Recept za marcipanovo torto

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

tema odprta - 17. avg 2006 17:17 | ogledi: 3.101 | odgovori: 3

Lep pozdrav!

Rabim vašo pomoč in sicer bi rada dobila recept za marcipanovo torto. Zasledila sem sicer recept v reviji Dober tek in sicer januar 2003, toda do te revije ne morem priti, ker jo imajo knjižnice v katere na žalost nisem včlanjena. Upam, da ima kdo od vas kakšen recpt za to torto. Hvala.

Jelenckova

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

17. avg 2006 21:25

Tukaj je recept za to tortico: Biskvit: 120 g masla 200 g marcipana 150 g sladkorja v prahu 1/2 vrečke vanilin sladkorja ščepec soli naribana lupinica polovice limone 5 jajc 200 g moke Krema: 200 g masla 120 g marcipana 100 g sladkorja v prahu 3 žlice maraskina Obloga: 350 g marcipana 100 g sladkorja v prahu kakav za okras maščoba in moka za pekač (24 cm) Priprava: Pečico segrejemo na 180 stopinj. Marcipan za testo narežemo na koščke. Ločimo rumenjake od beljakov. Omehčano maslo penasto vmešamo s koščki marcipana, tretjino sladkorja v prahu, vanilinim sladkorjem, soljo in limonino lupinico. Postopoma dodajamo rumenjake in še naprej mešamo. Iz beljakov stepemo sneg in mu žlico po žlico dodajamo preostanek sladkorja. Sneg nežno vmešamo v maso iz marcipana in masla. Na koncu narahlo dodamo še moko. Maso zlijemo v pekač in pečemo 60 minut. Preden jo vzamemo iz pečice naredimo preizkus z iglo. Biskvit ohaldimo v pekaču. Čez dve uri ga vzamemo iz pekača in prečno prerežemo na tri dele. Postopek: Marcipan za kremo narežemo na koščke. Zmešamo jih z omehčanim maslom, sladkorjem v prahu in maraskinom. Mešajmo tako dolgo, da krema postane belkasta. S 4/5 kreme premažitmo dve plasti testa, pokrijmo s tretjim delom testa, z ostalo petino kreme pa premažemo obod in površino torte. Torto postavimo za dve uri v hladilnik. Medtem iz marcipana in sladkorja v prahu pripravimo oblogo za torto. Obe sestavini zobro zmešamo in zamesimo, nato maso razvaljamo. S tem tankim marcipanovim listom obložimo celotno torto. Iz ostanka izrežemo oblike po želji. Povaljamo jih v kakav (prah) in z njimi poljubno okrasimo rob torte. Torto režemo s toplim nožem. Še slikca: http://www.dobertek.com/januar2003/slika.jpg Pa veliko užitkov pri peki! :) LP, Eva

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2006 8:27

Jeeeeeeeeeeeeeeee, Eva polepšala si mi dan! Hvala! Pozdravček Jelenckova p.s. Tudi prvi recept mi je všeč, hvala! Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 18. avg 2006 08:32:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti