Aparat za peko kruha

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2009 18:50

Ti nimaš časa, mi ga pa imamo.......lepo, da imaš tako mnenje o nas.

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

5. jan 2009 23:20

novabrika, saj do sedaj si najbrž že pogruntala... pri mojem kruhomatu je 3 program za polnozrnat kruh, ki pol ure segreva sestavine, preden začne gnest :) mala zelena

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

13. jan 2009 8:49

Kdo ima kruhomat CLATRONIK BBA 2594 Jaz imam ta aparat pa ga ne znam uporabiti. Ali kdo lahko pomaga. Rad bi polbeli ali črni kruh pekel ( osnovne nastavitve in recept za kruh približno 600g. Nimam knjižice z navodili. hvala za pomoč že v naprej.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. jan 2009 9:55

Pečem vedno iz pol gk moke, običajno kupim v lidlnu in dodam 350 ml vode. Če delaš sam, pa malo pobrskaj nazaj, je kar nekaj dobrih receptov na tej strani.

Meni se vsi kruhi dobro spečejo na programu 2 - hitri program, dolg 1h 58 minut.

Program 7 je samo za vzhajanje, program 8 samo za pečenje, 9 je za kuhanje marmelade. Za druge ti napišem, če te zanima.

 

Lijana

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

13. jan 2009 11:31

lijana sem "bukov" začetnik. zato spoštovana Lijana za vsak napotek in recept bom hvaležen. Ne samo od tebe tudi od ostalih. lp

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. jan 2009 13:06

Ups, sem se prenaglila, imam BBA 2865, tale tvoj je glede na nižjo številko verjetno starejši in ima drugačne programe. Mogoče ga vseeno kdo še ima in ti bo pomagal z navodili. Drugače pa malo poizkusi, sam lahko pogledaš, kako dolgi so programi in po času  sklepaš, za kaj bi bili.

Lijana

naj  

član od: 21.12.2007

sporočila: 69

30. jan 2009 8:18

Lep pozdrav vsem! Lepo prosim za eno pomoč. Odločam se za nakup aparta za peko kruha znamke Bomann cb594. Sedaj pa me samo zanima če kdo ve kako je glede servisa če se recimo kaj pokvari dokler je še v garanciji. Ali je v Mariboru in okolici kak serviser za te aparate. Hvala za odgovore Lep petek in še lepši vikend vam želim! naj

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. sep 2009 5:39

Lepo pozdravljeni! Sem nova tu in kljub toliko stranem bi prosila za vaš nasvet pri izbiri kruhomata. Ogledanega imam seledečega: Aparat za peko kruha CLATRONIC, BBA 2865 Cena: 69,90 € 9 programov, program za pripravo marmelade in polnozrnatega kruha, prednastavitev peke do 13 h, nastavitev zapečenosti skorje in peke kruha (od 750 do 1.300 g), elektronska nastavljiva plošča z LED prikazovalnikom, 2 gnetilki, snemljiv pokrov, moč 800 W. Všeč mi je, ker speče kar veliko kruha in ima poseben program za polnozrnat kruh ter 800w, ne vem pa in kar mi je najpomebnejše, kakšen kruh pride ven: ali kocka ali štruca? Sem povsod iskala slike pa nisem nič našla. Pomembno mi je, da ne pride ven tista mehkoskorjasta ameriška kocka kot toast temveč lepo zapečena štruca. Ima kdo kakšen link do pečenega kruga s tem kruhomatom ali pa mi lahko pove? Hvala že vnaprej, sicer sem prebrala ogromno strani in videla, da je skoraj praktično vseeno kaj kupim, eno ali dvometlasto stvarco, katera znamka...enim se kvarijo ti drugim drugi, to kakšen kruh ven pride pa mi je res odločilno. Mateja terakota

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

25. sep 2009 8:03

Pozdravljena terakota, imam ta tip Clatronica cca 2 meseca in od takrat ne kupujemo veš kruha. Mi smo z njim zelooo zadovoljni. Največ pečem na hitrem programu, št. 2 ki speče kruh v 1 uri in 58 min. Ven pa pride kruh v obliki pravokotnika. Če si si ogledala kruhomat od blizu pride kruh ven točno takšne oblike, kot je posoda. Če pečeš manjšo količino (oznaka I) pride nižji, večja količina (oznaka II) pa je že višji, tudi čez rob posode pride. Zapečenost skorje si lahko sam sprogramiraš. Ker je tudi nam všeč lepo zepečen kruh dam zmeraj program na najbolj zapečeno, saj to lahko naštimaš ne glede na program peke. Oblika kruha je pdobna sliki iz tega recepta: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6189 Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. lep dan, girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti