Kupljen sladoled

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

9. jul 2006 10:44

rozanec je napisal/a:
Kyara je napisal/a:
mladina ne zna kuhati Kyara
S tem se na žalost ne moram strinjati- na tem forumu nas je veliko mladih kuharic, ki smo že dokazale, da zadevo obvladamo. Mogoče celo bolje, kot kdo "iz starejše generacije" (že če pogledam svojo mami in taščo- vsekakor jih prekašam na celi črti ) Lep dan in veliko se smejte
To pomeni samo, da " izjeme potrjujejo pravilo" In ja verjamem , da nas je veliko mladih na kulinariki, o procentih nebi, ker je nesmiselno....koliko jih pa doma neve kaj bi sami s sabo in jim je edini izhod za prehrano "Fast food", gostilne ....itd escada

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

9. jul 2006 16:04

Ne more se posploševat. Eni mladi zlo radi kuhamo. In to Lp, polona

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

9. jul 2006 21:33

Jaz se izogibam E-jev, kot sem velika in široka. Ampak imam obdobja, ko mi ti konzervansi (E) enostavno dišijo, da si ne morem pomagati, da ne bi jedla kaj mi diši. Verjetno telo že ve!

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. jul 2006 8:48

To je že res, da danes zemlja ni več tako neoporečna kot včasih in da dež spira iz ozračja vse možne izpušne pline, in potem veselo pada pa naši solatki, vendar pa vseeno z večjim veseljem jem sadje in zelenjavo, ki zraste na našem vrtu, ki je samo gnojeno s hlevskim gnojem, kot kupljeno. In bolj mi tekne doma pripravljena hrana kot pa hrana, ki jo samo pogrejemo, saj v doma pripravljeni hrani vem kaj sem dala notri. Kupljena hrana pa se že v osnovi pripravlja iz sadja in zelenjave oz. drugih sestavin, ki so najbolj poceni in potem veste kakšna je njihova kvaliteta, potem pa dodajo notri še kup E-jev, bolj ali manj škodljivih. To je seveda moja teorija, ki pa ji zaradi tempa tudi ne morem čisto 100% slediti, poskušam pa vsekakor in če ne drugegaga imam vsaj lažjo vest, da sem za nas naredila nekaj dobrega. Lp, Katjuška

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jul 2006 9:45

Jaz to vse vem. Tudi sama kdaj silom uporabim kake pripravke, ki so umetni. Recimo živilske barve, 1x na leto juho iz vrečke. Ampak če se pouzkušamo ali poizkušate izogibati temu, ne vem, zakaj ne bi gledali, kaj izdelek vsebuje. Tiste, pri katerih ne piše nič, tako ali tako ne kupim. Že vejo, zakaj nič ne piše... Pa to ni, da otroci živijo v nekem sterilnem okolju. Moja tudi sedi do vratu v pesku, pa doma marsikaj v usta nese... Otrok pač... ne vidim pa nič slabega v tem, da vsak dan kuham kosilo, da ji pečem kruh, piškote, prav tako kot nama. Da delam namaze, polpete, namesto da bi jih kupila. Pa tudi moji niso neoporečni, vem. Ampak kot mama se trudim. Zvečer raje pečem piškotke, kot da bi gledala TV. Taka je pač moja filozofija. Pa zelenjavo z vrta, dokler se le da... Avtomat za sladoled pa sigurno pride na vrsto. Kar pa seveda ne pomeni, da nikoli ne bomo jedli kupljenega...

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

10. jul 2006 11:07

Spomnim se ko sem rodila mojo punčko, sem že v bolnišnici sestre spraševala koko naj ravnam pri dojenčku ,da se nebi nalezel kakšne bolezni, okužil z kakšno stvarjo itd... ,pa so mi vedno govorile naj preveč ne kompliciram,ker otrok ne bo imel dovolj razvitega imunskega sistema.Ker kot mlada in neizkušena mati nisem bila dovolj zadovoljna z dogovori sem se posvetovala še v lekarni,kje naj dobim razkužilo da bom sterilizirala flaške ,dudko itd...pa sem dobila odgovor "ja mamica potem pa dajte otročička kar v stekleno zibko in ga ovijte z vato, pa nič med ljudi ,pa saj to je ravno tako človeček z vsemi potrebami kakor vi predstavljajte si da bi bili nekje zaprti,odrezani od vsega kaj bi iz vas nastalo,postali bi kot rastlina, ki pač živi da preživi. Zamislite si mojo reakcijo, glavo sem dvignila k višku se obrnila na petah in si glasno govorila kaj si tale predstavlja gdo je,jaz jo vprašam za nasvet zamislite ona pa tako freh.Ogorčena sem odšla še do pediatra,saj ta pa mora vedeti kaj je prav in kaj ni.In tako sem tudi pri zdravniku povedala kaj želim vendar sem se še pozanimala o prehrani , ki naj bi bila čim bolj bio, seveda zraven materinega mleka ,ki pa ga ni bilo toliko da bi zadostovalo za potrebe moje dojenčice,kakšno hrano ji naj zadostim ,da nebo vsebovala vseh teh EEEEEEEjev in kajše vse kar nepoznam. Odgovor je bil približno enak kot v lekarni dodl še je ,če nimam drugega dela,kot da samo opazujem svojega malčka,naj se zamotim še ščim drugim,da nebom zbolela sama od vseh teh vprašanj,skratka dal mi je vedet naj se ne obremenjujem,ker malo vsega toliko ne škoduje ,da bi umirali,da pri samih bolezni je še veliko drugih faktorjev ,naj svojega otročička sprejmem kot vse kar spada k življenju ,da sedaj potrebuje veliko pozornosti in ljubezni ter mamo in očeta ,ki ga bosta spodbujala veliko naučila in ga usmerjala po naj boljši poti.Tako sem tudi storila nisem se več obremenjevala kaj bomoj otrok jedel čeprav še danes pazim da je vse bolj naravno pa vendar so tudi stvari ki jih imamo radi z nekaj EEEEEEji, ravno tako ne pijemo vode samo iz pipe skratka privoščimo si tu pa tam takšne nezdrave,kot je tudi sladoled . Bogomira Bogomira

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jul 2006 12:41

Otrok posluša notranji glas in hoče jesti takrat, ko je lačen, in tisto, kar bi mu v danem trenutku pasalo. Jasno, da so oči bolj lačne in tisti plav sladoled (curacao plava) je pa res mamljiv...in je manj škode, če se ga enkrat kupi, poje in ugotovi, da je plav sladoled v bistvu zanič in da je čokoladni mnogo boljši. Če bi odrasli (obogateni s poskušanjem raznovrstnih okusov, kultur ipd ipd...) poslušali notranji glas, tako, kot so to počeli v otroštvu - bi v povprečju bolje jedli, težav s prehranjevanjem v našem civiliziranem belem svetu pa bi bilo bistveno manj. Ne vidim problema v enem EEE sladoledu. Me pa boli, ko vidim, da se kupuje zelo malo sadja in zelenjave...pa tudi to, da ljudje niso navajeni jabolka+kruha z namazom+mleka za zajtrk, ker v bistvu ne zajtrkujejo. Ne moreš si v prehranjevanju bolj škodovati, kot si škoduješ, če ne zajtrkuješ. Vendelina jr.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. jul 2006 12:52

Seveda, to je pač stvar osebne odločitve. Sama imam podoben pristop kot Lidka, kar se le da, sama pripravim. Je pa res, da to terja določen čas in če ga slučajno nimam, pač skuham kaj na hitro, ampak še vedno doma pripravljeno. Meni osebno pripravljena hrana ni prav posebno okusna. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti