A ste za rekreacijo...?

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

29. avg 2006 12:03

Kot jasna1 tudi jaz tečem dva do štirikrat na teden, odvisno od časa in vremena po 8 km na dan. Tudi meni je to - skoraj bolj kot za razmiganje telesa - pomembno za mojo psiho. Tečem počasi, kadar se počutim dobro, pač pospešim. Lani sem se pripravila do tega, da sem se šla preizkusit v Ljubljano, če pretečem mali maraton - in sem ga, navkljub zdravstvenim težavam, ki me žal spremljajo. Ampak ker življenje vsem težavam navkljub zajemam s pozitivno žlico, mi je uspelo. Upam, da bo tudi vam. Tek vam lahko samo koristi. Lp

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

29. avg 2006 12:34

Ufa kakšen odziv... Pa vidim da res tek kar malce zasvoji a ne ? Pozabila sem dodati, da IZBERITE ENO izmed možnosti: ali tek na čas, ali tek na razdaljo. Ker pogosto ne moreš preteči dane razdalje v danem času. Jaz jo še vedno ne (se sklicujem na klance ) Vsa hec je v tem, da greš malo bolj počasi. Jaz tečem s psom in mi še vedno zeha zraven. Hitrost pride s časom. Za motivacijo je pa tako: parkrat na začetku se moraš malo potrudit, da se spraviš v superge (vsaj jaz sem se mogla) Ampak res samo parkrat. Če se mi ni dalo, sem se vrgla na finto: ko sem nesla ven smeti sem se obula superge, potem pa ko si že enkrat zunaj... Pa malo sebičen moraš biti - tiste pol urice si moraš vzeti zase pa če vasi okoli ne vem kako bentijo, da brez tebe ne bodo preživeli. Doma oče ni mogel razumet - "gremo rajši na kaj delat, saj se boš tudi tako razmigala". Figec! Po dveh tednih se je vdal, po štirih pa je začel sprehajalce, ki hodijo mimo hiše hecat, da kaj samo hodijo, da bi morali malo poteči, da bojo fit. Pa ugotoviš, da ta program ni preveč težek, pa tudi prelahek ne. Čisto izvedljiv, samo psiha mi včasih ponagaja. Tudi bolečih mišic nisem nikoli imela - le med tekom včasih ratajo noge težke ko svinec. In se strinjam z drugimi, da je to krasna terapija za možgančke. Te kar spodbudi k razmišljanju in rešiš marsikateri problem, ki te muči. Ampak ZAKAJ SE IZPLAČA: (1) zaradi tistega osvežujočega tuširanja, ki pride po teku... (2) zaradi krasnega občutka da to zmoreš in da si spet nekaj naredil zase (3) zaradi krasnih juter/večerov/trenutkov, ki jih sicer ne doživiš in (4) po pravici povedano, da se lahko potem pred drugimi malo pohvališ Alo zdaj pa marš ven na sonček! LP, Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 29. avg 2006 12:52:52

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

29. avg 2006 17:49

Sara.vidmar in podobni patrončki! V življenju se je k določenim stvarem pač potrebno prisiliti! Ne razmišljaj, ali boš šla tečt in zakaj ne moreš, ampak pojdi!!! Saj ni treba, da potolčeš vse rekorde, važno je, da se ti rit trese! In ko boš opazila prve rezultate (ki bodo vidni kmalu, verjemi), z motivacijo ne boš več imela problemov. Enostavno bodi neusmiljena do sebe, obuj superge in na start! Hvaležna si boš! jasna

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. avg 2006 19:46

jasna1...kako mi je všeč tisti del - važno je, da se ti rit trese - jessy6

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

29. avg 2006 19:48

Bom še jaz pristavila svoj piskerček... Teči sem začela približno pred tremi leti, preje sem veliko hodila, še več pa kolesarila, pozimi pa mi je nekaj manjkalo. In sem se en dan, spomnim se da je bilo na cesti kar nekaj snega, odločila in začela. Kar tako, po občutku. Malo sem tekla, malo sem hodila, ampak povem vam, že prvič sem se počutila odlično. Pa vendar sem se naslednjič težko odpravila, ampak nekako sem si dopovedala, da se moram obuti in obleči. No, in sedaj sem odvisna od teka, ne zanemarjam pa niti hoje in niti kolesa. Nekako kombiniram, odvisno pač, koliko imam časa. Tek mi je všeč tudi zato ker kamorkoli grem, službeno ali privatno, se v kovčku vedno najde prostor še za tekaške copate. Domači in tudi sodelavci nekaj časa niso razumeli, sedaj so se pa navadili. Ni mi težko zaradi teka vstat že ob štirih, niti mi ni težko potegnit dan še malo v noč zaradi teka. Ni mi mar če pada dež, vseeno mi je če je sneg, skratka pravi zasvojenec. Ugotovila sem tudi, da sem veliko mest spoznala (pa čeprav bolj na hitro) skozi tek, uspelo pa se mi je enkrat zagotovo in za dolgo izgubiti, edina sreča je bila, da sem vedela ime hotela. Najlepši mi je tek zgodaj zjutraj, ko mesta še spijo ali se še prebujajo, ljub mi je tek po jutanjem gozdu, lepo je tudi ob morju. Tek mi je v veselje in sprostitev, med tekom "odmantram" vse, kar se mi utegne čez dan zgoditi, naredim kak načrt, če je pa to zvečer, se skozi tek umirim in pomirim. Tečem vsak dan, le redkokdaj kak dan ali dva zaradi dela ne. Pomembno je tudi to, da se mi je v teh letih spremenilo telo, oblike so drugačne, kilogrami se mi ne nabirajo, na tehtnici ostajajo iste številke, v začetku so se še znižale. Vsak dan pretečem približno 10 do 15 kilometrov, če pa imam čas (na dopustu, če se dobro počutim,...) pa še kak kilometer dlje, redko tečem "na čas". Zato vsakomur ki me vpraša za nasvet, tek priporočam, dober je za psihofizično kondicijo, skozi tek natreniraš tudi vztrajnost in včasih, ko pa se ti vendarle ne ljubi pa vendar greš, še kaj drugega. Ma, se opravičujem za tale dolg "esej" o teku. Čist sem padla not!!! Lp moja

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

30. avg 2006 12:27

Moja, nič se ne opravičevat! ... pravi motivacijski esej. Staša

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

30. avg 2006 12:56

Se trese rit, se trese! Pa kaj drugega tudi. Ravno zato me zanima, če mi lahko priporočate kakšen dober (ampak RES DOBER!) športni modrc. Da se ne bo nič treslo ... sara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. avg 2006 13:04

Precej cenejša varianta od Venice Beach (katero ti najprej priporočajo, ko prideš v kako športno trgovino) je bila na voljo tudi v H&M, saj morda je še, jaz sem si lani kupila dva, tiste od Venice Beach pa sem dobila tudi dokaj poceni, ko so zapirali eno trgovino v BTC. Razlike nisem opazila nobene, oba sta fajn elastična in dobro primeta. Loni Makaroni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. avg 2006 13:16

Tist proti tresenju pa mene tudi zanima, za večje "balkončke". Ognjič

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

30. avg 2006 14:01

Ognjič, imava podobne probleme - jaz se že dalj časa odpravljam v LJ v kakšno trgovino od Triumpha, ker jo v našem kraju ni. Nasploh mi le Triumph ustreza, ker ima super oporo za večje številke. Res pa da niso ravno poceni. Baje je Triumphov Triaction krasen, sprobala ga pa še nisem. Sem si pa enega Liscinega (takega širokega na vseh koncih in krajih - vse prej kot seksi) malo pripredila in sedaj to drži zadeve na mestu. http://www.triumph.com/si/index.php (ampak se dolgo nalagajo flashi... ) Čisto spodaj klikni na Triaction in se ti odpre okenček z vsemi športnimi modeli. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti