Izleti po sloveniji

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

24. avg 2008 12:27

nata-li. V prevalje k mizici. Peljat se je treba do konca Raven na Koroškem, ne Prevalj. Na Koroškem je zanimiva tudi Prežihova doačija v Kotljah, podzemlje Pece v Meižici, majhna lepa turistična vas Šentanel,... dorothy

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

24. avg 2008 19:00

Poglej še na to, če ti bo kaj všeč http://www.zaplana. net/Izleti/asp/ExList.asp Sem prepisala z mojih naslovov, ker ne znam drugače prenesti. Saj vem da se bo treba naučit. linolina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. sep 2008 9:27

Tole sem dobila danes po pošti. Objavljam tu, če koga zanima: Društvo PLANTA Coljava 5 6223 Komen Vabilo na prvo vzorčno pobiranje in destilacijo žepka (Kraški šetraj) V letošnjem letu je med posamezniki s Krasa počasi začela zoreti ideja o promociji ter možnosti gojenja zelišč na zapuščenih njivicah v okolici kraških vasi. Radi bi ponovno obudili uporabo dobrin s kraške gmajne ter na njivah, ki so včasih predstavljale možnost preživetja, začeli z vzgojo dišavnic, ki kot nezahtevne rastline idealno uspevajo v našem skopem kraškem prostoru. V jesenskem času je na kraški gmajni vse belo od cvetočega Kraškega šetraja, po domače žepka. Včasih so ga Kraševci nabirali in ga v žbrincah ter žakljih nosili domov, ga sušili in prodajali. Tudi mi se bomo podali na kraško gmajno, nabrali žepek in prikazali destilacijo eteričnega olja. Zato vse, ki vas zanima sodelovanje pri obujanju tradicije in trajnostni razvoj podeželja ter možnost drugačnega načina trženja, prijazno vabimo, da se nam pridružite v Coljavi (pri Izletniški kmetiji Ostrouška-Pelicon), v nedeljo 14. septembra 2008 ob 10h. Več o vzgoji zelišč in destilaciji nam bosta predstavila kemik dr. Milko Novič in agronom Borut Benedejčič. Društvo PLANTA bo predstavilo svoj projekt promocije kraških zelišč z vzorčki žakeljčkov, ki se prodajajo kot spominki s Krasa. Več informacij o dogodku lahko dobite na telefon 031267529. Se vidimo v nedeljo! mamaF - Mojca

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. mar 2009 14:10

Ker ste polne vsemogočih idej, vas prosim za pomoč, zamislila sem si eno dnevni izlet v Piran, (moj šoferček bo na začetku poti dobil v roke 1. list papirja z zemljevidom do prve destinacije (gusarski načrt) in potem 2. list, 3.,... (on seveda cilja potovanja,ne bo vedel ) tako naprej vse do Pirana, štartava iz Murske Sobote, planiram ogled solin, kosilo... Rada bi še vključila kakšno manj znano posebnost, ki nama ne vzame preveč časa in je vredna ogleda in, da se ne odpeljeva nekam preveč stran od cilja. Hvala za vaše nasvete. lp, pinka

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

13. mar 2009 14:26

Obiščite vas Karkavče. Tam je oljarna, kjer lahko kupite oljčno olje. Pa Padna je lepa za videt. Še najbolje je, da na avto natovorita kolesa in potem lepo s kolesi po slovenski Primorski! Kosilo pa priporočam v Kortah. Ne vem imena gostilne, vendar je na vrhu hriba - centru. Od zunaj je kot nekakšen zadružni dom. Noter pa je fina in dobra gostilna. In lepo se imejta!! Sonca bo dovolj! lp rolada

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. mar 2009 14:38

joj rolada Krkavče. Mi smo šli enkrat lih ob tem cajtu z šolo na izlet v Krkavče. To je bil moj nalepši šolski izlet. Vse je cvetelo, polno narcis imam v spominu in res je lepa vasica z cerkvico, ki smo jo tudi obiskali in je bila polna spomladanskih rožic. ful mi je lepa ta vasica, se splača it pogledat. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

lann  

član od: 8.11.2012

sporočila: 54

28. nov 2013 19:11

Nisem hotel odpirati nove teme.Zato tukaj sprašujem. Čez nekaj dni grem v Terme Laško s svojo partnerko.

Zanima me za popoldan in zvečer ko ne bova hodila se kopat in bila v toplicah.Kam priporočate iti?

Lahko tudi ven iz Laškega.Hvala.

lann

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2013 20:47

Lann,prvi dan se podajta peš v mesto, tam je v Savinji, prvi stavbi, ko prideš čez most na levi breg Savinje, na levi strani STIK, turistično informacijski center, vama bodo povedali vse in še več.

Skrivnosten je Jurklošter, kartuzija, kjer je, tako kaže, našla zadnji počitek Veronika Deseniška, lahko se zaplejeta do Rimskih Toplic, se sprehodita po Ruski stezi, si ogledata najlepši sestoj sekvoj v Sloveniji, lahko obiščeta Radeče, pa po cesti naprej do Svibnega, ....

V driugosmer je le 10 km do Celja, tam je pa tudi marsikaj videti, še v gledališče ali kino lahko gresta,morda na kakšen koncert.

V samem Laškem je po moje nujno še, da gresta na grad Tabor, Marko Pavčnik bo imel ponuditi kaj za nimivega, pa razgled je tudi lep.

Najbrž individualnih ogledov Pivovarne ni (v STIKU bodo že vdeli), je pa zato zanimiv Laški muzej, tudi z razstavo o zgodovini pivovarstva, paše o čem. Majhen sicer, pa zato morda še bolj zanimiv.

V Rečici je Galerija Maleš, pa zanimiva Plečnikova cerkev.

Če vaju zanima še kaj, vprašaj.

 

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2013 21:27

lann je napisal/a:

Nisem hotel odpirati nove teme.Zato tukaj sprašujem. Čez nekaj dni grem v Terme Laško s svojo partnerko.

Zanima me za popoldan in zvečer ko ne bova hodila se kopat in bila v toplicah.Kam priporočate iti?

Lahko tudi ven iz Laškega.Hvala.



lann

 

Hm, ko je človek v decembru v toplicah, potem je bolj dopoldne motiviran za izlete izven lokacije toplic /uporaben seznam od rimljanke), popoldne in zvečer se pa fino crklja v savnah in masažah, ker je tega v zadevnih termah obilo. In potem se človek zvečer čisto lepo poveseli v sobi. Ker, ko je enkrat ura 16.40 postane krajina nazarensko malo fotogenična, kvečjemu je megleno, ne vidi se, plus poledica in kar je še teh blagodeti in takrat gre pameten bolj na zapeček....

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti