006 12:47

a lahko tud moški prevede? ker če, se loh lotm poj zvečer ko bom doma... pas de probleme LP Drejček

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. sep 2006 13:41

750 g jagod črnega trna 1 steklenica gina in ena steklenica žganja (skupaj 1,5 litra), segreti na 45°C 3 jušne žlice olupljenih mandljev 200 g trsnega sladkorja 5 nageljnovih žbic 5 zrn koriandra 1. Operite jagode, jih odcedite, odstranite peclje in jagode prebodite s pomočjo pripomočka, ki ste ga izdelali sami (s šestimi žeblji) (ta je na sliki na spletu) 2. dajte jagode v lončen bokal ali kozarec, dodajte sladkor, mandlje in alkohol. Hermetično zaprite in močno pretresite. Pustite "pacati" 3 mesece v hladnem in temnem prostoru. Lonec pretresite vsak teden. 3. Precedite liker, poberite ven mandlje in dajte jagode nazaj v liker ter naljite v steklenice (kaj je "carafon", ne bi vedela, ma če izhajaš iz italijanščine, gre verjetno za vrč). Pol pa še nekaj besedi, da lahko uporabiš tudi drugo jagodičje... Upam, da sem bistvo zadela. Loni Makaroni

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

4. sep 2006 15:08

Upsi... drejcek brez zamere.. malo se mi je zatipkalo. Če mi punca napiše odgovor mi avtomatsko potegne na -a. Loni pa še enkrat hvala. Bom poizkusila. Staša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

4. sep 2006 17:36

Karafa (povzeto po nekem viru na spletu: Primer karafa, ki je za nas brušena steklena posoda, za Francoze trebušasta steklenica z ozkim grlom, v Šlenčevem slovarju steklenica s širokim vratom, ... rimljanka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

4. sep 2006 18:06

ej Staša, ni blema sicer me je pa Loni že prehitela... LP Drejček

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

5. sep 2006 14:49

Kaj menite, kdaj je primerno nabrati jagode črnega trna? Mislim, da zelo pozno dozori.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. sep 2006 14:57

Kje pa raste črni trn? Pa kako izgleda? Priznam, ne vem...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti