Bulgur

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

tema odprta - 13. jul 2006 12:25 | ogledi: 4.958 | odgovori: 6

Rada bi naredila solato iz bulgurja, vendar kadar kuham bulgur po navodilih iz vrečke vedno postane "pocast". Morda kdo ve kakšno naj bi bilo razmerje voda-bulgur, da bulgur ostane "sipek" - se pravi primeren za solato. Po mojem da ga niti ni treba kuhati, da je mogoče dovolj da ga "flikneš" v vrelo vodo in pustiš da nabrekne?!

Pozdravček,

ivonja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

13. jul 2006 14:31

Kaj je bulgur??? alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2006 14:50

Bulgur je delno kuhaha, sušena in grobo mleta vrsta pšenice, veliko jo uporabljajo v arabski kuhinji oziroma na srednjem Vzhodu in deželah severne Afrike. Morda navodilo res predvideva predolg čas kuhanja, zato na začetku poskušaj za nekaj minut skrajšat kuhanje, pa boš videla, kaj bo. Če ne bo čisti skuhana, lahko kuho še vedno podaljšaš. Mamamia mamamia

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

13. jul 2006 14:56

Ivonja se ti opravičujem ampak bom kar tukaj pristavila piskerček in nekaj vprašala. Zakaj instant pira, ki bi morala biti kuhana (mislim da v nekaj minutah) ni bila kuhana niti po eni uri? Ponavadi kupim bio piro in moram rečt, da se kmalu skuha, ta pa se ni in ni hotla skuhat. alexis

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

13. jul 2006 15:32

Uh, kaj pa vem. Sama je že dalj časa nisem kuhala, tako da težko rečem kakšen naj bi sploh čas kuhanja, vendar pa se mi zdi, da bi v eni uri to moglo bit kuhano. LP ivonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jul 2006 21:00

ivonja, za solate se kuskus in bulgur dasta vanje kar tako, nekuhana, pa se potem napijeta omakice oz. polivke. Samo pustit moraš potem solato kako uro ali dve, da se napije, seveda. Če ti to kaj pomaga, sem že delala s kuskusom, z bulgurjem res še ne, ampak kolikor vem, gre za podoben princip... alexis, jaz v te instant zadeve sploh ne vejamem preveč:) ne-instant polenta je namreč kuhana v točno enakem času - 5 minut! Tak da kar navadne kupujem:) Veri

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

13. jul 2006 22:55

Veri in Mamamia hvala za predloge, bom poskusila!! LP ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti