Margolane

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. jul 2006 15:22

Jeeeee jest sm pa tok vesela da še kdo pozna ta izraz. Mož se od nekdaj dela norca iz mene ampak ti slastni okrogli rdečkasti sadeži z rumenim mesom so zame margolane pa konec. In najboljše so bile zjutraj hladne, direktno z drevesa, ki je zdaj žal že pokojno. Je pa to po moje en tak čuden križanec, neke sorte žlahta od sliv recimo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. jul 2006 15:27

Mi rečemo ringlo, drugače je to mislim da cibora, če to spet ni kaj drugega... Se pa pravkar spravljam delat marmelado iz njih... kakorkoli se že imenujejo... Atina

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

27. jul 2006 11:19

Margolane, mirabele, ringloji, cibore - mislim, da govorimo o istem sočnem sadežu od zeleno-rumene do rdeče-vijolične barve, s koščico, ki se loči od mesa ali pa tudi ne, drobne, srednje ali debele - vse so dobre. V zamrzovalniku ne izgubijo kvalitete, odličen je tako samostojen kot mešan kompot. jankica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jul 2006 11:31

Dobro da nas je več, ki ne vemo, kaj to je. Moja ugotovitev:slive, hehe Mi jih nismo še nikoli vlagali. Imamo pa eno rdečo in eno rumeno, koščice ne gredo vstran, sadeži pa so okrogli in veliki kot bolj debela črešnja? To je to? Kaj pa počnete z njimi, ker pri nas bodo skoraj zrele. Kyara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jul 2006 15:17

Dobre so tudi v piti, meni najljubši so pa seveda cmoki!!! Marmelada se že hladi, je zelo okusna. Delala sem jo iz rumenih ringlot/mirabel. Drugo leto bom tudi iz rdečih, za barvni kontrast. To je meni eno najljubših sadij, mogoče zato, ker sem drevo sama vzgojila - iz koščice! Atina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

27. jul 2006 15:34

No zdaj bom delala sirup oz. sok. Ali mi priporočate tistega iz baze- sadni sirup alli malinov, saj je približno isto? katti

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jul 2006 16:59

Jupi! To je to! Sedaj pa prosim, da še napišete, kaj vse kuhate iz njih in kako. Pa hvala. Kyara

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. avg 2006 8:45

no na kyarin post ni bilo potem več odgovora, pa se še jaz oglasim, namreč včeraj so mi jih starši prinesli malo morje in ne vem kam z njimi - soka ne bi delala ker ni sokovnika, marmelade pa ne gredo - edino marelična...kaj bi se še dalo???prosim ideje! lep dan, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti