Prigrizki etc.

martina  

član od: 23.10.2001

sporočila: 14

tema odprta - 3. dec 2001 14:49 | ogledi: 3.998 | odgovori: 9

Dragi forumovci,

Zanima me, kaj ponudite svojim gostom za kake družabne večere ali najdaljšo noč v letu na primer???

Pa kaj hitrega in enostavnega mi svetujte.

Hvala in lep dan še naprej,

Martina

Temo je spremenil(a) martina dne 03. dec 2001 14:50:12

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 16:11

Tule sta dve ideji za druzabni vecer (ne mislim Silvestrovo-ali pa morda tudi): -raclette (ves vecer se nekaj dogaja) ali pa -skoljke na buzzari -tatarski biftek kot predjed Marta

neznan uporabnik

3. dec 2001 16:12

Precej hitro in enostavno narediti pa zelo okusen za počasi jesti je tunin namaz. Zaenkrat ga delam v manjših količinah, ker kakšne večje prilike še ni bilo. Uporabim: - 2 v trdo kuhani jajci (zmiksam ju s paličnim mešalcem, pa ne preveč, da ne rata brozga) - 1 velika pločevinka tune v naravnem soku - pol sveže paprike (tudi zmiksam) - vejica peteršilja (zmiksana) - sol in poper po okusu - sladka paprika po okusu - ena velika žlica lahke majoneze Vse skupaj zmešam, da je mazljivo in po navadi pustim čez noč v hladilniku, da se okusi premešajo, lahko pa se uporabi takoj. Vse količine se da seveda prilagoditi okusu. Še posebej dober pa je na sveže pečenih štručkah (zmrznjene prodajajo v Delikatesi) z rezino paradižnika in par pereščki peteršilja. Mojca Ulčakar

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 16:41

Namaz iz sardin: 2 plocevinki sardin 10 dkg margarine 1 zlicka gorcice 1 zlicka majoneze 1 strok sesekljanega cesna 1 kavna zlicka sesekljanih kaper sol poper Olje iz konzrve odlijemo in ga shranimo. V multipraktiku ali cem podobnem vse sestavine dobro zmesamo.Ce namaz ni dovolj mazav, dodamo olje iz sardinine konzreve, ki smo ga prej odlili. Ponudimo na popecenem tostu, dekoriramo z rezinami oliv, kislih kumaric ipd. Marta Sporočilo je spremenil(a) marta dne 03. dec 2001 16:42:35

martina  

član od: 23.10.2001

sporočila: 14

4. dec 2001 10:46

Marta, Kaj pa je to "raclette"? Martina

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. dec 2001 11:05

Martina, za raclette potrebujes napravico, imenovano raclette. Zdaj te zadeve niso vec ne vem kako drage. To je bodisi granitna bodisi teflonska plosca, pod katero so elektricne spirale. Vse to je dvignjeno, tako da pod to plosco in spirale das nekaksne lopatke, v katerih medtem, ko na plosci peces npr. koscke puranjega mesa, topis sir....Ta stvar je super tako za gostitelja kot za obiskovalce: gostitelju prej ni treba kuhati-samo nareze meso na koscke in ga posoli ter da v olje, skuha krompir in kupi sir ter seveda pijaco, vse ostalo naredijo obiskovalci sami...sami nalagajo na plosco koscke surovega mesa, v lopatke pa si zlagajo sir z zacimbami po zelji. Zraven zelo pase origano, bazilika, zeliscna so, poperl...pa pesto mora biti obvezno zraven...In pa seveda krompir, ki ga dobro opranega skuhas z lupino vred in si ga potem gostje sami lupijo. To je res druzaben dogodek, ker si non stop nekaj podajas po mizi itd., pa se okusno je. Pri meni so bili se vsi obiski navduseni nad tem. Marta Sporočilo je spremenil(a) marta dne 04. dec 2001 11:09:31

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. dec 2001 11:11

Lahko pa postrezete tudi "hrenovke v listnatem testu" in "paradiznik z mozzarello"-poglejte med Recepte v KulSlo! Marta

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

4. dec 2001 11:57

Ravno danes sem dobila revijo Dober tek.Notri je en zelo zanimiv recept, ki ga moram tudi probati./Če je kaj zanimivega me vedno zamika/ Imenuje se pecivo z gorgonzolo. Ni drago in je enostavno za narediti in sem skoraj sigurna da je zelo dobro. Probajte.Jaz recepta ne smem dadi na KULSLO ker delam za njo. Lahko pa se gdo drug znajde.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. dec 2001 9:03

MARTINA, večer je lahko zelo prijeten tudi ob pečenem krompirju,predvsem v dolgih zimskih večerih.Enako debele krompirje operemo pod tekočo vodo, jih zložimo na pekač ,ali damo samo na mrežo v pečico in spečemo.Pečen krompir zavijemo v folijo da ostane dalj časa topel.Mi potem zraven jemo čebulo ,krompir si lupimo, ali pa tudi ne ,mažemo z zaseko,ocvirki,maslom,sirnim namazom,nakateri samo posolijo in zraven jejo jogurt.Obvezno pa še zraven hrustljavo opečem slanino. MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

5. dec 2001 12:02

En dan sem nekaj eksperimentirala in sem spekla palačinke,. hrenovko sem prerezala na pol in potem še v vsako polovičko povzdolž zarezo, v katero sem dala sir (izrežeš 5cm dolgo tako palčko sira). Hrenovko sem nazaj nekako zaprla in naredila nekakšne kanelone s hrenovko. Vse to sem torej spanirala (moka, jajce, drobtine) in ocvrla. Bilo je dobro. Najboljše je vroče, toda jaz sem tudi hladno narezala kot rolado (1 cm debele rezine9 in je bilo dobro pa še lepo je izgledalo in tudi nič se ne razsuje. Menim, da bi bilo kar zanimivo kot del hladno toplega bifeja. Sicer pa tudi v palačinko lahko zaviješ skoraj karkoli iun opohaš. Meni je recimo všeč mesna palačinka, ki ima notri tudi na koščke narezan korenček in grah ter koruzo. larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti