Kremast sladoled

bolhica 06  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1

1. avg 2006 11:01

Pozdravljeni! Po naklučju sem odkrila recept za semifredija. Je ful dober. Sem ga samo malo probala, ker si nisem upala. Semnamreč mlada mamica in še dojim. Punčka je stara dober mesec in pol, pa si ne upa jest zaradi surovih jajc. A mogoče v zmrzovalniku kaj uniči bakterije?

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

1. avg 2006 11:31

Ne vem, če je vprašanje še aktualno glede kremastega sladoleda, ker ne morem prebrat celega foruma. Včeraj je bila pri meni prijateljica in mi je povedala tale recept, rezultat naj bi bil zelo kremast sladoled - danes, ko dobim kislo smetano, ga bom tudi jaz poizkusila naredit, pa da vidim, če stvar drži: 2 kisli smetani 2 lončka (od kisle smetane) sadja ali karkoli drugega 2 lončka sladkorja 1 sladka smetana (1/4 l) Sadje zmiksaš s sladkorjem v multipraktiku, dodaš kislo smetano, na koncu še stepeno sladko smetano - in vse skupaj v zamrzovalnik. Bom poročala, če bo uspelo. Lep dan, čeprav deževen, vsaj ni tako vroč Dušanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. avg 2006 11:48

bolhica, če si mlada mamica, pa stepi rumenjake s sladkorjem nad paro, tam bo vsaj 60-80 stopinj, če stepaš dlje, pa še več, kar naj bi bilo dovolj, da pomori salmonele. beljaki naj ne bi bili tako problematični, sicer pa lahko tudi te stepeš nad paro, lahko jim proti koncu dodaš malo sladkorja, ki si ga odvzela od tistega pri rumenjakih, če se bojiš, da bi skup padli, ampak ne padejo, ne se bat:) Semifredo sem dala tudi v bazo, navadnega, figovega in čokoladnega z mascarponejem, da boš lahko sprobavala sladolede tudi brez strojčka:) dušanka, ta sladoled je sigurno kremast, saj ima zelo veliko smetane, tako da se ni za bat:) Prav gotovo bo uspel! Dober tek! Jaz sem včeraj priredila sladoledni večer kolegom in smo pojedli 4 banjice sladoleda:) Predvčerajšnjim sem naredila še enega novega, nugat (ampak ne tisti čokoladni ampak tisti iz beljakov), ki se tudi ne dela v strojčku:) njamsi:) Veri

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

1. avg 2006 23:04

Dušanka, sladoled je zelo kremast, naravnost božanski. Tale naša Veri nas bo čisto zasvojila. Pa še poredila, če ne bo drugače, HE, HE! Tako dobre stvari pošilja v bazo. Pa lep pozdrav! fakin712

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. avg 2006 1:34

dušanka, sem hotela danes probat ta tvoj sladoled, pa sem že porabila kislo smetano za torto... No, pa jutri ali pa pojutrišnjem:) fakin, hvala, hvala Če bo treba, bomo pa laufale ali pa plavale skupaj, da pokurimo;) Sicer se mi zdi, da s temle norenjem po trgovinah in "nočnimi izmenami" tudi precej pokurimo:) Veri

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

2. avg 2006 18:13

No, naj kar povem, da je sladoled izpadel res kremast. Sem poslala kar recept v bazo, da ga bodo našle tudi tiste, ki forumov ne berejo. Delala sem mešanico marelic in banan - izpadlo je odlično. Mi je všeč, ker je tudi zelo hitro narejen. Veri, tudi tvoj semifredo sem včeraj naredila, ga bova s sosedo sedajle "stestirale", pa javim, kako je uspelo. Dušanka

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

31. avg 2006 18:23

ojla sladoredarke lp tale debata sicer ni več aktualna že kak mesec, sam js sem glih te dni od mami dobila naš star sladoledni strojček - jupiii in zdej sem prekrižarila vse možne recepte in forume in kr ne vem katerga recepta bi se lotila.. ..mam hruške...pa fige...pa breskve (domače!!)...pa smetano...pa banane...pa čokolado...pa kavo...js bi kr vse...hmmm...sem podoben frik na sladoled kot veri ful me mika tale figov semifredo, v strojčku bom pa naredila hruškovega.. veri, ful so mi všeč tvoji recepti , mam pa še eno vprašanje - tam nekje sredi debate si razlagala kaj vse imaš zamrznjeno in si omenjala tudi limonino in pomarančno lupinico, če se ne motim no zanima me kk to gre pri tebi - a maš neškropljene limone al spraviš te strupe kk dol al ti je vseeno ? pa a je boljše zamrznjena pa kk to sploh narediš - al naribaš al narežeš (sej vem ful enih vprašanj) no lp vsem sam da se kuha..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti