Turčija-kemer

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 11. jul 2006 9:03 | ogledi: 8.356 | odgovori: 13

Letos smo se odloćili da gremo na dopust v Turčijo-Kemer.Je bil mogoče kdo že tam?Kakšne izkušnje imate in česa se je trba paziti. Kaj priporočate? Kaj naj si ogledamo, saj bomo tam 14 dni.

Hvala in lep pozdrav!

Romanad

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

11. jul 2006 12:00

Sama sem bila v Turčiji najbolj navdušena nad Kapadokijo. Kapadokija je eno izmed naravnih čudes sveta in resnično si zasluži ta laskav naziv. No še preden smo po nekaj urni vožnji prišli v področje Kapadokije nas je pot vodila čez pogorje Taurus v mesto Konya. Za muslimane je to zraven Meke najbolj svet kraj, kajti v muzeju Mevlana baje hranijo v majhni skrinjici dlako iz Mohamedove brade. Sama Konya je znana po možu z imenom Mevlana, ki je bil ustanovitelj reda Dervišev. To je red, ki je znan po derviških plesalcih oz. vrtečih se plesalcih. Pot nas je dalje vodila do podzemnega mesta Derinkuyu, kjer smo se spustili do osem nadstropij pod zemljo. Vulkansko pokrajino Kapadokijo s »špičastimi skalami« so dež, veter, sneg in vode preoblikovali v svet fantazijskih oblik. Z nenavadno oblikovanimi kamnitimi stožci iz tufa (vulkanski pepel in trše kamnine), ki so pogosto še pokriti z varovalno kapo jim daje podobo gobe s klobukom. Dobili so ime tudi pravljični dimniki saj so s svojimi posebnimi oblikami in barvami od nežno bledih barv, zelene, rumene, opečnato rdeče in temno rjave kot iz drugega sveta. Bilo je lepo vendar morate videti sami. Upam, da se nisem preveč razpisala. Je pa ta izlet trajal 2 dni in zame vredno denarja

Kitekat  

član od: 11.7.2006

sporočila: 1

11. jul 2006 12:45

Predvsem je treba paziti glede izletov.. namrec, v turisticni agenciji s katero gres tja, ti bojo hoteli takoj uturiti izlete po zasoljenih cenah. Na vsakem vogalu je kaksna turska agencija, kjer ti ponujajo popolnoma iste izlete za polovicno ceno ze v startu, lahko pa jo se zbijes, se posebej, ce vas gre vec, zahtevaj manjso ceno. Razlike med naso in njihovo agencijo so res ocitne. Jaz sem sla lani skoraj vsak dan na kaksen izlet in tako samo zase prisparala kaksnih 100 eurov. Poleg Kapadokije priporocam se Pamukkale (sicer se tja iz Kemerja vozis kaksnih 5 ur, ampak je VREDNO!!) in Myra&Kekova. Seveda vse to v predpostavki, da te ne moti, ce vodici govorijo tuj jezik (ponavadi lahko izbiras med ang, nem, ruscino in se kaksnim). Turki so super vodici in se FULL potrudijo zate Kitekat

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

11. jul 2006 14:12

Midva v Turčiji nisva nikoli imela problema z agencijami,je pa res vreden ogled Kapadokije(na steklenici,ki sem jo kupila tam,piše cappadocija) http://www.ramayana.si/toursIst-Kapadokya.htm vemves

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

11. jul 2006 14:53

V Turčiji - Antaliji sva bila že pred pred osmimi leti. Nepozabni spomini. Prečudovit hotel ( pet zvezdic ), toliko dobre hrane še nikjer. Prijazni ljudje, res vse najboljše. Sva pa vzela rentacar in sva se sama vozila okoli, je dosti tega. Priporočam, da si že doma prečitate kakšno knjigo o Turčiji, se boste lažje odločili. Vsekakor dobra izbira, ne bo vam žal. Do sedaj še s komerkoli sem govorila o tej destinaciji, nisem slišala negativnega. Srečno. pozdrav, antonija

nija  

član od: 31.7.2005

sporočila: 14

11. jul 2006 15:08

Lani sem bila v Kemru na dopustu. Priporočam enodnevni izlet v notranjost, Pamukale, predelava oniksa, izdelava tepihov - ni za kupit ker so zasoljene cene, vendar se splača videt. Vendar le enodnevni. Pri dvodnevnem plačaš več vidiš isto. Nakupovanje se bolj splača v Kemru, kot v Alanyi... Alanya ima več nočnega življenja, ampak je strup za denarnico, sploh v lokalih te orubijo do zanjih lir ali evrov ali dolarjev...:))))) Drugače je Kemer malo mesto, prodnata plaža..vse je odvisno v katerem hoteli si in kaj ti nudijo zvečer, animacija... Če te zanima kaj posebnega vprašaj.. Lp nija nija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jul 2006 18:33

Tudi jaz sem že bila in grem ponovno letos za 3 tedne v Alanyo. Bilo je super, zato se tudi vračamo, pa nas nikjer niso odrli ali kako drugače spraznili denarnico. Drugače pa se vedno nekaj dogaja in to za ne zasoljeno ceno ampak eno solidno. Isto storitev ti na Hrvaškem zaračunajo 3x. Tudi na primer piva(Efes) ali kakšen sladoled je proti hrvaški zelo poceni. Da o kebabu in ostalih dobrotah ne govorim. Skratka, se vračamo, ker je bilo enkratno. Če te kaj zanima, pa me komot vprašaš, da ne bom prevelike reklame delala. Kyara

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

12. jul 2006 14:41

Je bil kdo mogoče v hotelu CAMYUVA BEACH? Romanad

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

12. jul 2006 15:55

Mene pa zanima, če je šel kdo v lastni režiji? Me mika Turčija, vendar ne z agencijo. No, če ima kdo take izkušnje (da je šel na lastno pest) bi bile tudi dobrodošle informacije. Predvsem glede spanja, njihovih cest ... sara

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. jul 2006 20:23

Ja, to zanima tudi mene. Znanci, ki so bili letos, so bili presenečeni nad neverjetno prijaznostjo ljudi po vaseh. Nosili so jim paradižnik, avtodome so puščali kar odprte, ker je Turčija baje res varna dežela. In so rekli, da je bilo zelo zelo lepo... Pa so bili že marsikje. jasna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. jul 2006 22:43

Mi gremo v lastni režiji brez agencije z avionom v Antalijo in nato z kombijem v Alanyo, cca.150km. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti