Dolina soče

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

24. jul 2006 14:41

Jaz vsako leto kampiram v kampu Podbela-Nadiža.Sistem pa je isti kot pravi Loni če je kdo preglasen ga lastnik takoj umiri ali pošlje domov.Je pa krasna plaža, Nadiža pa je ravno prav topla(osvežujoča)urejeno igrišče za odbojko na mivki košarkarsko igrišče pa tudi za prehrano se da zmenit,pa še eden izmed redkih kampov kjer si lahko narediš ognjišče in preživiš krasen večer ob ognju.Sploh pa da ne omenjam korita Nadiže kjer so tolmunčki kot iz filma(naraven jakuzzi)

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

24. jul 2006 14:42

tejc je napisal/a:
Jaz vsako leto kampiram v kampu Podbela-Nadiža.Sistem pa je isti kot pravi Loni če je kdo preglasen ga lastnik takoj umiri ali pošlje domov.Je pa krasna plaža, Nadiža pa je ravno prav topla(osvežujoča)urejeno igrišče za odbojko na mivki košarkarsko igrišče pa tudi za prehrano se da zmenit,pa še eden izmed redkih kampov kjer si lahko narediš ognjišče in preživiš krasen večer ob ognju.Sploh pa da ne omenjam korita Nadiže kjer so tolmunčki kot iz filma(natur jakuzzi)
Sporočilo je spremenil(a) tejc dne 24. jul 2006 14:42:37 Sporočilo je spremenil(a) tejc dne 24. jul 2006 14:42:58

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

24. jul 2006 15:00

jasna1, ne ne mislim tega. Ampak ker kar poznam domačine v Trenti, pa še redna gostja sem tam, službeno in zasebno, vem, da si želijo mehke variante turizma. Nič kanjoninga, pa drugih do narave agresivnih oblik turizma. Zdi se mi, da je v Trenti (v vasi) 89 prebivalcev, postelj je kake 200 in pravijo, da je to zadosti. Pa seveda vsi enodnevni gostje Sem bila ne teden julija v apartmaju Dma TNP, pa je bil res mir, čeprav je bilo vsak dan več ljudi okoli, ampak so bili take vrste, da so bili skoraj neslišni. Vem, da lastnica bifeja nasproti Doma TNP zvečer opozori goste, če na terasi postanejo preglasni, ker si pač gostje v domu želijo mir, pa še v parku je vse skupaj. Me je takoj zjutraj po večeru, ko je bil koncert Iztoka Mlakarja, pa so malo posedeli še v gostilni, vprašala, če so bili zelo moteči. Pa niso bili, koncert je bil pa tudi super, sem imela to srečo, da sem prišla do vstopnice. Nižje v dolini je turistov več, ti pa (menda) želijo zabavo,....Torej res ne more biti prav tiho. Kot ti je že Loni povedala, ni vedno tako. Ampak najbolj mir bo res v Trenti. Kekčeva domačija je še višje od izvira Soče, v Zadnji Trenti, poglej link! http://www.kekceva-domacija.si/kekec.php rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 24. jul 2006 15:03:17

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jul 2006 15:57

Kekčeva domačija je ob poti iz Bovca na Vršič. To je stara, obnovljena hiša, v kateri so snemali Kekca. Imajo cca 6 sob oz. apartmajev, zunanji bazenček, hrano ti pripravi pa lastnik Mitja sam. ko smo bili mi tam, je skuhal izvrsten golaž. Lahko stanujete tam, lahko se pridete okrepčat... ko smo bili lani tam, je končeval savno in še nekaj, ne vem več točno. Je pa tam zelo zelo prijetno, ima tudi ovce in seveda prekrasen razgled po dolini Trente. Nekaj sob je tematsko urejenih (Kekec). Ne vem, kaj bi ti še napisala, mi se radi vračamo, ker je kraj zelo prijeten, miren in poln energije! PS: Bedanca in Pehto boš morala it poiskat pa v Kekčevo deželo - to je druga zgodba. Kekčeva dežela je na drugi strani Vršiča, v Kr. Gori se pozanimaj glede izletov - mislim da je tja organiziran izlet. jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jul 2006 20:15

Hvala, Rimljanka! Vsaka šola nekaj stane, drugič bom menda bolj pametna! Ko sem pisala zgornji post, nisem videla tvojega sporočila, zato sem pisala o Kekčevidomačiji, pa vidim da si ti dala kar link, pametna punca. Lep večer vsem! jasna

Abeta  

član od: 24.2.2005

sporočila: 43

31. jul 2006 10:36

Preživeli smo fajn vikend v kampu Nadiža Podbela - SUPER Hvala vsem za nasvete Abeta

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

1. avg 2006 15:23

Me veseli da ti je bil moj namig všeč in da ste preživeli lep vikend v Podbeli.

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

1. avg 2006 15:44

Saj ne spada v to temo, ampak: zasledila sem, da je Rimljanka omenila koncert Iztoka Mlakarja, jaz pa si blazno želim iti na en njegov nastop. Morda kdo ve, kako bi prišla do podatka o njegovih nastopih? Sem že poskušala kaj dobiti na internetu, pa skoraj ni podatkov o njem - čisto njemu podobno.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

1. avg 2006 17:18

katica, tudi jaz sem slučajno "padla noter". ker sem pač pogosta gostja v Trenti, se z domačini dobro poznam, so mi pač namignili, da bo koncwert in da bom - mogoče - lahko dobila vstopnice (bile smo 3). No, res smo jih dobile, vse obveščanje pa je šlo po telefonih. Bil pa je res izredno prijeten dogodek, daleč od samo petja, pravi gledališki performans. Še vreme je sodelovalo. Tisti trenutek, ko je omenil grmenje, je zunaj zagrmelo in začelo je deževati. Najbrž bo edini način, da ti bo kdo namignil kdaj in kje bo koncert. Menda se pa da z njim zmeniti za koncert, se mi zdi, da raje nastopa v "odročnih" krajih kot v večjih mestih. Upam, da ti uspe. Jaz bi šla takoj spet, pravijo, da je vsak koncert dogodek zase. To se je videlo tudi med nastopom, saj se je sproti, zelo diskretno, s spremljevalcem dogovarjal, katero bosta naslednjo zaigrala, vmes je bila pa pravi gledališki nastop Iztoka. rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. avg 2006 20:19

Na strani SNG Nova Gorica nekaj dni pred iztekom meseca objavijo spored za naslednji mesec; vcasih je na sporedu tudi nastop Iztoka Mlakarja, ki je clan SNGNG. Ce dovolj zgodaj poklices za karte, jih posljejo po posti. Za ostale nastope po Sloveniji je treba imet izredno sreco ali pa dobrega obvescevalca, meni je uspelo enkrat samkrat. Je pa tako nepozaben dogodek,da se splaca it tudi v Novo Gorico :))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti